bugün

ne zaman evleniyorsun'cu teyzelerin neslinin tükenmesini istediğim durum, bitin artık.
çevresindekilerin ne düşündüğüyle gerektiğinden çok ilgilenen zavallıların kendi kendilerine yarattıkları baskıdır.
ma ve pa'dan geliyorsa * * zulümdur.
Yahu daha çok gencim sevgili maaa hepiniz sevgilimle bir oldunuz beni evlendireceksiniz.

Adam dünden razı zaten karı gibi trip yapıyor sen beni istemiyor musun diye yavrum yan yana yaşıyoruz zaten sanki dünyanın öteki ucundayım yatıyorum kalkıyorum en çok seninle mendebur kılkuyruk patronumu görüyorum.
Daha ne istiyorsun.
Nişanlı olsak ne olacak namus derdine düşecek kim var çevremizde.

Hem ben unutkanım yüzüğü 2 bilemedin 3. Gün kaybederim.

Bu yaşta anne de olmak istemiyorum sen sanki çok baba olmak istiyorsun ha istiyorsan doğurayım bir tane ama bana antlaşma gibi evlilik deme. Dur bir dakika ya neden doğuruyor muşum kim bakacak o çocuğa kim temizleyip besleyecek hem çalış hem bebek yap olmadı sevgilim hiç olmadı.

Yeter ya kendimi baltık denizinin buz gibi sularına bırakacağım sonunda. Boğulmam da anasını satayım.
Taş mı bağlayayım ayağıma..
yok be ne kendimi öldüreceğim.

Görüldüğü üzere bu durum beni paranoyak yapmıştır sevgili sözlük ahalisi.
daha hangi baltaya sap olucaz sorunsalını çözememişken ,aile eşrafı tarafından sikişe sokuş yapılırcasına özellikle düğüne nikaha gidildiğinde kendini yoğun şekilde hatırlattıran durum .
kendi kardeşini ya da kızını falan yamamaya çalışan bu pezevenk ruhundan artık kına gelir ve bir yerde contayı yakarsınız.
- yaa seni ne zaman evereceğiz bi evlenmedin gittin.
- zamanı var henüz düşünmüyorum
- zamanımı kaldı bir an evvel evlen hede hüde....
- valla abi şu aralar vur kaç taktiği yapıyorum var mı bildiğin bir yerlerde takılacağım bi hatun son zamanlarda biraz hız kaybettim
- ......(derin bir sessizlik).
bana akıl verme. para ver de git.
akranlarının evlenmesi durumunda anti hümanist bir yaklaşım olarak meydana gelen ciddi sorunsal...
Civardan uzaklaşınca geçer.
çevrenin amk çevre diye birşey kalmamış artık memlekette.
herkes kendi çıkarında kendi işinde gücünde sana burda akıl veriyorda
haybeye veriyor bedavaya konusuyor vakit geçip oradan ayrılmak için.
kimse artık dogru ve durust nasihat vermez oldu,
eskiden nasihatlere kızardık şimdi arar olduk ya.
ben kendime sıçıyım evlenecem hemde koşa koşa.
(bkz: evde kalacaksın)
(bkz: evde kalmış)
komsumuz rakibe teyze beni her görüsünde ima ettiği hede benim kız ikinciye evleniyor sen ne zaman evleneceksin kızımlar

bi kaç sene sonra seni kimse almazlar

artık yuvanı kur çocugunla aranda cok yas farkı olacaklar

benim seyimin keyfi komsuyu geriyor anlamadim.
iş arkadaşları, yakın arkadaşlar, uzak arkadaşlar, ilgili beyefendiler, yeni tanışılan arkadaşlar.. ailem hariç herkesin cevabiyla ilgilendiği soru evlilik falan düşünmüyo musun?

yok ansna. pazar günü teslim edeceğim henüz el değmemiş research makalesini düşünüyorum. karneler girilecek bak daha, onu düşünüyorum. yarın ne giysem, hangi ruju sürsem onu düşünüyorum. hiç vakit yok. *
kesinlikle bu baskının nedeni kötü bir niyet. mesela evlen artık karımı kızımı sokağa salamaz oldum orospu çocuğu demek istiyor. neden?
çünkü bekar kadın ve erkek her daim toplum içinde legal olmayan seks yapabilir diye. bu baskının kapalı toplumlarda daha fazla olmasının nedeni karşılaşma yüzdesinin fazlalığıdır. sonuçta o mahallede yaşayanlar için sen bir tehditsin.
ben bu yönüyle yorumladım. evet.
Karılardan yediğim kazıklarla 4. Boğaz köprüsü yapılır. yalnızım; O yüzden kafam rahat huzurlu, mutlu yaşıyorum. Fakat millete derdimi anlatamıyorum. Eee napçan evlenmicen mi sen? Yalnız mı yaşıcan hep böyle? Sana ne a.q. Tam huzura kavuşmuşken neden tekrar o eski günlere döneyim. Artık dişi olan her şeyden nefret eder hale geldim.
35 yaşındayım. Yerim öyle baskıyı. Ben istemedikçe kimse bana bir sikim yaptıramaz.

Ama kızların işi zor onu söyleyeyim. 30 yaşından sonra maalesef evde kalmış kız kurusu muamelesi görüyorsunuz.
güncel Önemli Başlıklar