bugün

görsel
yaklaşık 8-9 sene önce TTNET ile birlikte gelen, hala çalışan taş gibi bir modem. Arada sapıtıyor ama olsun.
işim gereği birçok markadan ürün alırım. zyxel müşteri hizmetleri 10 numaradır. Malı sattım banane demezler, garantiden çıkmış bile olsa çözüm üretmeye çalışırlar. Zyxel araba yapsın alırım o kadar sağlam teknik desteği vardır. çokbilinen, yerliyim ben diyen firmanın müşteri hizmetlerini aradım adım soyadım telefon numaram ve e-posta bilgilerimi vermessem yardımcı olmayacaklarını söylediler. Cevabı evet/hayır olan bir soru sormuştum ama illa kayıt açmamız ayağına seceremi istediler. Vermedim telefonu kapadılar.
Nsa serici cihazlarını kullanıyorum nas diye aldım canavar çıktı. Gigabit de ne loo denilen geçmiş zamanda gigabit switch almıştım, köpek gibi çalışıyor. Modemlerine laf söyleyenler aldıkları şeyin modem olduğunu,başka birşey olmadığını bilsinler. Kablosuz başka markalar kadar çekmiyor olabilir, o cihazın ana omurgası modemdir,ap değil. Felancı markanın modemi çekiyor ama girbak bakalım modem seçenekleri nekadar çeşitli. Tek eksiği arayüzlerde Türkçe pek olmuyor, ingilazca kullanmak zorunda kalıyorum.
enteresan bir marka olmakla birlikte insanların özeline giren çalışanlara sahip bir firmadır.

yeni aldığım access point'in kurulumu ile ilgili sorun yaşadım ve 7/24 hizmet numaralarını aradığımda bana uzaktan yardım ile sorunu halledebileceklerini söylediler ve kısa bir süre sonra hallettiler de. bu konuda problem yok.

ama aradan geçen 20 dakika sonra uzaktan yardım programı (ammyy) uyardı verdi ve tekrar uzaktan yardım talebi geldi. kabul etmedim ve müşteri ilişkilerine mail attım ve o sırada bir istek daha geldi. ve müşteri temsilcisi bana sorunun bir yanlışlıktan olabileceğini konuyu araştıracaklarını söylediler.tekrarı olursa savcılığa başvuracağımı söyledim. demem o ki siz siz olun, çok dikkatli olun.
ilk çıktığı sıralar wireless bağlantılarında sürekli adı çıkan ve benim ' aaa zeynel mi yazmaya çalışmış acaba cono? ' diye düşünmeme sebep olan modem markası.
bozulma garantisi olan bir üründür. satın alınmaması şiddetle önerilir.
en dandik modem markasıdır, açık ve net.
iki gündür kulandığım, indirme hızında ilk defa 1,71MB'i gördüğüm modem. ben hayatımda belki 2 kere görmüşümdür 1MB'i.
şimdilik iyi gibi bakalım.
ttnet'in yanında verdiği, kalitesi tescillenmiş * en berbat modemlerden biridir.
kalitesi, mahkeme kararıyla tescil edilmiş marka. ancak bu durum vatandaşı devlet eliyle zyxel'e yönlendirerek haksız rakabete yol açmaz umarım. boru mu lan, mahkeme kararı bu!

-hoşgeldiniz. nasıl yardımcı olabilirim?
+merhaba, bize bi modem lazımdı.
-özellikle baktığınız bir marka ya da model var mı?
+yok ya, iyi bişe olsun işte, vayrlıs filan da olacak...
-o zaman zyxel'i öneririm.
+kaliteli bir marka mıdır, kullananlar ne diyorlar?
-efendim bu markayı kullanan ekşi sözlük yazarları pek beğenmiyor ama mahkeme bu yorumları haksız buldu ve olumsuz yazıların silinmesine hükmetti. tapu gibi mahkeme kararı var markanın elinde. kalitesi tartışılmaz yani.
+hmm haklısınız, mahkeme kararı önemli tabii. stoklar tükenmeden hemen iki tane alayım o halde.
formatlaması deveye hendek atmak kadar zor olan modem markası. kardeşim madem formatlama imkanı verdin, tuşu neden makinanın içini koyuyorsun;

--spoiler--
bey efendi bir toplu iğne yardımıyla basılı tutun, eveeeet, ışıklar söndü mü?
--spoiler--

kardeşim adam gibi bir tuş yap şu makinaya yahu!!!
görsel
skindirik bir modem markası.
görsel
interneti kopup kopup gelen modem markası. haxball açmaması da cabası.
tr sitesinde güncel firmware ,software yazılımlarını bulamdığım hödö.
zyxeler kullanmayacağım modem markasıdır.
telefondan neden modeme bağlanamadığımı merek ettiren modem türüdür. *
ekşisözlük'te çok güzel ayar verilen modem markasıdır.
güldüm ölmekten.
yeni sahip olduğum modemdir kendileri. ancak şöyle bir sorun var mesela sözlükte takılırken 5 dakikada bir gitmeler oluyor, download devam ediyor ama nette 30 saniye kadar dolanamıyorum çok büyük bir problem değilmiş gibi geldi değil mi gözünüze. ancak benim sinirlerimi zorlamakta. sorunun modemden olduğunu düşünmeme sebep olan şey de airties rt 206 kullanırken böyle bir sorunun olmamasıdır. almayın gidin airties alın.*
elektrik kesilir kesilmez anamdan emdiğim sütü burnumdan getirmiş modem markasıdır. ilk işim airties'e geri dönmek olacak sanırım. elektrik kesildi, geri geldi. ve tataaa modem nete gidemiyor. ama gittiğini sanıryor. aldığı IP adresini falan gösteriyor ama nafile yok, internet bağlantısı yok. sonrada bir hard reset ve akabinde tüm bilgilerin tekrar girilmesi ile kendine geliyor. sonradan fark ettiğim üzere alet kilitlenmiş kalmış. toparlayamıyor.

bir özür de windows 7 işletim sistemime. salak modeme güvenip senden şüphelendiğim için beni affet bebeğim. o arayüz yok mu bana net var gibi göstern allah onun belasını versin !!
Dünyadaki ilk adsl modemi ürettiği rivayet edilen firmadır,adslin ülkemizde yeni yeni kullanılmaya başladığı dönemde ulaşılmaz ve kalite üstü bir marka olarak görülürken akabinde gerçekleşen ttnet kampanyaları ve airties denen ucube markanın pompalanmasıyla cahil cüheyla, sonradan görme kesimde sıradan bir markaymış gibi algılanmaya başlanan kaliteli network çözümleri üreten firmadır.Zyxel marka bir modemin 7/24 download yapılıp elektrik kesintileri hariç hiç kapanmadan 4 yıl taş gibi çalıştığı bizzat görülmüştür.
masaüstü bilgisayarıma kablosuz bağlantı için aldığım ve modem diğer odada iken sinyal gücü çok zayıf yazan ve modemi pc'min yanına almak zorunda kalıp ne anladım kablosuz bağlantıdan dedirten wireless usb adapter.
dandik ötesi modem ya da onun benzeri bir şey. zira wep şifrelemede bile 5 üzerinden 4 seviyesinde sinyalle bile bağlantıyı sık sık koparmaktadır. küfür edilecise bir modem mar
TT alt yapisi için en uygun modemdir sinyal ne kadar düşük olursa olsun bağlanmaktadır iyidir hoştur.