bugün

Şeriatı destekleme derneği olsa kuduracaklar bunu şakşaklıyor. Sorosun derneklerinden biridir kanımca.
Bana burs vermiş vakıftır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Herhalde aile olarak hayatımızın en boktan zamanlarını geçiriyorduk.
Her ay bağış yaptığım atatürkçü kurum.

Türkan hocamıza sözümüz var.
Tüm Atatürkçülerin 1 SMS bile olsa destek vermesi gereken dernek...

Kimsesizlerin kimsesi oluyorsunuz...
Diğer dernekler gibi, az da ben yiyeyim derneği.
Cemaat artığı/ Amerikancı islamcı vatan hainlerine batan eğitim derneği, hayırsever ve vatansever kuruluş.
kurban bağışımı (kurban ücretini tl olarak) yapacağım dernek, bu sene böyle olsun.
Allah a savaş açanlar derneği.

çydd genel başkanı prof. dr. aysel çelikel'in basın açıklaması şu şekilde:

"öğretim kurumlarında ve kamusal görevlerde türban ve tesettüre yer yoktur. türban dayatması, siyasi iktidarın, bazı aydınların ve yazarların, cemaatlerin telkinleri ile hukukun üstünlüğünü ve mahkeme kararlarını tartışılır hale getirmiştir. hukukun güvenilirliği ortadan kaldırılmıştır..."

ülkeyi geriye götüren darbeci kafalı, demokrasi hürriyet ve islam düşmanlarının derneğidir. uzak durmalı.
Annemin kuzenlerinin geçen yıl kaybettikleri anneleri adına ölüm yıldönümünde hayır işi olarak bağışta bulunduğu, çocukların diri diri yanmadığı, cinsel istismar ve tacizle sınanmadığı özde eğitim kurumudur.

bugün "pensilvanyadaki vatan haini şarlatan" diye hitap ettikleri hilkat garibesi herife dün "saygıdeğer hocaefendi hazretleri" diyip gerçekleri dile getiren insanlarımızı uğrunda sözlü linç ederken bugün kendileri hariç herkesi fetöcü ilan eden artıkların zoruna gider.
(bkz: çağdaş yaşam destek ünitesi)
dinsizlik misyonerliği yapan dernektir. tabelaya çağdaş yazarız kim nereden bilecek mantığıyla çalışırlar.
Çomarlıkla mücadele derneğidir.
Her şeye dernek açılması garip değilmi sözlük. Dernek adı altında ne dolaplar döndüğü belli olmayan adı sanı duyulmamış apır sapır derneklerden uzak durmakta fayda var.
16 aralık günü Anıtkabir gezisine katıldığım dernektir
oradan nhkm ye gittik ve dağıldık iyi bir gezi oldu.
üniversite karşılaştığım, pkk'lılara burs veren kurum.
kız çocuklarına burs vermesi bir takım yobazların zoruna giden dernek.

bu yüzden sahte delillerle yandaş hakimlerle önünü kesmek istediler. bugün çydd belgelerinden birinin daha sahte olduğu bilirkişi raporuyla kanıtlandı.

o savcılar tek tek hesap verecek.
Yahu içimde kaldı şunu da yazayım. Türkiye'nin orta yerinde Suriye'de savaşsın diye militan toplanıyor. Gencecik çocuklar ölsün diye ülke sınırları dışına gönderiliyor ve ölüyorlar da. Artık bunu iç basın da yazmıyor. Dış basın dahi yazıyor. Gözümüzün önünde gerçekleşen bu olayı bilmiyorsanız a ha da şimdi öğrendiniz. Buna da sesinizi çıkarın. Bizzat devlet açıkladı Suriyeli göçmenlere 2,5 milyar dolar harcadığını. O parayla kaç okul, kaç hastane açılırdı acaba? Merak ediyorum da polise taş atanların göğüslerinin üzerinde rozetleri mi vardı bu derneğin? oradan mı biliyorsunuz? Devlet gelmiş PKK'nın bizzat kendisi ile masaya oturmuş pazarlık üzerine pazarlık yaparken bunları ortaya koymak nasıl bir vicdan gerektiriyor ya?
Vah vah vah... Ağlacak halimize güleriz derler ama bu sefer hüngür hüngür ağlamak az gelir.
Ne kötü dernekmiş meğer bu çağdaş yaşamı destekleme derneği.
Kadınları fuhuşa zorluyormuş. Bak hele sen. Ben onu cüppeli Ahmet Hoca yapıyor sanıyordum. Ya da neydi o vakit gazetesinin dede yazarı. 16-17 yaşına gelmemiş kızla cinsel münasebeti saptandı da tutuklandı hani. O sayılmaz ama di mi?
Bir çizgi roman kahramanını kullanmışlar diye eleştirilmiş dernek. Bu eleştiriyi yapanların vatan millet aşkıyla yanıp tutuştuğunu esas alıyorum. Gerçekten de Türk bayrağının gerektiği saygıyı görmesi gerektiğine düşündüklerine inanıyorum. Ama merak ediyorum da bir sanal karakter için eleştirdikleri bu derneğe karşı iktidar partisinin Diyarbakır mitinginde tek bir türk bayrağı açılmadığında benzer hisleri taşıdılar mı? Yıllarca PKK militanlarına her türlü desteği çekinmeden veren Barzani, "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye bağıran milletvekilleri ve partililerce karşılığında neler hissettiler? Ya "Kürdistan'a hoş geldiniz" lafına karşı tüyleri diken diken oldu mu acaba?

Vay anasını ya... Gerçekten vay anasını. Adamın biri gelmiş bu dernekler insanları dilencileştiriyor demiş. Yahu iktidar partisi her sene kömür - bulgur dağıtıyor bu memlekette, senin sesin sadece okuyamayan kız öğrencileri bulup onları okutmaya çalışan derneğe mi yetiyor? insanları bu hale getiren dernekler mi yoksa devletin ta kendisi mi? el insaf arkadaş el in-saf!

Çağdaş yaşamı destekleme ne demekmiş, çağdaş yaşam neymiş, öğretmek onlara mı kalmış? Eğer bu ülkede bir milli eğitim müşteşarı kızlarla erkekler ayrı ayrı okutulmalı diyorsa, devlet kızlarla erkeklerin aynı evde kalmamaları için ceza sistemi öngörüyorsa, işlerine gelmeyen tüm internet siteleri kapatılıyor, gazeteciler doğruları haykırıyor diye hapse atılıyor, gazete patronlarına mali baskı yapılıyorsa, dikilen koskoca heykeller tekbir getirilerek yıkılıyor, belediye başkanları "ben böyle sanatın içine tükürürüm" diyebiliyorsa, metro inşaatında dünya tarihini değiştirecek bulgulara karşı devletin en başındaki kişi "çanak çömlek yüzünden metroyu bitiremiyoruz" diyorsa, yılların kültür merkezleri alışveriş merkezleri olsun diye yıkılıyorsa ve en önemlisi iktidarın yaymaya çalıştığı politikalar yüzünden kadın hergün birer ikişer katlediliyorsa bırakın da bir dernek de "çağdaş" yaşamı desteklemeye çalışsın arkadaşlar. Burada sayılandan çok daha fazlası olduğunu az çok bir gazete okuruysanız zaten biliyorsunuzdur. Bu dernek neden battı bu kadar?

Cemaat dernekleri ve vakıfları paraları gır'la götürürken, deniz fenercilerinin davaları alel acele örtbas edilirken de sesiniz böyle gür çıktı mı? Türk bayrağına hakaret ettiklerini düşünenler... Gezi olaylarında Türk bayrağı açanların üstüne tomalardan gürül gürül su fışkırtıldığında, izmir'in Kordon'unda omzuna attığı Türk bayrağı nedeniyle polis tarafından saçlarından sürüklenen ve joplanan kızı izlediğinizde de içiniz titredi mi? Yahu Türklüğe dair ne varsa hiç almadığı kadar darbe aldı bu 12 yılda siz gelip bir çizgiroman karakterinin kıçındaki dona ve ayağındaki çizmenin rengine mi taktınız?

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin derdi nedir peki? Bu ülkede eğitime en muhtaç kitleye ama aynı zamanda en çok eğitim görmesi gereken kitleye eğitim vermeye çalışıyorlar: kızlarımıza! Çünkü onlar da gün gelecek, anne olacaklar ve aldıkları eğitim oranında çocuklarına eğitim verecekler. Eğitimsiz kadın anne olsa ne olur, ne verebilir çocuklarına sevgisinden başka? Ama bu ülkenin eğitimli insana ihtiyacı yok. Eğitim demek bilinçlenmek demek! Bilinçlenen insan koyun gibi güdülemez. Haklarını da bilir haklarını aramasını da. Ama eğitimli kadına hiç ihtiyaç yok. Bu iktidarın siyasi politikalarına taban tabana zıt. Zamanında bu ülkenin bakanı buyurmuştu: "Türkiye'de işsizliğin artmasının sebebi kadınların çalışıyor olmasıdır. Kadınlar evlerinde oturup kadınlık vazifesini yapsa bu denli işsizlik olmaz." Sağol canım. Kadınları gördüğün göz bu işte. Kadın kuluçka makinası olacak ve evde oturup çocuk bakacak.Okumayacak ve çalışmayacak.

Hepsini geçtim. Zaten bu derneğin doğru düzgün bir dernek olduğunu iktidarın ve güçlerinin yaptığı zulümden anlayabilirsiniz. Kanser hastası olmuş eski başkanının evini "ergenekon" dan dolayı sabahın dördünde bastılar. Kadıncağız öldüğünde bile yandaş medya "o kadın öldü" diye başlık attılar. Adı "Türk-an" olduğu için yazmak istemediler diye düşünüyorum. "Kızları ergenekoncu genç subaylarla buluşturduklarını" yazdılar. Ama her zaman olduğu gibi çamur at izi kalsın politikasıydı. Ne bir delil vardı ne bir suçlama. Yeter ki iddia ortaya atılsın. Güneydoğu'da burs verdikleri öğrencilerin PKK'lı olduklarını yazdılar. Ortada yine ne bir delil vardı, ne somut bir suçlama. Tüm bu suçlamalara karşı keklenmeyen vatandaşlar desteklerini sürdürdüler.

Son darbe olarak bağış toplarken pos makinası kullandınız, bu ticari faaliyete girer denilerek 2 milyon lira vergi borcu çıkarmışlar. Çalışan gönüllü insanları bir de "kaçak işçi" sınıfına sokup sgk primleri ödenmedi diye bir ceza daha bindirmişler. Sizce normal mi? Gerçekten illegal olarak çalışan bir dernek olsa, ortaya atılan iddiaların gerçeklik payı olsa devlet böyle abuk sabuk iddialarla suçlamalar yapıp, ceza vermeye kalkar mı? Türkiye'de bir başka dernek var mı? Bu ülkenin genç fidanlarına eğitim vermeye çalışırken bu denli maddi manevi zulme uğrayan? O değil de tüm bunları yapanlar müslümanım diye ortalarda dolanıyor ya ona yanıyorum. Bu dinin peygamberi değil sanki "insanın en hayırlısı insana hayrı dokunandır" diyen... Bu din değil sanki "iftira"yı en büyük günahlar arasına sokan... Uyan be kardeşim, bir silkin.
(bkz: Assoc for Supporting Modern Wet Pussy Headblood)
Hükümeti ilgilendiren başka bi halta yaramayan en gereksiz dernektir. Adıyla alakası yoktur derneğin.
gidip camide yardım dilenmişler... ne işiniz var ? orada bale kurslarına gitsenize siz!

görsel
Universite ve lise ogrencilerine karsiliksiz burs veren ve onlari egitime tesvik eden adi gibi cagdas bir kurumdur. Rahmetli Turkan Saylan tarafindan kurulmustur.
Universite ve lise ogrencilerine karsiliksiz burs veren ve onlari egitime tesvik eden adi gibi cagdas bir kurumdur. Rahmetli Turkan Saylan tarafindan kurulmustur.
Terör örgütlerine mensup öğrencilere burs vererek onların polise taş atarken , askere kurşun sıkarken kafalarının rahat olmasını sağlamakla görevli dernek. Bunu yazarken 10 kere düşündüm acaba fazla mı insafsız yazdım diye ama vicdanımı yokluyorum , az bile demişim.