bugün

ben büyüyünce gelin olacağım diyen çocukların bunu meslek gibi söylemesi.
bütün çocuklar bu sporuyla karşılaşmıştır. kalsik cvapları vardır efendim doktor öğretmen asker gibi.
Sallama cevaplar verdiğim soru. Meslek olarak hiç bi hayalim yoktu aq. Hala mesleğim yok. Ayrı konu
pilot ve olmak üzereyim.

imza: top gun.
Hava harp okuluna gidip pilot olmak istemiştim.

Fakat burjuva ve zengin bir aile çocuğu olduğumdan izin verilmedi.

Hayırlısı be gülüm.
Eczacı.
işsiz. ve oldum da.
f1 pilotuydu...
hep sorarlardı ne olmak istiyosun büyüyünce diye. mutlu olmak istiyorum diyordum ben de.

kasmayin çocukları, dansçı, ressam, rock yıldızı olmak isteyen çocuklara ille de doktor, mühendis, bilim adamı olacaksın demeyin. bırakın istedikleri hayatı yaşasınlar, mutlu olsunlar.

not: üniversite mezunu bir taşeron işçiyim. mutluyum.
çocukken çocuk kalmaya devam etmek isterdim, ama maalesef büyüdüm.
kasiyer.
astronot. sonra o astronot hayali ülke durumunu öğrendiğimde pilotluğa indi. üniversite sınavına az kala pilotaj bölümü puanlarını öğrendiğimde o hayal uni olsun yetere indi. şu an uni olsun yeter de okuyorum.
dansöz.

çünkü bedava kastanyet veriyorlardı.
"Ne de bu olmak..." Şeklinde devam eden cümledir.
"Hani şu matrixde ki neo mu?" diye karşılık verilecek sorudur.
Yemin ediyorum şaka yapmıyorum protest sanayici gücenmesin dalga geçtiğim falan yok ama pompacı olmak istiyordum. Petrolcü diyordum ben ona gerçi de neyse. Şaka maka bunu istiyordum amk ahshshdhd.
astronot olmak istiyordum aşçı oldum.
(bkz: mutlu).
avukat olup ek iş olarak spikerlik yapmak isterdim.
Tıraş.

Şimdilerde bıktırmaya başladı.
denizci olacaktım ben. ama hukukçu oldum zalimsin hayat.
hiçbir planım yoktu sanırım. hiçbir yönlendirenim de olmadı. yani aile önemli. o yüzden çocuğunuz varsa veya olursa mutlaka her seçeneği önüne koyun ki düşünsün. bizde bu olmadı, o yüzden ancak kendi kendimize bir yerlere geç de olsa gelebildik, hala gemeye de çalışıyoruz.
büyük olmak isterdim öteki akranlarımdan daha fazla bu istek vardı bende. (bkz: bok vardı)
Hemşire. Ama hayallerdeki hemsirelikle hayatlardaki örtüşmüyor. O yuzden olup bıraktım sanırım.
Sorduklarinda astronot diye cevap verdigim soru.