bugün

kolaylıkla iletişime geçilebilen, güçlükle elde edilebilen, çok zor ortak bir alan oluşturulabilen kişilerdir. yüzeysel muhabbetlerden bir sonuç almak pek mümkün değildir. platonizmin kurucularıdır. sundukları lütuf formatlı iletişimden doğan küçük bir gülümseme ya da cımbızla çekilip alınan kelimelerden doğan duygusal rahatsızlıkların sebebidirler. intihara ramak kala psikiyatr baba türbesinde bulur kendinizi, hayallerle sağaltırsınız acının merkezini.

iletişim esnasında ortaya çıkan kişilik çoğu zaman: fırlama, piç, namert, anlaşılmaz çarpıklıkta gibi görünse de; gözünde göz izi var'a itikadı tam ama, diğerini oynayan bir adam-kadın ile karşı karşıya bulunduğunuz gerçeğini de sürekli gizleyebilmek yeteneğinde sınıra varmış kişilerdir.

zor adam-kadın çoğunlukla kendisi olmayan diğerini imgelerle betimleyerek gizlendiğinden anlaşılması zor olan meydanında o kalabalık içerisinde kendisi ile yalnızdır. yalnızlıkla dalgası da bundandır. zor adam, eşinin şerefi uğruna kendi canını ortaya koyan romalı generalin eşini anlamsızca olsa da ararken, zor kadın da yusuf ya da yunus üzerinden bekleme seansları yaşıyor olabilir.

mert kelimesinin hakiki anlamına vakıf olmuş kişiler; son iyi adamların atlarının tozlarından nasiplenmişlerin halefidir. onlar birbirlerini bulurlar, averajın ötesinde yaşarlar. diğerleri fasarya. üç beş günlük klavye-kalem-söz meşgalesi. harf, kelime, cümle, cümlesi; onlar için yazmak yanmaktır, ateşin sultanlığını taleptir.

- hocam sen bu entryde kendini-kendindenleri mi anlattın ba? anlamsız olmuş, çelişkili, hezeyanik, hıspanik.
+ yok sayılıp ötelenmişlerin değinilmedik yerini bırakmayayım gayretindeyim. sus!
az önce öğrendim: gözlerini iri iri açıp aklı selim erkeği dinleyen-dinliyormuş gibi yapan- pigme ama, aynı zamanda da kurnaz kadınlar bu kategoride yer almıyormuş. bu bilgiyi bana aktaran canım arkadaşıma teşekkür ederim. birgün bir eser neşredersem kendisine ithaf edeceğime dair vereceğim sözü de yerine getirmeyeceğimden eminim.
zor erkek: pi sayısının birmilyarıncı rakamını bilip bununla övünendir.
zor kadın: pi sayısının birmilyarıncı rakamını bilen sevgilisi olduğunu anlatarak övünendir.

kadın ne kadar zor olursa olsun zor erkek karşısında edilgendir. erkek eve ekmek getirdiği müddetçe tabii ki.
zor erkek: pi sayısının bir milyarıncı rakamının dokuz(9) olduğunu bilip yardım almadan bunu öğrendiğini belirttiğinde; bir mantığa göre yardım almamış olduğundan alter egosunu bir operasyonla dişiye çevirtmiş ve onunla mutlu bir yuva kurmak niyetlisi kişidir.

zor kadın: sırada bekleyendir. -çok beklersin daha. nerdeydin lan bunca zaman? alterim var artık benim. tanımam gayrısını. ne desem yapıyor. ne ekmek ister ne su. makyaj masrafı da sıfır.-
(bkz: bu iş zor yonca)
tam şahan ın dalga geçeceği başlık.
zor insanlardır, ulaşılması kolay olmadığı içinde başlarda çekici ilerleyen zamanlarda iticidirler. hele bir araya gelmek isterlerse, işte bu imkansızdır. acıtır..