bugün

cezası olmayan en ağır cinayet. *
ayrıca;
(bkz: bir tacizci olarak zaman)
iş yerlerinde genelde solitaire oynanarak yapılan eylemdir. tasvip ediyor muyuz? hayır.
(bkz: genclik yillarini bilgisayar basinda gecirmek)
sus itiraz etme..görüyorum ben..
hepinizin yaptigi eylem..
bu eylemi yapmanın bir yolu bulunamadığında ise durum can sıkıntısına dönüşür.
Aman buna dokunma, oraya gitme, çalışıyor rahatsız etme vs.vs. gibi cümleler ile karşı karşıya kalan stajerlerin
mesai bitimine kadar gerçekleştirdikleri eylemdir. Gerçekleştirmek zorlu ve sıkıcı bir durumdur. Stajer bu gibi durumlarda etrafa da saramaz , göz göz geldiği kişler onu rahatsız eder ve naylon yapacaktım kafamı s**im diye içinden geçirir. Hali hazırda bir bilgisayar varsa msn ve windows oyunları en büyük destektir onun için, bilgisayarsız ortamlar için denebilecek tek şey allah sabır versinden başka bişey olmaz
"öldürdüğümüz vakitler için bir dakika saygı duruşu... " (bkz: metin üstündağ)
seçimin en büyük ve telafisiz bedelidir.
"zamanı öldürerek, zamanın öldürdüklerine engel olabilir miyiz acaba? " sorusunu akla getiren ifade...
Zamanı ödürmeden yaşamak gerçekten çok zordur önemli olan elimizden geldiği kadarını değerlendirmektir. Benim önerim rutin yaptığınız işlerin dışında gün içinde farklı bir yada iki şey yapın ama çok farklı olsun. Örnek vereyim hergün evde yediğiniz yemeği bir gün okulun yemekhanesinde yiyin yada hergün takıldığınız arkadaşların haricinde insanlara sarın hayata daha geniş bir açıdan bakın. Baktığınız açıdan yasamak sizi zaman öldürmeye mecbur ediyor...
uyumak eylemsizliği.
Boş insanların yapmaktan keyif aldığı cinayet türü.
Her gün en düzenli yaptığım aktivite.
zaman gazetesinin üzerine bira dökülerek yapılan eylemdir.
Her gününü her gecesini boş geçiren kişi aktivitesi.
yıllardır yaptığım tek şey. dişçinin bekleme odasında bulunan dergileri okumaktan farkı yok bunun.

her saniye lehime işliyor, işte tek işbirlikçim, zaman...
her gün hiç aksatmadan yaptığım düzenli iştir.
son 3 saattir yaptığımdır. neden.
üniversitede boş geçen 4 yılın özetidir. ot gidip ailesinin yanına saman dönmek.
Cezası müebbettir. Açıklamaya gerek yok.
Ben bir katilim.
zaman, gafil insana ne kadar bol ve tükenmez görünür, değil mi?..
öyle ki, bazı uğraşlarımız hakkında «ne yapayım, zamanı öldürmek için» diye bir özür biçeriz nefsimize...
halbuki zaman, öldürmenin değil, yaşatmanın vasıtasıdır; ve insanoğlu onu öldüre öldüre bir gün bizzat ölür gider.

necip fazıl kısakürek - rapor 7-9
Her gün yapılan aktivite..
uludağda her gün yaptığım aktivite şüphesiz..