bugün

Cam silmekten başka bir işe yaramayan, boş beleş kağıt parçası..
şu ülkede şahısları hedef göstermeyen, iyi köşe yazıları olan, okunmaya değer bir kaç gazeteden biridir.
yandaş diyorlar, halbuki devlet kurumu anadolu ajansı (bkz: aa) çifte standart uyguluyor deyip, tepki olarak tüm ilişkisini kesen cesur gazetedir.

http://www.zaman.com.tr/p...s-gundeminde_2096793.html

yalancılara inanmamak lazım, türkiye gün geçtikçe bunu daha iyi anlıyor. demokrasi ise adım adım, karanlık gruplara izin vermeden ilerliyor.
samimiyetle ilgili kurduğun denklemlerin değişmez değeri.
''aga zaman da ne kadar çabuk geçiyor ? ''

olur öyle.

memlekette yalancıların ardı arkası kesilmiyor.
aşk desen kelimelerden ibaret.
gençlik internette direniyor.
hayatlarında uçağa binemeyecek adamlar bilmem kaç milyon dolara inşa edilen hava alanlarını alkışlıyor.
polis devleti olduğumuz göz ardı ediliyor,
hukukun hiçe sayıldığı fark ediliyor ama ses çıkarılamıyor.
ve zaman akıp gidiyor.

zaman gerçekten akp'li sanırım.
helööyyyy.
göd gılıyız !
bir şarkı vardı... beni bıraktığında dinlediğim; o şarkıyı dinlediğimde hep ölüm gelirdi aklıma. bi süre sonra dinleyemez oldum. bugün tekrar o şarkıyı dinlemeye cesaret ettim. yine o zamanlar geldi aklıma. sana çok kızdım kendi kendime. niye bilmiyorum ama çok kırılmışım ben sana. belki çok şey beklemişim, ondan. ama ben o zamanları atlatamamışım hala. sarhoş sarhoş saçmalıyor diyebilirsin ama söylemek istediğim bir şey var; sana değer verenlerin kıymetini bil... seni üzseler de, kırsalar da, kızdırsalar da... kaybettiğinde veya elinin tersiyle ittiğinde pişman olmamak için tut onları sımsıkı. o zaman vicdan azabı çekmezsin belki... *
hızına yetişmenin imkansız olduğu kavram. ve bu kavramın her zaman haklı çıkma gibi bir özelliği var. yaşadığın ve yaşayamadığın, yaşamaya cesaret edemediğin her şeye dönüp baktığında zamanın haklı çıktığını görüyorsun. ve asla nasıl geçtiğini, nasıl bir şeylere sahip olduğunu, sonrasında onu kullanıp tükettiğini ve kaybettiğini asla anlamıyorsun.

sevdiğin insana hangi zamanda nasıl sahip oldun, nasıl mutlu oldun ve tekrar nasıl yalnızlığına döndün, nasıl onsuzluğa alıştın bilmiyorsun. ara ara hatırlıyorsun belki ama unutyorsun. zaman unutturuyor. hatırlatıyor da tabi aynı zamanda.

ne ara kazandın okulunu, ne ara adımını attın o kapıdan ve ne zaman yolu yarıladın. ne zaman çaylaklıktan işin orospuluğuna geçtin çalıştığın yerde. ne zaman birikti kütüphanende onca kitap. ne ara izledin o kadar filmi ve beynin nasıl aldı bunca şeyi. zaman kişiyi farkında olma duygusundan arındırıyor biraz da.
24 haziran 2013 tarihli manşeti "sınav belirsizliği öğrenci ve velileri tedirgin ediyor" şeklinde olan gazete.
kimsenin senden alamadığını tek başına alan hede.
türkiye' nin en çok dağıtılan gazetesi.
bayağıdır içinde bulunduğumuz bir yandan da kavram olarak nitelendirilebilen kavram hıhhıhhıı.
bayi satışı en fazla 15-20 bin olan gaste.
yetmeyen ve inadına hızla avuçlarımızdan kayandır.

Ayrıca;
vakit nakittir ama nakit vakit değildir
kişinin yeniden kazanamayacağı tek şey. 2012 de yapılmayan şeyi asla yapamacaksın ama 2012 de.
Kıraç'ın kanımca en güzel şarkısı. insana gaz veriyor.
türkiye'nin en çok satan gazetesidir. neden acaba?

görsel
Her gun binamizin onune yigilan, beyin yikama araci.
güçlüyü elestirmeyen gazete, gazete değildir.
En çok satılan, en az okunan gazetedir.
Sebebi;

Anafen ve Fem dershanelerine kayıt olan öğrenciler, rehber hocaları tarafından bu gazeteye abone yapılıır. Genellikle bu gazete okunmaz çünkü kendi apartmanımdan biliyorum devamlı olarak, her gün 2 gazete gelir ve o gazeteleri kimse almaz dağ gibi birikir sonuç olarak alıp çöpe atarlar. Aynı şekilde abiler ve ablalar vardır bunlarda gelen öğrencileri gazeteye abone yaparlar.

Özetle: Nur cemaati üyeleri, gelen öğrencileri bu gazeteye abone yapar ve bu nedenle de en çok okunan gazetesi olur aslında en çok okunan gazete değil en çok çöpe atılan gazetedir.
Çok satılan ve çok okunan gazetedir.gazeteyi alır almaz spor haberlerine giden ya da sırf cinsellik içeren resimlerden oluşan gazetelerin olduğu bir ülkede okunmuyor ki yaaa, zaten fem de abone oluyorlar demek de ayrı bzir saçmalık.
muadillerine göre suya daha dayanıklı olan gazetedir. Öğrenci evlerinde sofra bezi niyetine kullanılır.
buna gazete muamelesi yapanın, buna gazete diyenin, bunu gazete niyetine okuyanın beynini sikeyim!

görsel
hem yumuşak hem hesaplı.
Elimizde ki buz parçası gibidir.erir ve biter.insan farkına varamıyor o buz elini uyuşturmuştur çünkü.farkinda olmak istiyorsan zamanın senden alıp götürdüğü insanları düşün.ama hergün düşün.
Edit:imla.
twitter'da an itibariyle ak partililerin hışmına uğrayan gazete.

itlerin dostluğu araya kemik atılıncaya kadar demişler.