bugün

aşırı kötü bir şey. bu seferki boğazdaymış, ciğerlerime inmemiş. soğuk içecek içtim diye olmuş.
tek başına konser kaydından dinlenmesi gereken bir erkin koray şarkısı. sözü müziği sadi karsel'e aittir.
öksürük tutunca bir kuple sivuple bu şarkıyı söylersek, öksürük hemencecik geçer doğrusu.

Geliyor sırıta sırıta
iki yüzlü soytarı gibi
Geliyor salına salına
Sahte yosmalar gibi

Haber vermeden, gürültü etmeden
Öcü gibi umacı gibi
Acımadan
Yüreği sızlamadan
Geliyor gene
Üstüme çullanmaya
Boğazıma sarılmaya
Geliyor gene
Öksürük geliyor

Öhö öhö öhö
Mel un öksürük
Öhö öhö..
Aşırı arttı ya bazen uyutmuyor.
Geçenlerde mağazada iranlı bir kadın müşteriyle ilgilenirken başıma gelen lanet olaydır. Kadına ürün tanıtırken öksürük geldi, öksürdük tam geçicek gibi oldu boğazımda kaşınma gibi bir his hissettim, anladım, dedim "ha ziktir başlıyoruz" öksürüyorum geçmiyor, yutkunmaya çalışıyorum geçmiyor, lan gözlerim sulanmaya başladı, nefesim kesildi bir süreliğine, ben sahadaki diğer arkadaşa paslıycam kadını bağırmaya çalışıyorum sesim fısıltıyla çıkıyor, yanına gittim de "ben 5 dakikaya geliyorum müşteriye sen baksana" dedim sahadaki elemana. Kadında da nasıl bir alışveriş aşkı varsa peşime takıldı neredeyse depoya gelicek benimle.
Her neyse gittim lavaboya önce yüksek volumede öksürdüm 1-2 kere. O bana iyi geldi, biraz toparlandım, yüzümü falan yıkadım, baktım boğazımdaki kuruluk devam ediyor 1 litreye yakın su içtim de öyle toparladım.
Evde olunca neyse de mağazada fena oluyor ya.
Sigaranın neden olduğu sabah oksurugune, ayrı bir parantez açmak gerekir. Tek çaresi sigarayı bırakmak.
Öyle öksürüyorum ki kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor öksürünce kalbim ağrıyor aq.
domuz gribi bende 2 gün süren sıtma ile başladı.
geçmiş olsun.
ama geçmiyor.
Terbiyesiz adam. Burda aşktan bahsediyoruz küfür ediyorsun. Git zıbar yat.
Ciğerlerim çıktı sözlük.
genelde sabahları uyanınca bir kaç dakika sürer.
insanı mahveden hastalık.
Zencefil ve ballı süt içilmesi öksürüğü hafifletecektir. Zenco reyiz bir aşk acısına iyi gelmiyor. Evinizden eksik etmeyiniz.
Öldürdün beni resmen, son entryde ki arkadaşın duygularını yaşıyorum. Tez zamanda kurtulmak dileğiyle!
Yaklaşık 10 günü aşkın süredir öksürüyorum Bugün doktora gittim kronik salgın var dedi. Muayene bile etmeden ilaç yazdı.

Şuan uykumdan uyandım ve öksürmeden duramıyorum delireceğim ya karın kaslarım ağrıyor artık öksürmekten. Ciğerim söküldü boğazım tahriş oldu. Hayattan soğudum.
Gece bastıran veremli gibi hissetmenize sebep olan hastalık lanet şey, küfür edesim geldi. Edecegim de vay amk.
bir hafta ile on beş gün kadar falan sürüyor, tedavisi yok.
Öksürüğün taaa amk. Bu ne siktiri boktan bi hastalıktır lan. Göğsünde ha bire öksürük duruyor falan.
En orospu çocuğu hastalık.
Bir kadını çok severdim. Eskiden yaşadığımızı belli etmek için kullanırdık.
+iyi misin? Orada mısın? Öksür lütfen.
karabiber + zencefil + bal karışımını fitil niyetine kullanmak... yok hayır, karıştırıp içmek kesin çözümdür.
Bu amk şeyi nasıl geçer allah aşkına.. ilaç kullanmak istemiyorum.
insanı hayattan bezdiren bir hastalık belirtisi hem uyutmaz hem de boğazı tahriş eder şu sıralar ben de çekiyorum.
Nasıl denir bilmiyorum ama her çeşit öksürüğü bilirim. Masallahim var. Hastalık komşumdur. Ama şükür etmek gerek diye düşünüyorum. Daha nice kötüleri var.
Elhamdülillah.
Adami oldurur, sesim kisildi oksurmekten.

simdi zencefil almaya gidiyorum evet.
ilacı sıcak süt + hatmi çiçeği.