bugün

ama unutmanin asla... demis bir buyuk.
hem doğru hem yanlıştır.

zaman herşeye ilaç olduğu gibi fazla alınan ilaçda bünyeyi bozar. yeterli zaman ölüm demektir.
zamana bırakın aksın ama zamana takılmayın tıkmayın gideri.swh.
zamana bırakın aksın ama zamana takılmayın tıkmayın gideri.swh.
(bkz: doğru söze ne denir)
hiçbir acı ilk yaşandığı an kadar koymaz insana. bu yüzden zaman her şeyin ilacıdır.
Doktorunuzun yazdığı ilaçlara Bakmayın! iyileşme sürecini takmayın! Bırakın zaman size Bir şekilde iyi Gelecektir Her konuda... ''Yalan!''
Zamanın iyi geldiği tek şey!
yaşlılık!
yalanın dik alasıdır.
ilacın yan etkisi ömründe geçiyor olmasıdır.
Uyku kadar ilaç değildir.
aslında zaman hiçbir şeyin ilacı değildir. zamanla hiçbir şey kaybolmaz, sadece şekil değiştirir. ve insanlar duruma alışır. şu yaşıma kadar zamanla daha iyi olan bi b.k görmedim.
yalandır, zaman ile hiçbirşey geçmiyor.
Çok doğrudur. Siz sonsuza kadar üzülceğinizi sanıyorsunuz ama parça parça gidiyo o hisler. Sonra bakıyorsunuz, mutlu olmasanız da üzgün de değilsiniz. His kalmayacak, rahat olun.
eksik olandır. zamanla biz ilacımızı buluruz.
Zaman hayatın anlamıdır . Hayatı anlamlı kılan zamandır . Aslinda Zamanı ilaç ya da dert , sıkıntı , acı olarak biz sekillendiririz . Zaman akar gider. Biz istersek , cabalamazsak acı daim kalır , siddetlenir ya da yok olur . ZAMANA anlam katan insanlardir.
bize yalan söylediler. uyuyunca geçer dediler, uyudum uyudum uyudum ve geçmedi sözlük.
tabii ki koca bir yalan.meali şudur ki;içinde bulunduğun kötü durumla yaşamayı öğreneceksin.sanki söylenmese o durumla yaşamayacağız.ne demişler:ya seve seve ya s...
fazlasi olandir. zaman bir medikal durum anina kullanilabilcek birsey degildir.

edit:imla.
gecmisten gunumuze, insanlari rahatlatmak adina soylenen sozcuk obegidir.

bir nevi "hayirlisi be gulum"dur.

ama dogru mudur? akli basinda insanlar icin kesinlikle dogrudur. gecmez dedigimiz ne varsa gecer zamanla. heh tabi gecmisten kopamayan, saplantili kisilikler icin zaman, aciyi daha da arttirici etmen olabilir.
Mesela ilaçları doğru zamanda içmek yetersiz bir açıklama olabilir fakat somut bir önermedir.
Doğru bir cümledir ...
Dogru onermedir. Uzuntuleri, kirginliklari, anilari ve bircok seyi beraberinde goturur. insani kendine döndürür. Hic gecmeyecek sandiginiz o hisler, o yasanmislik birgun gercekten gecmistir.
zaman değil biz unuturuz, zaman sadece aracıdır.
o zaman sikeyim eczaneleri...
doğru olmayan ifade. mümkün değildir. zaman insanın apaçık düşmanıdır. bir kere yaşlanırsın. Görme ve işitme kayıpları olur, vücuttaki yağ oranı artar, su miktarı azalır. Glukoz toleransı azalır, Akciğerin hava dolaşım kapasitesi azalır, gözlerinin feri bile gider lan.

eğer bir acı yaşadıysan zaman içinde unutabilirsin belki evet ama unutulan acının da yerini başka acılar alır.

bilemiyorumm nalan..
Değil ...Zaman ilaç falan değil olsa olsa uyuşturucu olabilir ama bazen ayilinca öyle bir canini yakar ki herşey ...