bugün

trt 1'de çarşamba akşamları yayınlanan sensiz olmaz, olur mu? isimli programın sunucusu, Kültür ve Turizm Bakanı'nın danışmanı, 2001-2006 yılları arasında 5 yıl Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevi, Gazi Üniversitesi iletişim Fakültesi'nde öğretim üyeliği, ayrıca taraf gazetesi'nde emre uslu ile beraber apoletika isimli köşede yazarlık yapan çok yönlü bir yazar.

bugüne kadar yayınlanmış kitapları:

Demokrasiye Tezkere(popüler yayınları-2007) emre uslu ile beraber yazılmış

The USA me/ ABD, Sansür, Yasaklama Propaganda ve II Eylül(elma yayınevi-2002)

Apoletli Demokrasi Fıkraları/ Mart 1998 Sendromu (sam yayınları-1998)

Medyanın Gözüyle Çeteler ve Susurluk (sam yayınları-1997)
fethullahçı akademisyen ve yazar. taraf gazetesi'nde yazmakta ve polis akademisi'nde ders vermektedir. 12 eylül ve kenan evren'i savunması nedeniyle tepki çekmiştir. taraf'ta yazması da işi daha da gülünç yapıyor. hani demokrat ya bu gazete.
turizm bakanlığında danışmanlık yapan akademisyendir. kartvizitini aldığımda soramadım kendisine ama değşik şeyler yazmaktadır. bilen beri gelsin
LLB, DiP, MSC, PHD *
fethullah gülen de 12 eylül'ü savunduğu için olmalı ki 12 eylül'ü savunmuş. taraf'ta ne işi var!?
bugün gördük ki, tipik bir fethullahçı gibi, muppet show'daki beaker sesi ve tonlamasıyla konuşan adam.

neden bu kadar basit demagojilere giriyor, gerçekten salaklara mı oynuyor anlamış değilim, amma velakin geçmişte de oğlu polis kurşunuyla ölen mehmet tursun'un "polisin benim öğlumla ilgili sahte evrak düzenlemesi konusunda neden bir şey yazmadın" sorusuna "ama asker de düzenledi ki öle benzer evraklar" -ki ne alaka valla ben de anlamadım, hani adam orda "asker şöyle iyi böyle güzel" diye bir şey der, askerle ilgili bir konu açar, anlarım ama o da yok- diye verdiği "cevaptan"(?) sonra karşısına çıkıp bunla tartışmaya girecek adama allah ecir sabır versin diyorum sadece.
her konuşmasında askeri eleştiren , polisi çok demokrat bulan insan.
polis akademisi kadrosundan derhal çıkarılması gereken zat. eğer kurumlar arası çatışma yok diyorsanız bu adamı orada tutmaycaksınız. devletin iç güvenlik amirlerini yetiştiren bir okulda o ülkenin silahlı kuvvetleri hakkında ileri geri konuşan bir adamın bulunması ne demektir yahu?
(bkz: abdullah öcalan derhal idam edilmeli)
son olarak kendi belirttiğine göre, pkk'nın sözde sorumlusu cemil bayık tarafından ölümle tehdit edilmiş taraf gazetesi yazarıdır.
apo'yu kıstıralım gerekirse asalım önerilerinden sonra, taraf gazetesinden kovulan ton ton liboşş...
diyarbakır barosu eski başkanı sezgin tanrıkulu tarafından sus pus edilmiş şahıs. kendisi tek kelime edememiştir. bir de utanmadan sezgin tanrıkulu'na "seni konuşturmuyorlar, korkuyorsun" diyerek saçmalamıştır. tanrıkulu'da madem araştırmacısın, git 1992'deki yazılarımı oku neyin ne olduğunu anlarsın demiştir ve önder bey de kalakalmıştır. hayati vurguları tükenmiştir.
hitap özelliği yüksek bilgili ve donanımlı zekasıyla olayları iyi yorumlayabilen polis akademisi öğretim görevlisi.Tv'ye her çıktığında pür dikkat dinliyorum.
taraf yazarı, klasik faşist. öğrenciye uygulanacak polis şiddetini savunabilen, anladığım kadarıyla kendi gençliğini yaşayamamış biri. fethullah hastası. ülke kimlere kaldı hey güzel allahım.
türkiyeli polisi yetiştirmek en büyük görevidir.
türk devletinin içerisinde bulunduğu rezil durumu anlamanın en kolay yolu olan şahsiyettir.

terörü bilmez. aum'u, aydınlık yol'u, tamil kaplanlarını, kızıl tugayları, eta'yı hatta en popüler olanı ira'yı zerre bilmez. ancak böyleleri sırf bir kesime yaptıkları yalakalıktan dolayı polis akademisinde, türkiye'nin türk milletine hizmet edecek polislerin yetiştirildiği yerde akademisyen olarak çalışırlar.

yazıklar olsun ki bu devlete komiser, emniyet müdürü dolayısı ile vali yetiştiren bir kurumda böyle kişiler eğitimci durumda. yazık, gerçekten de çok yazık.
milliyetçi hareket partisini baraj altı edip yeni anayasayı yalnızca akp'ye yaptırmak için hazırlanan kasetlerin editörü ton ton cia ajanı.
türkiye nin önemli aydınlarından biri.

özgürlükten yana ama yurtsever...

inançlı ama bağnaz değil...

idealist ama hayalci değil...

analiz yeteneği sağlam,kaynakları sağlam,mefkuresi sağlam,kendisi sağlam..

kibir adeta bu adamın semtine uğramamış. gayet mütevazı ve beyefendi,insanları kırmamaya çalışıyor. sorulara soruyla cevap verip sizi doğru cevaba sevk ediyor.
haberx.com da gösterdiği incelikle bugün(30.08.2011) beraberce TSK LAiK MiDiR? YOKSA TERÖRLE MÜCADELE DE MEHTERi Mi KULLANIR? isminde makale yazdığım münevver.

http://moourl.com/1luuj

anlaşılacağı üzere izmir den twitter daki lakabıyla @magara_insani; paraklitos.
twitter'da bolca takılan yazı, kitap ve makaleleriyle türkiye gündemine bomba gibi düşen ve düşünceleriyle güzellikler katan bir aydındır kendileri.
boş bir doçent, polis akademisinde acaba kimin torpiliyle hoca olduğu merak edilen insan.
twitter dan takipçisi olduğum eski polis yeni yazar.
daha fazla insiyatif alması gereken ve devlete yaptırımlarda bulunabilecek kuruluşlarda yetkisi olan insanlardan biri.
emre uslu ile birlikte polis yazar tayfasının iki mensubundan biri.
(bkz: hakan fidan itlerini emre uslu nun çevresinden çek)
mit in başına geçirilmeye çalışan bu derin abi itirafta bulunmuş.

geleceğin huzur adacıklarının kurulması ve dünyanın huzur içinde yaşanabilen bir yer olması bağlamında, fethullah gülen hareketinin mensupları ve organizasyonları, yalnızca abd örneklemesindeki fbi ile değil, mi5, kgb, mossad, cia, yahudi cemaatleri, zenci hareketleri, afrika merkezli yapılar, çin birlikleri ile de görüşmeler yapmaktalar… bunları bundan sonra da yapmaya daha da fazlası ile devam edecekler.
an itibari ile twitterda ölümle tehdit edildiğini ve ölümü durumunda kimlerin sorumu olacağını isim isim belirtmektedir.
(https://twitter.com/onderaytac)