bugün

aslinda o iş tam olarak öyle olmuyor. o çok yiyo dediğiniz insan hareketlidir, metabolizmasi hizlidir, gunluk kalori ihtiyaci 3500 dur ve bunu geçmedigi surece kilo almaz. kiloyu alan ise hareketsizdir birde ustune metabolizmasi yavastir gunluk ihtiyaci 2500 kaloridir ve bunun ustunde yerse kilo alir. hesap bu kadar basit. aslinda normal bir birey 2200-2800 kalori arasi birseyler yese kilo falan alma imkani yoktur. daha yedigi 1 adet baklavanin 400 kalori oldugunu bilmeyenlerde aglar tabi. "ama daha birşey yemedimkiii".
Benimdir koca bir kuzuyu bir oturuşta yemişliğim vardır.. ama kilo hala 77...
metabolizması 2kat daha fazla çalışan insanlardır.
bir hastalık yoksa metabolizma yada vücut yapısındandır sözlerine inanmıyorum. 2 nedeni vardır bana kalırsa zamanında buna çok kafayı takmış birisi olarak: çok yiyebilirsin ama karbonhidrat yemezsen hiç bir faydası yok kiloya yada çok hareketlidir. bu kadar basittir yiyorum kilo almıyorum falan hikaye metabolizma falan hikaye.
kilo verme-alma konusunda abartısız zır cahillerin altina toplandığı başlık. biri demiş metabolizma hızı yoktur, karbo yeme zaten almazsın. millete yalan yanlış bilgi vermeyin.

ciddi anlamda kilo vermek isteyenler; elbette diyetisyenlerden destek alacaksinizdir ama besinlerin kalori, makro ve mikro hesaplamalarını ögrenin. internetten oğrenebilirsiniz. hemen bugun bir spora başlayın. spor ama bak oyle sallana sallana yurume (200 kilo degilsen tabi) değil. duzenli uyku yag yakiminda cok buyuk etken haberiniz olsun.
Kesinlikle ben ne yaparsam yapayım, istesem dahi alamıyorum 60 kilo değişmez.
Öldürülesidir. Ben çok yiyordum. Az yemeye başladım. Yinede kilo vermem depresyona kadar çok yavaş oldu. Ama tanıdığım niceler var ki yarışta benle yarışır.(ama yenemez) küçükler sosisli şampiyonuyuz bugüne bugün)
Tanım: bünyesi çok çalışan ya da çok hareketle yediğini yakan, son olarak bu aralar görmeye başladığım deli gibi su içip atan tiplemedir.
(bkz: karakter-tip farkı)
Hızlı yakıyordur. Metabolizması yavaşlar yaş büyüdükçe yani çok yiyip kilo alamıyorsa 15-20 yaşları arasındadır. Sonrası çok yesin kilo alamıyorsa görüşelim.
kendilerine aşırı sempati beslediğim insanlardır.

görsel

fesatsınız lan işte fesatlıktan yaramıyor *
Eğer bağırsaklarında 8 metrelik tenya yoksa Sandığı kadar çok yemeyen insandır. Ben çok yiyorum ama kilo alamıyorum lafını duyduğum kişilerin bir günlük rekoru, benim bir bir öğünüm amk. Şu büyük boy dilimlemelik paykekleri yemekten sonra tatlı niyetine gömüyorum amk dilimlemeden. Ama gel gör ki 1.83 m boyunda ve 100 kiloyum tam olarak.
en kıskandıgım ınsan tıpıdır. su ıcsem yarıyor 1.90 boyum var 100 kıloyum gobek ortalıkta dolasıyor. arkadasım bok bulsa yıyor cocuk 60 kılo agzına kurekle vurasım gelıyor.
Benim ve kilo almak istiyorum.
Yavaş yavaş bu duruma takıntı yapan insandır.

Benim lan bu, ben niye kilo alamıyorum amk. Sinir oldum.
Çok yediğini zanneden insandır.
metabolizması hızlıdır kesin, ya da bağırsaklarda kiracıları vardır.
ne mutlu ona insanı.
gıcık olduğum insan tipi. var öyle arkadaşlarım, beraber aynı şeyleri yeriz hatta benden çok yer, 1 saat sonra ben acıktım demeye başlar. ben daha yediğimi sindirmedim, sen ne ara sindirdin de acıktın aklım almıyor. bir de kilo almıyor üstüne üstlük. ben aylarca spor yapsam onun kadar zayıf olamam, mümkün değil. ha zayıf olmak gibi bir derdim yok orası ayrı, kilolu da değilim orası da apayrı ama yediğim anında lök diye kendini belli etmese daha memnun olacağım. insanın zoruna gidiyor yani.
benimdir, 6 yıldır 77 kiloyum, az evvel allah affetsin 1.5 adana, bütün mezelerle, yanında yarım litre şalgam üstüne künefe gömdüm. şimdi de üstüne soda içiyorum ve hala bir gram fazlam yok.
Dayaklıktır.
ne oldu ki.
Ne kadar şanslı bir insan ya bende onlardan olabilsem keşke.
tiroid bezlerinin hayvan gibi çalışmasından dolayıdır.

birde bu tipler sabahtan akşama nerede şeker var onunla beslenirler 6-7 kutu kutu cipis gömerler ama incecik belleri vardır dümdüz karına sahiptirler. 2 yıldır yediğime içtiğime dikkat ediyorum glisemik indeksten bitap düştüm. yediğim kaloriyi hesaplıyorum hayvan gibi koşuyor spor yapıyorum karnım halen tam düz değil hafif göbek gitmiyor. bir tane bira içince bile vicdan azabı çekiyorum adam 4-5 bira 2 paket cips 200 gram fıstık gömüyor dümdüz ulan karnı biz oturunca katlanıyor adalet mi lan bu?
dinamik kişidir. Şahsım ne kadar yemek yersem yeyim kilom 65 i geçmez. Boyum 1.79 bu arada. Evet.
bir ihtimal ile düzenli olarak antrenman yapıyordur.
buyrun benim.