bugün

şurdaki seçeneklerden hiçbirini yapmıyorum ama yine de çaylağım.
herşeyi anladim mantiğima oturuyor da nasıl oluyor da

'c) ısrarlı bir şekilde siyaset, din, futbol vb. konularla alakalı entryler girmek.'

gibi gayet elastikiyetli, ve keyfiyete sebebiyete verecek bir madde (301 tadinda olmus)
sözlük formatinda duruyor? niye çaylaklık hatta silikliğe giden yolun kapisının anahtari oluyor?

bana ne yahu ben kaldiğim yerden devam edeyim. heh nerde kalmiştim ben:

ol mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler...
"devamlı bir şekilde sözlüğe fayda getirmeyecek ve bilgi içermeyen forum/chat tarzı başlıklar açmak ve entry girmek" şeklindeki maddesini anlayamadığım sebepler.
burada sözü geçen fayda nasıl tanımlanıyor? eğer fayda getirmemek gibi bir kavram varsa öncelikle faydanın tanımlanması ve insanlardan bu tanıma göre hareket istenmesi gerekmez mi? mesela, urdu sözlüğünü baştan sonra entry olarak yazmak faydalı mıdır? ya da geyik yapmak faydasız mıdır? eğer bana sorarsanız, geyik çok faydalı bir uğraştır ve geyiğe meyyal başlık ve entryler benim sözlükte en fazla zevk aldığım yazılardır. birileri için de mesela, yazarların cinsiyetlerini belirttiği entryler en faydalı entryler olabilir. bunu neye göre değerlendireceğiz?
moderatör kişiyi çaylak yapmaya bir kere niyetlendiyse formata elbette uydurulacak nedenlerdir. format bahane yani.
sürekli küfürlü başlıklar entryler girmek. yazarlara hakaret etmek. kışkırtmaya çalışmak. entry üzerinden ayar vermeye çalışmak. başlık üzerinden ayar vermeye çalışmak. yanlış rötuş yapmak. sürekli imla hatası yapmak.
Başlığa baktım ama nedenleri göremedim. Benim yorumuma göre kürtlere söven, kürtleri aşağılayan başlıklara türkleri eleştiren entry girmek de çaylak olma nedeni.

Ne mutlu Türküm diyene. Amin
yazarbey Olmak. Demedi demeyin. Halbuki adam akıllı bir şeyler yazmaya çalışıyoruz burda.
Akp ve tayyip hakkinda olumsuz yazmak.

Veya ak trollerin moderasyona emir vermesi.

sadece bu iki neden var.
Çok değil daha 20-25 gün önce volkan demirel başlığı altına küfürlü bir entry girmiştim , fenerbahçeli bir moderetor tarafından 5 değil 10 değil tam 15 gün çaylaklığa mahkum oldum. Gene olsa gene küfür ederim o ayı volkana pişman değilim.
bol bol küfür.
Düşüncelerini paylaşmaktır.

Kimse sizin nasıl yazdığınıza, sözlük içi kurallara uyup uymadığınıza bakmıyor. Birilerine -ki bu birilerinden kasıt tayyip ve taraftarlı- karşı bir düşünceniz varsa çaylak ilan ediliyorsunuz.
Size özelden ve sözlükre küfürler edene cevap vermektir. Oysa eden kişiye ses eden olmuyor çoğu zaman. Dikkatli olun. Çaylaklık tuzağına düşmeyin.
akpkk , pkkkya selahattin demirtaş a hakaret etmek daha ötesi yok.
bazısı çok siktiri boktan sebeplerdir.

örneğin; bir orospu dölü piç gelip özelden size hakaret eder siz küfür etmez evladım git ötede takıl dersiniz ama bu sikik laf dinlemek yerine ha bire küfürler savurur anlarsınız ki bu götlek harbiden mal, bu malı tiye alıp hakaret etmeden lakin alaycı bir üslup ile özelden kovarsınız akabinde şikayet eder çaylak olmasını beklerken aniden kendinizin çaylak olduğunu görürsünüz.

bdv denilen illet yerden sorarsınız hey mod efendi mod efendi ben niye çaylağım ? aradan 2-3 gün geçer "sen şu yarak kafalı nickli kişiyi tahrik edip küfür etmesine neden olmuşsun da ondan dolayı çaylaksınız cezanız 5 gün" . "taşşak mı geçiyorsun ulen sen" diyemez tabi sonra "yahu adam bana küfür ediyor ben özelden kovdum şimdi suçlu ben miyim " diye sual edince yine 2-3 gün sonra mod yada modiye efendi "kararlarımız kesindir tartışılamaz" der , akabinde ve detayında küfür eden gavur dölü ettiği küfür yanına kar kalır.

işte böyle sikik nedenlerdir.
sözlükte göt baş fotoğrafı paylaşmak yerine komik veya kaliteli şeyler yazmaktır.
Birine yapılan Küfür, hakaret
Formata uygun entry girmeme
(Entry ile ilgili baya şey var zaten silik yiyor entryler)
Bazen çok fazla s*ktiriboktan şeyler(yanlış anlaşılmalar vs.)
Yani sanırım bildiklerim bunlar. Ekleyebilirim söyleyen olursa.
aynı zamanda, bot bağlamamış olmak.
tras olmadan entry girmek. takim elbiseniz olmadan dusuncenizi belirtmeniz.
malesef ki dün oynanan rize-fener maçı başlığı altında kalecimiz volkan hakkında biraz ağır konuşmamın neticesinde çaylak oldum siz siz olun yazdıklarınızı tartın.
inanırmisiniz bilmem ama bir kere baslik açtığımda - böyle durumlarda en üstteki entry benim oluyor, bilmeyenler için- üstteki yazara cevap niteliği şeysinden dolayı entrym silinmişti. Hala ustte kim vardı merak ederim.

Edit: pardon çaylak diyormuş ben silik sanmışım bir an. Eskilerden olanlar bilir ben bir ara 1 ayın 25 günü çaylak oluyordum,300 entryım, 100 kusur nickaltim silindi bir gecede. Çoğunun sebebinı bile bilmem ama aklıma gelince çaylaklıkla ilgili de yazacaklarim var.
Ağır siyasi içerikli ve agır argo iceren entryler girdigim icin cok fazla çaylak yedim ve öyle üç beş günle de kurtulamiyordum on veya on beş gün hatta yirmi gün kestiklerini biliyorum. En az yediğim beş gündü.
Hic akıllanmiyorum degil mi..
dobra konusmak suc mu
sükut altınsa ; hakedene hak ettigini soylemek pırlantadır.
Sözlüğün anonim orusbusuna orusbu derseniz çaylak oluyorsunuz.

Sakın demeyin
Vatanı savunmaya kalkarsanız Çaylak oluyorsunuz. Denendi.
DAHA HiÇ OLMADIĞIM iÇÜN BiLEMEYECEĞÜM NEDENLERDiR.
Hakemlere sövmektir.