bugün

Bir ara bende çorapla uyurdum. Sonrasında sosyal medya da bir paylaşıma denk geldim. Çorapla uyumak zekayı geriletirmiş. Artık nasıl etki ettiyse bir daha geceleri uyurken hiç çorap giymedim. Hatta gündüzleri bile uyuduğum zaman dikkat ettiğim oluyor.
başağrısı krizi gibi rahatsızlık halleri dışında çorapsız uyumanın daha makul tercih olduğu ikilem.
Yazın çorapsız kışın çorapla yatılır diye cevap verebileceğim ikilemdir. En iyi uyku soğuk bir odada vücut sıcak iken yapılır. Yani odayı soğuk ve vücudunuzu yorgan, çorap gibi önlemlerle sıcak tutun uyurken. Çorap, ayaklar yorgandan çıksa bile yine sıcak kalmasını sağlar.
Çorapla yatağa girilir, gecenin en müsait olduğu zamanda ayaklar yardımı ile çoraplar çıkarılır.
Şimdiden -40 dereceleri bulmuş odamda çorapsızlık mümkün değil, üstelik ayağım üşürken asla uyuyamam ancak uyuyanı takdir ederim. Çoraplı uyuduğum tespit edildiği bir gün “varis yapar çorapla uyuma” şeklinde ayağımdan çorapların sündürülmesi suretiyle uyandırılmıştım. Ne kadar doğru bilmiyorum, bilmek ister miyim? Bilmek üşümeme engel olacaksa, tabi ki.
dustan cikilir temiz coraplar giyilir yatilir ayak isininca coraplar cikarilir.

ben bazen unutuyorum ayagimla ilgili kabuslar goruyorum.biri ayagimi tutuyor ya da yiyor.uyanip cikariyorum.
şu sıralar çorapla uyumayı düşünüyorum. doğalgazı yakmadık daha, evin sıcaklığı fena değil ama it gibi titriyorum.
Sağlık açısından çorapsız uyumak gerekir çünkü çorap damarlarınıza baskı yapıyor ve kan dolaşımınızı olumsuz etkiliyor.
Genelde çorapla... Arkadaşlar çıplak ayak ile nasıl rahat edebiliyorsunuz bilmiyorum ama çok rahatsız edici. Tşkler.
görsel
Kansızlık var ve ısınamıyorsanız, yatak çorabı edinin ve onunla uyuyun.
Şu başlığı da uplamayın artık. Üşüyen yatak çorabı ile uyusun, gayet net.

Edit: yatak çorapları oldukça deliklidir asla terletmez, sıcacık huzurla uyursunuz.
Çorapla sevişen arkadaşım bile var.
kışın yatağa polar pijama ve çorapla girmeyen türk kadını varsa , ya türklüğünden şüphe ederim ya kadınlığından.
çorapsız uyunur.