bugün

hantallığını üzerinden atmaya çalışan bir devlet bankasının çalışanıyla dinamik ve yırtıcı bir bankanın çalışanın kıyası.
genelde ibre, özel sektör bankasını gösteriyor.
paranın amına koyan vs. paranın amına koyan gibi bir şeydir.
ziraat bankasında 'evet ne vardı?,ne istiyon, bunu benim adil bey'e sormam lazım o yapıyodu, yetişmez pazartesi gelin, ben devletin memuruyum sıra sizde değil bu beyefendide* .. vb cümleleri rahatlıkla duyabileceğiniz memurlar vardır.

garanti bankasında ise özel sektör mantıgıyla modern kölelik yaptıgının farkında olan ancak işini iyi yapmak zorunda olan.size zaman kaybettirmeyen memurlar bulunur.*
benim gördüğüm ziraat bankasında otomatik sıra veren makine bile yoktu, yanyana duran yedi tane koltukta, veznede sırası gelenin kalkmasıyla her seferinde bi yana kaymak suretiyle sıralamanın götotomatiği şeklinde yapıldığını gördüm.hatta aynı şubenin 2 hafta sonra taşındığı yeni yerinde de aynı şekilde yengeç sıralamasının devam ettiğini gördüm. en azından istikrarından dolayı tebrik etmek lazım. halka hizmet budur.
ziraat bankasında taş gibi hatunlar yoktur ama garanti bankasının kızılay şubesinin danışmanıyla platonik aşk yaşıyorum şahsen.