bugün

iyi bir fikir ancak bu fikri nasıl gerçekleştireceğiz lan. gerçekleştirecek para dahi yok. yatın uyuyun mına koyim.
zengin bir eş bulmak kolay bir çözümdür.
üç kağıtçılık.
dolandırıcılık.
rüşvet vb.
bkz: görsel
şans şans ve yine şans ama şunuda bilmek gerekir ki şansı kendimiz yaratırız.
dini kullanarak iktidara gelip, bütün sermaye gelirlerini çarçur edip, kaynağı belirsiz(!) paraları isviçre bankalarının hesaplarına yatırmak, faizlerle zengin olunur zaten.
evrene olumlu mesajlar vermek gerekir.

bunun için rezzan kiraz a danışılabilir.

(bkz: çok zenginim o kadar çok param var ki nereye harcayacağımı bilemiyorum) denilmelidir sanırım.
bir şeyi kırk defa dersen olur derler. işte tüm bu demeçleri birleştirip çalışmalara başlanabilir.
ama zengin bir hayat arkadaşı daha etkili bir çözüm olabilir.
bir atasözü derki: ya çıktıyın yer, ya s*ktiğin yer zengin olacak. bol şans.
youtube ya da facebook olmadı twitter tarzında yapılana dek kimsenin aklına gelmeyen bir internet sitesi yapmak.
bebekte, nişantaşında yada etilerde bir manav da portakal olmak yeterli kanımca. sonra herangi bir eve aksam yemeğinden sonra gir ve korunulmayan o geceyi bekle.
(bkz: otokontrol)
1- çalışanların ücretinden çalmak ve altında son model araçla gezip işçisini kriz var diye çıkarmak için vicdan denen olgudan uzaklaşmak,

2- rekabet ettiğiniz etmediğiniz herkesin hakkına tecavüz etmek ve hakkınız olmayanı almak için namussuz, şerefsiz ve ahlaksız olmak,

3- abi vallahi bir şey kazanmıyorum bundan ve malını satmak için türlü taklalar atmak için yalancı olmak ve yalan üzerine doktora yapmak.

(bkz: çok mal haramsız çok söz yalansız olmaz)

bu misyonla hareket ettikten sonra zenginlik kaçınılmaz olur.
kazanan milli piyango biletini satın almak.
(bkz: get rich or die tryin)
zengin bir adamla evlenmek.
zengin bir kadınla evlenmek.
soldan gidilmesi yeterlidir. Her türlü rant kapıları açıktır.
Beyaz isinde iyi para var diyorlar.
(bkz: beyaz leblebi)
kısa süreli kumar oynamak! lakin kumardan kim zengin olmuş tabiri vardır. haddini bilerek oynarsa ve o anda kazandığıyla bırakırsa zengin olabilir. evet tekrar diyorum olabilir. ama gel gelelim daha kumardan zengin olabilen bir yüce insan yoktur. ütopyadır tamamiyle. yapabilene bravo valla.
(bkz: Banka soygunu)
Yukarıdaki onermelerden birisi uygulanmadan yapılması gereken uygulamalardir. Yukarıdaki arkadaşlardan mantikli fikri olan paylasmalidir.
zengin bir ailede doğmak (bkz: denedim yüzde yüz çalışıyor)