bugün

çocuk yapma problemindense aday problemimiz var.
ekonomi.
Bir adet rahim eksiğimiz var.
dünyanın bu kötü gidişatı bu vaziyetteyken bir insanın canın vebaline girmek büyük bir sorumluluk ve yük gerektiriyor. ekonomik olarak dünya daha zor bir döneme girecek. bu saatten sonra çok zengin değilsen ve malının bir garantisi yoksa bir insan yetiştirmenin anlamı yok.
gelecekte insanoğlunu bekleyen ekolojik felaketler, robotlaşma sonucu yaşanacak olan işsizlik ve bireylerin yaşayacağı ruhsal sorunlar. 21. yüzyılda hâlâ ülkeler savaşmaya devam ediyor. Hâlâ savaş ticareti yapılıyor.

sizleri çocuk yapmamaya davet ediyorum. Çocuğu veya çocukları olanlara ise yeni bir çocuk yapmamalarını öneriyorum.
Yeterli Enerjimin ve paramın olmaması. Ekonomik kısma pek girmeyim, çok doluyum o konuda. Ama şu da var Çocuk yetiştirecek psikolojik sağlamlığa sahip değilim sanırım. Bilmiyorum, birçok ebeveyn böyle gerçi. Ama bu melankolik, depresif halimle çocuğu da olumsuz etkilerim bence. Şu depresyondan çıkayım, ayaklarım yere bı sağlam bassın tekrar düşünürüm.
Geleceği dünyanın aşırı bir şekilde faşist olması.
Eğer şuan bir çocuğum olsa ölmekten çok korkardım. O daha çok küçükken ölmekten. Ona bir şey olmasından da sürekli korkardım. Bana göre değil bu işler.
Yoktur öyle bir neden, her canlı gibi insan da üremeye programlıdır. Üremek istemeyenler acilen hormon kontrolü yaptırmalıdır.
ülke koşullarının çocuğa iyi bir gelecek vermeye imkan sağlamaması hatta yaratılacak imkanlara da engel olması. tam tersi durumda olunsa yapar insanlar "3 değil 5 çocuk".
böyle bir dünyaya çocuk getirmeyi istememek.
Daha evlilik yok ama Bu dünyaya temiz bir birey getirmemek. Zaten kirli ortam yüzünden bozulabilir. Çocuk bir süt gibidir. Ona su katanlar yetişkinliğinde çevresindeki insanlardır.
Bu utanç dolu dünyaya neden birini armağan edelim ki ?
O küçükken ölürüm korkusu. Bu kadar.
bu lanet ülkede gidecek başka yerim olmadığı için mecburiyetten yaşıyorum.

Bir de çocuk mu doğuracağız.
Valla bu devirde ben bile zor iş buluyorsam benim çocuk hiç bulamaz. Zaten ülke iyice zıvanadan çıktı. Torpilin döndüğü bir mecraya sokmak istemiyorum evladımı. Varsın kalsın derinliklerde.
Tohumu kötü olan ağacın, meyvesi iyi olmaz. Çocukluk yaşam ağacının tohumdur.
gelecegin bombok oldugunu anlyip sorumsuzca sokaga gelecegin issizini, acini, sabikalisini birakmamak.
acikcasi akilli olmak.
Gerek yok.
tek başına yapınca fazla yaşamaması. bir süre sonra denemekten vazgeçilmesi.
Evlendiğin kişiyi artık tanıyamamak.
Suriyeliler için olmayandır.
Sevişemiyoruz ki daha.
Arkadaşlardan biri bu dünyada yaşamayı haketmemesi demiş. Bu dünyanın, dünyayı değiştirebilecek insanlara, nesillere ihtiyacı var. Büyük düşünün. Senin yetiştirdiğin nesil kim bilir kaç insanın, kalbine dokunup onlara iyiliği getirecek. Evet dünya gittikçe berbatlaşıyor ama ben bu kötüleşen dünyaya inat iyi insanlar, güzelliği yayabilecek insanlar getirmek istiyorum. Bu benim bakış açım. Toz pembe, hayal dünyasında.. VS diyeceklere de gülüyorum. Ben sadece büyük düşünmeye çalışıyorum.
Kötü genler. Kalıtsal hastalık ihtimali.