bugün

Şeker portakalı serisi. Mutlaka tavsiye edilir. 29 yaşındayım hala hatırlarım o kadar etkilemişti.
oliver twist .
ömer seyfettin kitaplarıdır. gençliğimi yemiş kitaplardır. aradan geçen 16 yıla rağmen hala zihnimden silemediğim bir beyaz lale öyküsü vardır ki; üzerine tez yazılmalıdır. hafazanallahtır.
-Başını vermeyen şehit
-Yanlız Efe
-Falaka
-Perili köşk
Bilhassa Ömer Seyfettin okurduk.
Jules Verne aya yolculuk.
Ökkeş hikayeleri.
reşat nuri güntekin-acımak

unutulmaz olup olmadigini bilmiyorum ama hayatimda okudugum ilk ve tek kitap.
Seker portakalı.*
aga başlık çocukken demiş millet reşat nuriler victor hugolar dostoyevskileri havada uçurmuş..8 yaşında dostoyevskinin kalitesinden ne anladın ki la sen? aynştayn değiliz hiçbirimiz bu derece entelliğe,şekilciliğe gerek yok..hepsi olmasa da büyük bi kısmınız 13 yaşında okuduğu kitabı yazıyo da tanıma uygun değil bu bilesiniz

tom sawyer..tek geçerim
üç silahşörler.
(bkz: çocuk kalbi)
Bremen Mızıkacıları. Vaktiyle bir adamın eşeği varmış. Bu eşek çuvalları bıkmadan usanmadan yıllarca değirmene götürürmüş diye başlayıp Haydutların kaçmasıyla son bulan çok keyifli unutulmaz bir masal kitabıdır benim için.
(bkz: tanrıların arabaları)
Pinokyo.
(bkz: martı jonathan livingston)
(bkz: Martıya uçmayı öğreten kedi)
(bkz: temel britannica) boru gibi 20 cilt .
(bkz: Robinson crusoe)
lassie yuvaya dönüş (bkz: Eric Knight) unutamadığım bir kitaptır. bildiğimiz süper zeki köpeğimiz lassie'nin bir macerasını anlatıyor olması dışında çok detaylı hatırlamıyorum içeriğini. benim için bu kitabı unutulmaz yapan, ilkokul yıllarımızda verilen dönem ödevimin konusu olmasıydı. bu kitabı okuyacak ve özetini çıkaracaktım. 48 sayfalık kitaptan, 10 adet A4 kağıdına özet çıkarmıştım. evet fazla biliyorum. çünkü özeti kitabı okuduktan sonra değil, o aklımla bir yandan okuyup bir yandan A4'e yazarak yapmıştım. hey gidi giden günler. neredeyse 20 sene olmuş.
beyaz dişi okumuştum kurtlara bakış açım değişti ya. ama kurdu benimseyince hemen ülkücü sıfatını lap diye yerleştirdikleri için pek ses edemiyor insan. zaten tüm vahşi hayvanları birileri kaçmış bize lemur, koala, loris kalmış.
HayaIIerinizi yitirdiğiniz an hayatınız sona erdi demektir.
(bkz: çalınan taç)
Hobbit, yaşar ne yaşar ne yaşamaz.
ömer seyfettin kitapları mesela diyet gibi mesela ferman gibi. milliyetçi olmamız da etkileri vardır.
Oliver twist, Beyaz diştir.

Oliver twist cidden çok sürükleyici bir kitaptı.
prens eric, esrarlı bilezik.
(bkz: gümüş patenler)