bugün

çok soru soran kişi insanı çileden çıkarır. çok acil bir şekilde bir bahane uydurularak ortam terk edilmelidir.
dayımın en küçük oğludur. yahu arkadaş bir insan on saniye soru sormadan duramaz mı. yok susmuyor bu velet. iki gün evlerine misafirliğe gittik. haftasonu tatilimi zehir zıkkım etti. beni sevdiği için kırmak, azarlamak da istemedim ama o benim ömrümden ömür aldı.
muhabbet etmeyeceğim, konuşmayacağım insandır.
Mahalledeki teyzeleri aratmayan kişidir. ileride altın günlerinin aranılan yüzü olacağı kesindir.
Bundan şikayetçi mallar nasıl muhabbet kuruyor acaba. Belki adamın anlatacak bişeyi yok ama muhabbet etmek istiyo.
sevilmezler.
sokrates bile sevilmedi. idam ettiler.
En sevmediğim insan modeli. Hayır bu kadar merak niye?
Ay benim bu.
Sokratesin doğurtma ve ironi tekniğini kullanıyor olabiliriz. Yani karşıdakinin bilgisini ölçmek amaçlı ama yine de siz bilirsiniz.
anlatacak bir şeyi olmadığı için ve ortamdaki sessiz havadan kurtulmak için yapılan eylem.
Bi sure sonra insanlar seni tskmamaya baslar( denenmis gorulmus kanitlanmistir).
ona ufak sürprizler yapın ve belinde süpürge kırın.
fazla merak...
Meraklı olan insandır. insanı soru sormaya iten şey şüphe, merak, öğrenme arzusu gibi içgüdülerdir. Tüm bunlar birleştiğinde soru sorma makinesine dönüşmüş insanlar ortaya çıkar.
akıllı insandır. asıl soru sormayıp körü körüne yaşayan sıkıntıdır.
Bence de pek sevilmeyen bir insan.Bazı şeylerin cevabını kendi öğrenmeli.
Kafa açar.
sanane lan yalakkkkk.
Çok meraklı olan insandır ve uzak durulması gereken insan türüdür. böyleleriyle karşılaşınca bir bahane uydurup ordan uzaklaşmak gerek.
kibir öğrenmenin önündeki en büyük engel. şimdi ben bu soruyu sorarsam, bunu bilmediğim ortaya çıkar, benimle dalga geçerler, vs diye soru sormuyor insanoğlusu. varsın size aptal muamelesi yapsınlar. siz öğrenmeniz gerekeni öğrenin.
zeki insandır.
ben de genellikle sorarım. anlatmaktan daha çok hoşuma gidiyor. önemsendiğini düşünen muhattabının coşmalarını izleyip kendimce keyif alıyorum. anlatılan hikaye ne kadar saçma olursa olsun çok şaşırmış gibi yapıyorum. seviniyor fakir.
doğru soruları soruyorsa eğer gerçek bir filozoftur.