bugün

büyük adamdır. gelsin futbol takımının da başına geçsin amk. büyüksün reyiz. evet.
basketbol'un unutulmayacak yüzü.
avrupa'nın en iyi koçu olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.
fenerbahçe ülker'deki ilk maçı olan bir türkiye kupası maçından sonra o maç özelinde 'kazanmanın yolunu bulduk' demişti. şimdilik o yolu fenerbahçe'de hiç kayebtmedi. 8 resmi maç 8 galibiyet, yürüyedur reis.
Türkiye'ye gelen nice kariyerli antrenörler vardır. Fakat obradoviç gerçekten başka. Bir kere bizim milletimiz duygusal ve koç bunu anlamış. Kariyerinden, oyunculara etkisinden bahsetmiyorum bile. Haricinde maçın gidişatını değiştiren anlık taktiksel varyasyonları olsun, rotasyon tercihleri olsun (genç oyuncuların kayde değer süre almaları) gerçekten de bize ihtiyac olan koç bu. Umarım başarı hedefleri uzun vadeli olur ve devamlılığı olur. Yoksa her sene milyonlar harcamak pek hoş bir olay değil. Velhasıl güzel adam, hoş adam.
büyük koç.

bir galatasaraylı olarak obradovic hede hödö demek komiklik olur.

ancak allah kerim ergin ataman.
(bkz: adamın dibi)
Besiktasliyim fakat bu antrenore saygiyla bakiyorum.
tam anlamıyla mükemmel bir koç. adam geldi sihrini ortaya koydu.
Ben olsam fenerbahcenin sadece basketbol değil, bayan basketbol, voleybol, erkek voleybol, ve hatta futbol takımının başına bile gecmesini isterim.
Abi çok iyi ya adam.
Allah bozmasindir. Muhtesem bir seriyle devam etmektedir. Euroleague neden olmasin? *
basketbolun en iyi koclarindan biri oldugunu barcelona zaferiyle tekrar gostermistir.
gezi parkı olayları sırasında gençlere koçluk yapsa, şu an muhtemelen başbakan falan olurdu. öyle bir adam yani. korkuyorum bir daha ki maç beni de sahaya sürecek falan diye. oynatır o ayrı!
fatih terim 2.
Basketbol ve sporcu psikolojisinden anladığı su götürmez gerçek olan basketbol koçu.
derhal türkiye basketbol a milli takımının başına geçirilmelidir. bir başbakanın ricasına bakıyor ne de olsa.

(bkz: fatih terim)
(bkz: öyle göte böyle yarrak)
(bkz: intikam)
dün akşam avrupanın en iyi basketbol takımlarından cska karşısında 26 farklık zaferi sağlayan fenerbahçe koçudur. gurur duymamak elde değil. gerçekten takım üzerinde ne kadar büyük bir etkisi olduğunu kanıtlamıştır. Kralsın, kral aynı kadro geçen sene top olmuştu. inşallah fenerbahçemizi daha iyi yerlere taşıyacaktır neden olmasın. Fena mı olur bir avrupa ligi şampiyonluğu.
bir beşiktaşlı olarak başarılarının gani gani devamını dilediğim, "kurt" ünvanını hakeden büyük hoca.
oyuncun olayımda banada bağır çağır adamsın.
alex'ten sonra idolü kalmayan fenerbahçe taraftarının sarıldığı isim.
heykeli dikilecek efsane. evet.
oluşturduğu heyecanla türkiye'de hem futbol hem basketbol takımı olan spor kulüplerinde ilk defa basket takımını futbol takımından daha çok öne çıkarmayı başarmış ve takip edilir kılmış efsane coach. 12 de 12 yaptı bu 12'nin içinde barcelona, cska, partizan, galatasaray, anadolu efes ve beşiktaş var. yürüyedur reis.

ayrıca bize euroleague şampiyonu 3 takımı üst üste yenmek zevkini yaşattı...
kurduğu rüya takımıyla her geçen gun bizi mest eden koç.
her takımı en az üç gömlek üst seviyeye taşıyan kişi. dünyanın en iyi koçu.
kendisi koçluk kariyerinde 20 sezonda; 8 euroleague ( basketbolun şampiyonlar ligi) , 2 saporta kupası ( basketbolun uefa kupası) , yugoslavya takımıyla 1 avrupa şampiyonluğu ( 2001 ) ve 1 dünya şampiyonluğu ( 2002 ) kazanmıştır. nba'de bu kadar dominant bir koç olmamıştır. phil jackson tüm şampiyonluklarını 2 takımla yaşamıştır. obradovic ise saydığım şampiyonlukları 6 takımla yaşamıştır. üstelik euroleague şampiyonluğu yaşadığı takımlardan partizan ve badalona euroleague şampiyonu oldukları sezon favori bir kadroya da sahip değillerdi. dünyanın gelmiş geçmiş en iyi koçudur. böyle kabul eden büyük bir çoğunluk var.