bugün

Hasta çocuk yiyeceği. Bana hep sarı ve pembe renkli şurupların tadını anımsatır.

Anamın Mantığını falan bilmem ama hasta olduğumda şurupları içtikten sonra hep çubuk kraker-vişneli meyve suyu ikilisini sunardı.
Bağımlı gibi sürekli kırt kırt kırt yediğim krakerdir.
içeriğindeki palm yağını gördükten sonra bir daha kızıma yedirmediğim gıda. masum abur cubur gibi duran sağlıksız ve gereksiz gıda.
Tuzlu susamli cesitleri vardir. Mide bulantisina iyi gelir.
Ulan bu bile 0.75 kuruş olmuş.

Resmen batıyoruz.
Bazı yazarlarda mide bulantısını bastırdığı için Otobüs yolculuklarının vazgeçilmezidir.
Çok severim.
özellikle en dipte kalan tuzlu susamlarını.
Gece acıkmalarında, imdada yetişen kraker.
Yanına peynir...
Ama kibrit kutusu büyüklüğünde heeee!
Abartma!
Bir pardak demli çay gecenin finali olur.
ben alıp yediğimde tadı çıkmıyor ama başkası alıp ikram ettiğinde süper oluyo. ben anlamıyorum ki bu denişikliği aq.
Eskimeyen bir klasiktir..
Bir başkası tarafından ikram edildiğinde daha cazip gelmesinin ve bir daha almak isteyişinizin sebebi başkasının verdiğinin sınırlı sayıda ve dolayısıyla değerli oluşudur..
Susamlısını sevmem (senelerdir de bir tane yemişliğim yoktur.) Ama tuzlusunu severim.
Ama tabi çok sağlıklı bir şey değil ve de tatlı olmadığı halde glikoz şurubu içermekte.
Karakteri olan krakerdir. Yıllardır ne çizgisini, ne şeklini ne de tadını tuzunu değiştirmedi kendini bozmadı. swh
Gece acıkmalarının en şahane bastırıcısıdır.

Minnak Minnak ısırıp, oyun oynar gibi yiyince, umulmayacak şekilde doyurur.
Hem eğlenceli de...
Kıtır kıtır...
Afiyet olsun .
görsel
Mide bulantısı için doğal bir kürdür.
ilginç bir şekilde biraya harika meze olur.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Bazen gece yarısı yiyecek birsey bulamadığınızda kemirirsiniz, başka türlü çekilmez.
sigarayı bıraktım buna başladım. çocukken sigara içer gibi yapardık, şimdi 33 yaşındayım yine aynı şeyi yapıyorum. insan 25 yılda zerre ilerlemez mi be.
Puroyu bırakmak isteyenler için de rulokat öneriyorum.
birayla aski memnu izlerken iyi oluyor.

matmazelin beni dustu dusecek arkadaslar.
görsel
Çubuk krakerlerin bile eski tadı yok. Belki de bizim tadımız kaçtı bilmiyorum.
Minnoşumun en sevdiği abur cubur.
Bir zamanlar küçük çocukların sigara diye püfleyip ya da üfleyip - onu bilemem- sonra da kıt kıt kıt yediği yiyecektir.