bugün

Esprileri 0-6 yaş arası olan sözde komedi programı.
zaman zaman sıkan zaman zaman bağlayan program. anında görüntü show izlerdik bir zamanlar gece yarısı. ondaki doğaçlama burda biraz daha çok çalışmaya bırakıyor yerini. bir bölüm boyunca hiç bir skeçte bir şey bulamadığınız da oluyor, yakın zamanda izlediğimiz ağustos böceği karınca skeci gibi asansörlü hatıra defteri skeci gibi iz bırakanlar da yer buluyor.
68 kuşağı bir şeyi beğenmez baba, çekirgelerin yarışması derken mutaasıp ailenin kızının asansörde üstünü başını toparlayışına gidiyoruz. akılda bir şeyler kalmış. demek ki arada faydalı program bu.
edit: yılmaz erdoğan 'in * * * bir şeyler söylerkenki gezişleri batıyor bana. niyesini bilmiyorum lakin batıyor. çok gezince bir o kadar da rahat * bir kişilik olduğunu mu anlıyoruz acep?
an itibariyle kadınlar hamamına dönmüş programdır.
an itibariyle gülmekten çok duygulandırmış darmadağın etmiştir.

(bkz: eşkiya)
çalıntı espriler (#6702772) ve (ersin karabulut'un sandık içi'nde fake facebook hesaplarından bahsetmesi, bir-iki hafta sonra eser yenenler'in bu konuda konuşması), çocuk parkına dönen ortam, skeçten çok yorum, ana fikir geyiği dönmesi, milletle dalga geçilmesi (06.12.2009 tarihindeki programlarında "istanbul halkına kapalı sadece mahalle halkına eğitim veriyoruz." diyen kadınla kırk saat dalga geçilmesi), çok fazla eş cinsel esprisi kullanılması... bunlardan sonra bu program nasıl izlenir ki?..

yılmaz abimizden bir demet tiyatro gibi bir şaheser gördükten sonra çghb rezalet resmen... * *
(bkz: epic fail)
yetenekli bay yılmaz erdoğan şov. anladık yılmazcım , herbiri senin elini ayağını öpmeli , onlar senin zavallı çırakların , godikler , onlar seninler , anlıyoruz , her yayında her skecin bitiminde bunu defaatle belirtmen baygınlık vermeye başladı . böyle gitmez yılmazz , bak konuşmıyım konuşmıyım dedim ama konuşturttun artık yani , otur ağla şimdi bunu sen istedin çünkü artık .
aldıkları bilet paralarını kesinlikle hak etmeyen program.tam bir ticaret işi.içinde tiyatroya dair hiçbir şey yok zaten.birbirinden kalitesiz,gereksiz oyuncular.ucuz ve çalıntı espriler...eşcinsellerle acımasızca dalga geçilmesi ve bunun güyya komik olarak algılanması.ben oraya gidenlerin de kesinlikle kendini yetiştirmiş,gelişmiş bireyler olduğunu düşünmüyorum.bu insanlar kalitede tavan yapmış bir sürü tiyatro varken ve çoğunun fiyatı cep yakmazken,35 ytl'yi sırf birkaç şöhret budalasını ve yılmazın egodan şişmiş görüntüsünü izlemeye veriyorlarsa ya paraları çoktur,ya da tiyatronun öyle üç beş godiğin sırıtarak yapabileceği bir sanat olmadığından henüz haberleri yoktur.
geçen seneye göre yerlerde gezen program.. irdelemek lazım. bunun birçok sebebi olabilir aslında...

* geçen sene programın formatı çok yeniydi. karakterler, espriler. şimdi çoğu eskidi. artık skeç bulamadıkları zaman eski karakterler üzerine iki üç yeni kelime döşeyip itelemece yapıyorlar.. geçen hafta yaptıkları berbat pozisyon skecinin üstüne bikaç parça bişey ekleyip dün de itelediler misal.

* hepsi olmasa da çoğu şımarmış, geçen sene programdaki en komik skeçte bile bi ciddiyet vardı. artık yok. şimdi canları sıkılınca gülüyor arkadaşlar. çok doğalız biz gibi bir hava yaratmak isteseler de itici oluyor yapmacık oluyor..

* yılmaz erdoğan'ın skeç arası konuşmaları çok sıkıyor. programın girişi, grupların anons kısmı resmen baydı artık. bi de son zamanlarda yılmaz erdoğan tarafından önermeyi bil, tişörtü kap gibisinden bişeyler atılmış ortaya. sanki bir okul havası yaratılmış, saçma olmuş çok gereksiz detaylar. reklamdan köşe olmak amacıyla sanırsam.

* ha reklam demişken her skeç sonrası reklam veriliyor. skeç konuları ayrı olsa da izleyiciyi soğutuyor kendinden.

* bazı oyuncuların üstüne çok abanmaya başlanmış. ibrahim, oğuzhan, ersin, eser, büşra çevresinde dönüyor resmen hikaye. geçen senenin iyi oyuncuları bu sene hiç aktif edilmiyor. ya da aktif olmak istemiyorlar kimbilir..

* bu arada söylemesem edemem, yılmaz erdoğan'ın her hafta neşeli hayat filminin reklamını da programın biyerlerine sokuşturması da ayrı bir kötü nokta.

geçen sene cidden sevdiğim bir programdı. ama bu sene cartayı çekeceğe benzer bakalım.
pazar akşamları hemen hemen herkesi ekran başına bağlamış program.
''neyin peşindesin'' lafı oyuncuların diline pelesenk olmuş hatta yapışmış.

buna bir çözüm bulunmalı. ama neyse zaten kısa zamanda nokta koyarlar diye düşünüyorum.

ucuz mizahın tiyatro gibi değerli bir sanatla malesef daha da ucuzlaştırılmış hali.

bu anlamsız kelime oyunları, bu yersiz gülüşler, yılmaz erdoğan'ın tavırları aşırı derecede antipatik.

hadi bitirelim şu işi.
7-18 yaşa hitap eden ve popülaritesini çok kısa bir zamanda yitiren program. trt çocuk kuşağında yayınlansa da, daha faydalı olsa keşke. prime time'da meşgul etmese kanal d'yi.
artık izlenmeyen programlar kervanına katılmıştır.

(bkz: yılmaz erdoğan böyle istedi)
izlenesidir.
hafta itibariyle liselilerin doluştuğu program.*
acilen bir yaş sınırlaması gerektiren program. ayrıca o ikidir söz alan bastıbacağa çok pis dalasım var.
hiç izlemiyorum demiyeceğim ama arada sırada izlememe rağmen halen anlam veremediğim ve başladığında beri devam eden şu skeç aralarında "anladınız mı? anlamadığınız yer varsa sorun" muhabbetten nefret ettiğim program. Adama sorarlar;
- eeeh bee yılmaz'ım. Sen ne diye çıkıp orada önerme mönerme diye tutturuyorsun ki?
- hadi ben anlamadım tekrar baştan mı oynatacaksın skeçi?
- hadi ben gerizekalıyım anlamadım yanımdaki oturan anladı? ne olmuş yani?
- eeh be yılmaz'ım illaki her seferinde sosyal mesaj verme kaygın neden?
- cicim yılmaz'ım sana kim yükledi "illaki düşündürmem lazım. akıllarında Heeeee bak doğruuuuu" dedirtmem lazım kaygısını?
vb. soruların cevaplarını gerçekten merak ettirten tv programı.
halbusem çocuklar güldürüyor ki sen çıksan program sonunda ve "bu haftalık bu kadar" desen daha hoş olmaz mı? Mükremin'im Çıtırım benim.

Edit: imla
hala yayınlanıyor olmasını hayret ve de eshefle izlediğim kötü ötesi program.
(bkz: namaz)
ben demiyorum
allah emrediyor..
asuman krause,orhan ayhan ve birbirinden renkli yarışmacılar karşısında neyse ki fazla şansları yok gibi. (bkz: wipeout)
iki haftada bir yayınlanması gereken,
içinde Y. erdoğan'ın bulunmadığı netteki versiyonlarından izlenmesi gereken, espri seviyesinin şiddet ve ivedilikle artırılması gereken televizyon programı.

Başlarda iyiydi, gençler ortaya bir şey koyuyordu. Acemilikleri her halinden belli olan tiyatrocuların hatalarını görmezden geliyor, aralarda çıkardıkları kaliteli skeçlerle gülüyorduk. Sonra programların arasındaki sürenin kısalığından dolayı aceleyle hazırlanmış skeçler, dolayısıyla ezberlenememiş repliklerle doldu. izleyicilerinin büyük çoğunluğunun ilkokul çağında olduğunu düşünmelerinden ötürü olsa gerek, gitgide kalite düştü.

Her yükselişin bir inişi vardır.

Nedense bu yükseliş biraz kısa sürdü.
jenerik müziği Camptown Races adlı şarkıdan (ç)alıntıdır.
yılbaşında özel bir yayın yapacak programdır.
ilkokul öğrencilerinin yıl sonu musamerelerinde yaptıkları skeçlerden farkı kalmamış tv programı. yeter artık bitsin kabak tadı verdi.
yeni bölümlerini yılbaşına saklamış programdır.bu akşam ise kolaj bölümüyle karşımıza çıkacaktır.
yaptığı bel altı espriler yüzünden rtük'ün uyardığı program.