bugün

port coton adlı pek biinmeyen bir şarkısı vardır ki, dinlemeyen çok şey kaybeder.
sanırım benim haberim olmadan devlet erkanı açıklama yaptı "mekanında zaz çalmayana yüklü bir vergi geliyor" deyü. ne lan bu her yerde her yerde!
caz müziğinin fransız temsilcileri. istanbulda ki caz festivlinde de sahne alcaklar.

je veux şarkıları çok güzel fakat bizim insanımız şarkıyı defalarca çalarak şarkıyı yine piç etti.
fransız müziğini sevdiren bal sesli bir hatuna sahip grup, ayrıca je veux un boku çıktı diye düşünenler için;

les passants

http://fizy.com/#s/2b7jig

ek: ayrıca istiklal caddesinde canlı canlı müzik yaparken görmek istediğim grup, çok şey mi istedim sözlük.
bir ajdar değildir.
balgam terk diye değerlendirilebilecek arkadaştır. o ses nereden çıkıyor Allah aşkına!
fransızcayı sayesinde sevdiğim müziği ile rahatladığım şarkıcı.
22 ekim'de türkiye'de vereceği konserin biletleri, bu başlık altında da örneklerine rastlayabileceğiniz, zaz'ın sadece "je veux" adlı şarkısından haberdar olduğu halde "azizim, jazz benim için bir hayat biçimi !" şeklinde takılıp prim yapma peşinde olan ergenler tarafından 1 saat içinde tüketilen hatun kişi.

ha, bu arada aynı güruhun asıl adı "isabelle geffroy" olan bu ablayı bir jazz grubu betimlemekteki ısrarı da dikkatlerden kaçmamaktadır. buradan kendilerine "grup ? mrup ? neyin peşindesin sen delüğanlı ? !" demek istiyorum.

velhasıl fransa'da "aaaa bu kızın sesi aynı edith piaf'a benziyo... şirin de bi şi..." şekinde tepkiler alan bu hanım kızımız türklerin tüketim çılgınlığı sayesinde serdar ortaç kıvamına gelmiş, şarkıları binlerce kişinin telefon melodisi olmuştur.

dipnot: telefon melodisini "je veux" yapanlar lütfen telefonlarını sessize alsın veya gırtlaklarına sokmam için bana versin. teşekkürler...
şevval sam'ın kendisinin taklidini yapmak istediği güzel sesli hatun kişidir. video için;
http://www.youtube.com/watch?v=dow76g2klnm

el uzvunu ağzına götürmek münasebeti ile ağzını bir ensturman gibi kullanabilir. youtube'daki videolarında, yanındaki elemanların kıza bakmaktan çükü çürümüş gibi çalmaları ayrı bir ilginçliktir.
bukadar mı rahat ve güzel şarkı söylenir. güzelliğinden bahsetmiyorum bile.
22 ekimde lütfi kırdar'da akbank caz festivali dahilinde sahne alacak. biletler biraz pahalı.

http://www.bugunbugece.com bedava bilet veriyor.

burada kendiniz için hazırlayacağınız herhangi bir aktivite ile direk çekilişe katılmaya hak kazanıyorsunuz. ihtimal de yüksek.

ayrıntılar burada

http://www.bugunbugece.co...lv2/bugunbugece-2-yasinda
yönetmenler ve filmleriyle ilgili adam akıllı bir şey yazılmamışken gelip bu sokak serserilerine sayfalarca entry girmek bir mallık, ne bileyim bir kapitalizm köpekliği olsa gerek.

Şarkıları da şarkı olsa. Bilmem ne otelinde bi kral odası istemeeem, istemem.
sesi kısık ama güzel. *
eblouie par la nuit dinlemediyseniz henüz çok ayıp etmişsinizdir bu ablamıza karşı.
jazz bu ülkede pek çok kişi için sadece "laf salatası" anlamındayken zaz'la birlikte bir müzik türü olduğu keşfedilmiştir ki müziğe olan bu katkısı bile yeter de artar bile.
edith piaf ve ella fitzgerald'dan çok etkilendiğini düşündüğüm, kıpır kıpır şahane ses.

ayrıca: #13479559
şarkılarını facebook ta paylaşanlara entellik havası oluşturduğu düşünülen grup.
ergenlerin justin bieber muamelesi yaptığı kısık sesli bayır gülü. ses ve görüntünün bu derece uyumlu olması da ayrı bir makale konusu. ses ruha işlerken "acaba bu şarkıda ne anlatıyor bu kadın" diye düşünmüyor insan. istanbul konserinin biletlerinin satışa sunulduktan 1 saat sonra tükendiğini öğrenince kahrolmama sebep olan şarkıcı.

(bkz: les passants)
"cervantes'te ispanyolca, fransız kültür'de fransızca öğreniyorum. erasmusla barselona'ya gidip bulursam italyan erkekleri harika diyorum. enine çizgili tişörtlerim, embesil gibi gösteren gözlüklerim var. nutella'dan bahsetmezsem ölürüm, sorsan her gün sıcak şarap içiyorum. hep o avrupa sinemasındaki aşkı arıyorum ama hipster platoniklerim beni anlamıyor.

dünya hakkında, insan üzerine ve hayata dair hiçbir şey bilmiyorum. zaz seviyorum."

silsilenizi sikeyim sizin ben.
bu yaz ilk kez dinlediğim je veux şarkısını baya tuttuğum sesi sağlam bir solisti olan caz grubu.
defalarca dinleyesi gelen hatun insanın bu kadar mı içine işler diye diye düşünesi geliyor.
(bkz: ince zaz)
facebook ünlüsü, müzik adına hiçbir bok bilmeyen ve araştırmayan türk insanın genelde sevdiği kişi.

burada kötü ya da iyi demiyorum kendisine. sadece bir tespit.
burnu ve sesi güzel olan fransız bayan.fransızcayı sevmemi sağlamıştır.
les passants şarkısı ile gönülleri fethedendir.