bugün

fenerbahçe ülker ile 2 yıllık anlaşma sağlamıştır. geçen sene ki Simone Pianigiani faciasından sonra avrupanın bir başka en iyi antrenörlerinden biri gelmiştir. umarım sonu pianigiani gibi olmaz. tebrik edilir.
Kariyeri, pianigiani ile kiyaslanmayacak olan koctur. Kitanin en iyilerindendir. Galatasaray taraftari olarak, bu adami Turkiye'ye getirenleri tebrik ediyorum. buyuk is yaptilar.
avrupanın gelmiş geçmiş en büyük koçudur. pianigiani ile kıyaslanması mümkün değildir. yönetim gereken imkanı tanırsa uzun yıllar avrupayı domine etmek mümkün olacaktır. ayrıca türk basketbolu için bir devrimdir obradovic'in ülkemizde takım çalıştırması.
elinde yeterince kaliteli ve genç türk oyuncu bulunmaması karşısında ne yapacağını düşündüğüm büyük koç. ama o varsa sorun yoktur diyorum içim rahat.
fenerbahçe ülker nba de maça çıkmayacağı için şu anda alınabilecek en iyi hocayı almıştır.

koştursun efenim parkede.
türkiyenin şuana kadar gördüğü ve görebileceği en iyi koçtur..ve bu tarz adamlar takımların transfere ayırdığı bütçelere bakarak gelirler.yani obra fb ülkere geldiyse takım bu sene sağlam bütce ayırmıstır ve iyi oyuncular alınacaktır bundan kimsenin şüphesi olmasın..2 3 sezon içerisinde eurolig alınır mı bilmem ancak,f4 garantidir benim gözümde
fena halde heycanlandıran transfer olmuştur. gel gör ki, eurolig bu sene d smart platformundan yayınlanacak. vay amkk!!
Avrupa basketbolunun tartışmasız en iyi koçlarından biridir ve Fenerbahçemizi inşallah büyük başarılara taşıyacaktır.
Kendisi bu alemin en daşşaklı adamıdır. Fenerbahçeye yakışır.
Büyük transferdir ama burda şartlar değişiyor. Ayrıca benim bildiğim Obradovic, Aziz'in en ufak
müdahelesinde yapacağın işi sikerim diyip gider.
(bkz: kendisi iyi ama çevresi kötü)
futbolla alakası olmayan ve sıkı bir basketbolsever olan ben için de dünyanın en büyük coachlarından biridir. nba'de de coachlar var demeden önce düşünmek lazım. nba'de kalburüstü sayabileceğin 4-5 coachtan da daha iyidir zeljko obradovic, ettore messina, svetislav pesic ve dusan ivkovic.

nba'de iyi coachlar dediğin adamlar greg popovich, jerry sloan(o da bıraktı), phil jackson... başka? belki rick adelman... yukarıda saydığım avrupalı coach'ların hepsinin iddia ediyorum hücum ve savunma bilgileri nba'de de coachlar var dediklerinizden kat kat üstünler.

bir yerde basketbolun en iyi oyuncularla oynanıyor olması orada en iyi basketbolun oynandığı anlamına gelmiyor maalesef.
bir basketbol takımının başına gelebilecek en iyi koçtur. büyük bir iş ile türkiye'ye gelmiştir. umarım başarıda getirir. böyle bir isim hem türk basketbolu adına hem fenerbahçe adına büyük bir başarıdır. sadece getirip bitti demek olmaz bu adamı anlamak işleri ona bırakmak şarttır. hoşgelmiştir umarım başarılarla gelmiştir. evet.
peşinen edit: galatasaraylıyım.

futbolda mourinho neyse basketbolda obradovic odur. getirene helal olsun, seviye atlatır.

bir ergin ataman değildir, orası ayrı.

şaka lan şaka, kıskandım valla.
futboldaki karşılığı mourinho değil, olsa olsa alex ferguson'dur. ikisinin en büyük farkı alex reiz emekliyken, obradoviç'in göreceği güzel günler vardır, güneşli günler...
hiç kıskanılmaması gerekendir. ergin hocam eline verir onun da raad olun.
ergin hocanız bundan sonra anca yaşam koçunun eline verir.
o kadar çok övülüyor, o kadar çok konuşuluyor ki fenerbahçe'de başarısız olursa büyük şaşkınlığa uğrayacağım. ergin ataman'a güvenimiz tam o ayrı. (temennimiz) 1 yıl sonrası için:
(bkz: obradoviç çok bozdu)

aylar sonra edit: adam yardırıyor. slm obra. *
kupa demektir. yine başladı.
göbek adı kupa olan büyük adam. evet.
anasının amından kupa içerisinde doğmuş hoca. büyüksün, hoşgeldin obra!
18 yaşındaki bebeleri bile 30 yaşındaki profesyoneller gibi oynatmayı başaran, kazanamayacağı kupa olmayan fenerbahçemizin koçu.
Reyiz'tir. Yine yaptı yapacağını.
bu adamı getirene helal olsun. o kadar büyük iş ki kimse ciddiye almıyor ama harbi çok büyük iş. futbol takımını da sen yönet reyiz.
molalardaki hal ve tavırlarıyla, evimde bacak bacak üstüne oturan beni bile utandıran ve oturuşumu düzeltmemi sağlayan basketbol koçu.
avrupa'nın tartışmasız en iyi, en kariyerli antrenörü. kariyeri kupalarla, şampiyonluklarla dolu olmasına rağmen, heyecanından, hırsından hiçbir şey kaybetmediğini fenerbahçe ülker'in maçlarından anlayabiliriz. takıma resmen eli değmiş. mccalebb savunma üstadı olmuş, yerden yere atıyor kendini.

oyun esnasında ve molalarda o kadar motive edici oluyor ki, valla kalkıp evi temizleyesim geliyor.