bugün

Yoktur öyle bir neden, her canlı gibi insan da üremeye programlıdır. Üremek istemeyenler acilen hormon kontrolü yaptırmalıdır.
Eğer şuan bir çocuğum olsa ölmekten çok korkardım. O daha çok küçükken ölmekten. Ona bir şey olmasından da sürekli korkardım. Bana göre değil bu işler.
Geleceği dünyanın aşırı bir şekilde faşist olması.
Yeterli Enerjimin ve paramın olmaması. Ekonomik kısma pek girmeyim, çok doluyum o konuda. Ama şu da var Çocuk yetiştirecek psikolojik sağlamlığa sahip değilim sanırım. Bilmiyorum, birçok ebeveyn böyle gerçi. Ama bu melankolik, depresif halimle çocuğu da olumsuz etkilerim bence. Şu depresyondan çıkayım, ayaklarım yere bı sağlam bassın tekrar düşünürüm.
gelecekte insanoğlunu bekleyen ekolojik felaketler, robotlaşma sonucu yaşanacak olan işsizlik ve bireylerin yaşayacağı ruhsal sorunlar. 21. yüzyılda hâlâ ülkeler savaşmaya devam ediyor. Hâlâ savaş ticareti yapılıyor.

sizleri çocuk yapmamaya davet ediyorum. Çocuğu veya çocukları olanlara ise yeni bir çocuk yapmamalarını öneriyorum.
dünyanın bu kötü gidişatı bu vaziyetteyken bir insanın canın vebaline girmek büyük bir sorumluluk ve yük gerektiriyor. ekonomik olarak dünya daha zor bir döneme girecek. bu saatten sonra çok zengin değilsen ve malının bir garantisi yoksa bir insan yetiştirmenin anlamı yok.
Bir adet rahim eksiğimiz var.
ekonomi.
çocuk yapma problemindense aday problemimiz var.