bugün

bir noktaya eşit uzaklıktaki noktaların oluşturduğu geometrik şekildir.
Eskiden bursa da darmstat birahanesinin altında bulunan rock bar.
yeni türkü nün harika şarkısıdır. Sözleri gerçektir, son çareleri anlatır. Kafan içindeyse çemberin kalbin dışındaysa o sevgi sevgi değildir...Sadece aklın istiyordur ,kimbilir neyi istiyordur? belki sadece tutunacak bir dal..Bilemez kimse...Kalbin içindeyse ,kafam dışındaysa o zaman bir yerde ip incelir ve kopar...Avutursun kendini, şarkıdaki gibi...Avutmadan başlamamak daha kolaydır , en kolayı en mantıklısıdır...Ya çemberin dışında kalmalı ya da büsbütün içinde...
bir murathan mungan şiiri
hakkında birşey yazmalıyım diyerek başlığa girmeme neden olmuş fakat ne yazsam eksik kalır, ifade edemem diyerek beni yorum yapmaktan vazgeçirmiş şarkıdır. söz vermiş şarkılar albümünde candan erçetin tarafından seslendirmiş, yenitürkünün sesiyle dinlemeye doyulmayan parçadır.
Aynı çevre uzunluğuna sahip beşgen, kare, üçgen gibi geometrik şekillerden sınırları içinde kalan alan en büyük olan
yıllar önce gitarı eline alanın ilk çaldığı şarkılardan birisi olan, murathan mungan'ın şiiri yeni türkü'ünn şarkısıdır, iyidir.
cemberin her gecen gun daraldıgını, insanı zorla içine cektigini hatırlatan, sarhos olma sebebi sarkı, alet olmak istemezsin riykarlıklara, serefsizliklere, ama elinden gelen bir sey yoktur, yasamak zorundasındır, hayat zorlar insana bunları, sonra bunları yaptıgın için, oyun oynadıgın için kızarsın kendine, bir kac bir sey içip sarhos olup hepsini unutmak istersin, gözyaslarınla günah cıkartmaya calısırsın
her dinlenildiğinde insanda meyhane masası aramadan içme hissi uyandıran şarkı
candan erçetin de seslendirmiştir, iyi de yapmıştır.
tapılası bir şarkıdır efendim..

sözleri:

ya disindasindir cemberin
ya da icinde yer alacaksin
kendin icindeyken
kafan disindaysa

caresi yok kardesim, her aksam boyle icip kederlenip
mutsuz olacaksin
meyhane masalarinda
kahrolacaksin

kendin icindeyken
kafan disindaysa

caresi yok kardesim, her aksam boyle icip, kederlenip
mutsuz olacaksin
meyhane masalarinda
kahrolacaksin

siirlerle, sarkilarla kendini avutacaksin
içi boş olan dairedir kendisi. fakat başlık itibariyle bir geometrik şekilden ziyade yeni türkünün enfes tadından yenmez şarkısını çağrıştırır ki sahiden de insanoğlunun hayatında çember diye bir şey vardır. bir noktadan başlayıp devam etsen bile dönüp dolaşıp geleceğin noktanın aynı olduğunu fark ettiğin, koşmanın ya da çabalamanın bir şey ifade etmediği durumlarda (bkz: aşk) kişinin kendini üstünde hissettiği durum

bir çember bu bizim aşk
senden kaçtıkça, sana varıyorum
çıkmak için bu durumdan koştukça
başladığım noktaya geri geliyorum
sözler, yeminler, irade fayda etmiyor!
bir çember bu bizim aşk
nerde başlasa, sende bitiyor...
insanların cinsel yaşantılarını grup halinde yaptıklarından denedikleri geometrik şekillerden..
bu şarkıyı yeni türkü'den dinlemek, candan erçetin'den dinlemekten çok daha etkilidir. herşeyin dışında hissetiğinizde "evet yahu ahanda böyle hissediyorum" dedirtecek sözleriyle insanın o anki halet i ruhiyesini tamamlayan bir şarkıdır. hatta pek çok konuya yönelik akıl verebilecek kadar aşmış sözlere sahiptir; nitekim hem güzin ablanız olup hem de hayatla ilgili nasihat veren biri bile olabilir.
olası kısa metrajlı film denememde halkayı ti'ye alacak filmimin ismidir. kesinlikle oscar'a aday adayı adayı olacağından emin olduğum olası şaheserim. evet.
hayatin sekli. soyut ya da somut herseyin zitlikler catismasindan varoldugunu anlatir ve diyalektigin ozudur. hersey basladigi yerde biter.ve bu baglamda hicbisey gorundugu gibi degildir.
(bkz: ya içindesindir çemberin ya da dışında)
siyasetle ugraşmayanların sanki anlayamayacağı şarkı gibi gelir hep şahsıma!...

"ya çemberin içindesindir ya dışında" bir dünya kitap okursunuz bir dünya kişi tanırsınız ve bir dünya kahraman! özenirsiniz onlar gibi davranmaya çalışırsınız, sizde bir che olmak yada mahir çayan olmak istersiniz sonra hayat şartları size farklı birşeyler dayatır siz çalışırsınız ezilirsiniz sesinizi çıkarırsınız atılırsınız susamazsınız! susmak insana aykırıdır dersiniz, ama güçsüz hissedersiniz örgütlü olmak istersiniz korkarsınız yaşam bireysellik bir kere içinize girmiştir ama biz! komün olmalıyız dersiniz ben sen o şu bu derken zaman akar...

birden birşey olur! ben neredeyim çemberin içindemiyim dersiniz yok,yok,yok... peki ya dışında asla olamam...

ve şarkı biter...

"kafan disindaysaaaaaa"....
düzlemde sabit bir noktaya eşit uzaklıktaki noktaların geometrik yeridir (noktalar kümesidir).
girdisi hayat olan bir sistemin felek fonksiyonundan geçerken aldığı hal.

(s uzayı v tarafından gerilmektedir -vektörel cebir)
toru da öğrenmemize yarayacak güzide yuvarlaktır.
kendin içindeyken kafan dışındaysa gibi çok anlamlı dizelere sahip yeni türküşarkısı.
"bir noktaya eşit uzaklıktaki noktaların oluşturduğu geometrik şekildir. " (#121355)

bir noktaya eşit uzaklıktaki noktaların oluşturduğu geometrik şekil küredir yavrum. (3 boyut için)

tanım: sonsuzgen dir.
sınırlı zamanı olan ve odaklanmaya önem veren profesyonellere yönelik önde gelen online bilgi paylaşım ortamı.
cember= o
alanı= pi re kare
çevresi= 2 pi re