bugün

beğenmeyenlerin neyini beğenmedikleri anlaşılamayan film. gayet eğlenceli, fazlası rahatsızlık veren "küfür mizahını" bile ölçülü olarak yapmış güzel yapım. ayrıca (bkz: feyyaz yiğit) oyunculuğu diye bir şey gerçekten var.

--spoiler--

sonra dedim ki sus ve bu siki seyret

--spoiler--
- ölümlü dünya.
+ tabi ya.
- bakalım bir daha gelecek miyiz dünyaya.
+ tabi yaa.
- gelsek de kimbilir ne olarak geleceğiz.
+ tabi yaaa.
Yenisini görünce 1 i neydi ki? ikisi ne olsun diye geçiştirdiğim basit film.
filmi arkadaşımla izlemek için bir hafta bekledim ki, aklı fikri olan insanlarız.. ilk 20 dakikada konuyu toparlayamamışlardı ve sıkılıp bıraktık...

sonrası belki iyidir, saygı duyarım ama ilk 20 dakika fiyasko, daha doğrusu oyuncu katliamıydı..

her biri "komik" olmakta marka olmuş 4-5 tane as kadro oyuncuyu toparla ve ortaya ne çıksın? hamile kadın kocasına ana avrat sövüyor.. bu mu yani "hormonlarım tavan yaptı" önermesinin tezahürü... her hormonu tavan yapan kadın kocasına küfürler etsin, erkek cevap vermesin ve modern erkek böyle mi olmalı? aynısını benim yanımda yapmaya kalksa, açık konuşuyorum, git nerede doğuruyorsan doğur, der çıkarım.. sanki dünyadaki 8 milyar insanın geri kalanı topraktan çıktı.. ben kafam bozuk diye yanımdaki kadına küfür ediyor muyum? ne serserilik.. kadın yapınca da serserilik....
Serbest in operasyonun ortasında milli olmak için kadına gitmesi dışında bir sahnesi komik gelmedi malesef. ilki çok daha komik bir filmdi.
ilki kadar komik diyen çok kişiyi duydum ama alakası yok. Özellikle Giray Altınok Prens karakterinden çıkamamış gibiydi.
Ölümlü dünya şöyledir arkadaşlar. Bir kere izlemek yetmez. izlersin izlersin her detaya ayrı ayrı gülersin. Ölümlü dünya 2 de öyle bence. Bir kere izleyince o hissiyatı vermedi ama benim hala inancım var. Ara ara canın sıkkın olduğu zamanlarda üç beş kez izleyince daha çok seveceğiz.
Sadece bence bu ekip bu kadar aksiyon yerine bir konu hakkında bomboş bile konuşsa olurdu. Muhabbet çok iyi çünkü sarıyorshsdj. Aksiyonu az muhabbeti çok olsun ölümlü dünya 3 lütfensjdj.
insanlar komedi izlerken yastıkları döve döve , yerlerde kıvrana kıvrana gülmek istiyor sanırım.

Mesela benim için gora filminde “ evet tarafından” espri bile yeter.

20 sene oldu ama nerdeyse herkes bilir.

Yani biraz da zamana bırakın. Kesin hüküm vermeyin.
Ahmet Mümtaz Taylan adlı adam bugünlerde çok faal. Her yerde o var. Film, dizi falan.