bugün

galiba Atatürk'ü allah zannediyordum. ilkokul 3 sınıfta filandım, birgün Atatürk'ün nutuk okuyan görüntülerini gösterdiler televizyonda. çok şaşırdım, içimden 'aaa Atatürk konuşabiliyor mu, o da mı insan, sesi ne ilginç' diye düşündüğümü bugün gibi hatırlıyorum.
ulu bir çınar ağacı. ya da andız ağacı.
15 yaşına kadar ateist bir çocuktum, ne cami, ne de din ile alakam vardı. bu yüzden beynim yıkanmamıştı ve tanrı fikri ta çocukluktan bana insansı ve saçma geliyordu.

benim için evren allah'ın beyni olmalıydı, ta 12 yaşlarındayken bunu düşünürdüm arada tabii. ayrıca başımıza gelen kötü her şeyden onu sorumlu tutup söverdim... annem bana her şeyin sebebi allah dediğinden.
Boztepe gibi bir ruh.
Ben bulut gibi bişey canlandırıyordum hep kafamda. Böle somurtkan şişman bir bulut ellerinde şimşekler yaratıp etrafa fırlatan. (bkz: Fazla çizgi film izlemenin zararları)
ezanın camilerden geldiğini bilmediğim için direk allah tarafından söylenir sanardım.

evet zor bir çocukluk oldu benimkisi.
ezan sesi..
yaklasmisiz biraz..
devasa boyutta surlari olan, bir cizgiromanin arkasinda gordugum kale.
Basinda battaniye ortulu devasa boyutlarda bir adam olarak.dusunurdum. Battaniye ne alakaysa cocukluk iste. (bkz: travma)
ezan sesinin allah sanılması klasiği.
caminin kendisi*
Gökyüzünde yaşadığına inanırdım.
Bu yiyecekler nasıl oluyor nerden geliyor diye sormuştum anneme 5 yaşında.
Annem de bu nimetleri Allah ın insanlara verdiğini söylemişti sanırım.
Sonra ben böyle büyük bir boş tarla hayal etmiştim, yiyecekler ve her şey gökyüzünden sapır sapır o tarlaya yağıyordu falan.
gökyüzü.
karşı apartmanın çatısındaki baca.
bulutların üstünde muhasebede çalışan kişi. (bkz: travma) (bkz: kendimden biliyorum)
ezan sesi.
Amcam. Valla lan bak. Kısa boyluydu. Allah sanıyodum.
ay evet ay. tanrı bana gülümsüyor sanırdım .
küçükken tanrı gözümde çok iyiydi.
büyüyünce öğrenince. insanların tanrı adına yaptıklarını görünce.
dinlere karışınca tanrının da bunları destekler gibi hiç birşey yapmadığını anlayınca değişti düşüncelerim.
(bkz: atatürk)
(bkz: noel baba)
Elektrik direkleri.
Heryerdelerdi ve çarpıyorlardı.
(bkz: eminem)
Cami minaresi.
(bkz: allah)

ben biraz zeki bi çocuktum da.
sis amk hem heryerde idi hem şeffaf bulutumsu gibi biseydi allah heryerde onun cinsiyeti yok falan diyince direk gözumun onune sis gelirdi.