bugün

kendimi aralarına katılıp combo olmak istediğim kızlardır.
her kız zeki olabilir ve ya rol yapabilir ama her kız güzel olamaz.
zengin erkeğin her halükarda aldığı karşılaşmadır.

edit: imla.
yapılan araştırmalara göre güzel kızların daha zeki olduğu kanıtlanmış. Sanırım bu araştırma bu karşılaşmaya nokta koymuştur.
Ama bana her genelleme gibi bu da saçma geliyor. Zeka ve güzellik seviyesi arasında bağlantı kuramıyorum.
ikisinin de yeri ayrıdır.
ortamda hem güzel hem zeki kız varken ikisinin de şansı olmaz.
zeki kız siker. güzel kız, makyaj güzeli olabilir ama aptal bir kişinin zeki taklidi yapması pek kolay değildir.
zeki kız kazanır güzel olmasa bile zekiliğiyle iyi bir iş sahibi iyi bir maaşa sahip olup estetik ameliyetla kendini kurtarır.
yok be sözlük güzelde zengin koca bulur kurtarır kendini olan hem aptal hemde çirkin kıza olur.
(bkz: çalışmadığım yerden geldi)
35'e kadar güzel, 35'ten sonra zeki kızın kazanacağı savaştır.
zeki olanın güzel, güzel olanın da zeki olma ihtimali düşünüldüğünde galibi belli olmayan karşılaşmadır.
gönlümün güzelini seçtim zekasına karışmam.
her kız düşünebilir ama her kız güzel olamaz!!
bu iki özelliğin ikisine birden sahip olanlarlada karşılaştık ama büyük bir oranla güzel kızlar zeki olmuyor.mesala: (bkz: aptal sarışın)
zeki kızın güzel olmasına gerek yoktur, faydalanabileceği herkese çirkin yakışıklı demez, verir.
güzel kız güzelliğinin farkındadır ve kendine en yakışanını bulana kadar vermez.
ama ikisinin de ortak yönü eninde sonunda verir.
güzel olsun.
zeki olmasına gerek yok.
nefes alması yeterler için farketmeyen değerlendirme.
(bkz: güzel olsun bizim olsun felsefesi)

şimdi zeka meka, havuz problemi, bana ne ya!
her toplumda güzel kız kazanır güzelliği gidene kadar.

ama gönlüm zeki kızdan yana.
güzel kız sadece anlık beğeni alır. uzun vadede salak bir insan çekilmez.
Benim için zeki kız, güzel kızdan daha güzeldir. *
zeki olsun, güzellik bakan insanın bakışıyla kazandırılan bir şeydir zaten. ama bakımlı olmak şart, o ayrı mevzu.
geçen sene taksimde yürürken karşıdan bir kız geliyordu. çok güzel görünüyordu, görür görmez sanki masallarda anlatılan o masum ahu ceylanlardan birini gördüm sandım. lise arkadaşım dı bu. adını burda veremem fakat lisede ayakkabı alacak parayı bile bulamazdı, hatta birkeresinde babam bu kıza yardım olsun diye ayakkabı kıyafet almıştı. herneyse. biraz daha yaklaştı, sonra birşey daha farkettim arkasından bir çakal geliyor. çakal dediğimi siz anladınız, ellerinde zara, armani, lacoste gibi markalara ait poşetler kızın arkasından yürüyordu. aşkın falan filan diyordu kıza, bir an kızın adına sevinsem mi üzülsem mi anlayamadım. sonra kız yanıma yaklaştı nasılsın moruğum dedi. iyiyim dedim. sonra kocasıyla beni tanıştırdı. kocası mutahitti. kocası dedi buyrun evimize gelin filan dedi. yok saolun dedim. buyrun o zaman eve bırakalım. yok sağolun motorsikletim var dedim. sonra otoparka yöneldik beraber. kızla adam lüks bir otomobile bindi bana el salladılar. fakat adamı görmeniz lazım resmen leyla olmuş. kıza bakaraktan arabayı çalıştırdı devam etti. ben ise kaskımı taktım motorun anahtarını takıp çalıştırmadım. biraz düşündüm kendi kendime ulan kızlar ne şanslı filan.

işte bu olaydan sonra anladım ki bir kız sadece güzel olmiyacak birazda zeki olacak. hatta çokta güzel olmasına gerek yok zeki olacak. hani derler ya erkekler daha zekidir diye ha bu doğru ona inanırım ama, ulan bide düşünsene kızlar daha zeki olsaydı halimiz nice olurdu.
Zekiyse, kendisini guzellestirmek yolunu bulur. Guzelse, kendisini zekilestirmek yolunu bulur mu?
zeki kızdan bize ne la dedirtir. güzel kız züker. pardon zükülür.
güzel kız yeni girdiği ortamda anında fark edilir. zeki kızın tek şansı (güzel değilse) zamanla tanınmayı beklemektir