bugün

gazetede, istediği küfürleri dolaylı yoldan çok güzel bir biçimde eden, öyle ki küfür etse o kadar şık olmayacak yani o derecede ustalıkla kullanan, bu ülkede yaşama ümidimizi yeşerten köşe yazarımız.
nasıl bir zihniyete sahip olduğunu cidden anlamış değilim. bursaspor'un şampiyonluğunun ilk olmasını stadının isminin 'atatürk' olmasıyla bağlıyor ki akıllara ziyan. ama asıl olayı yıllar önce kaçırdığının farkında bile değil. liverpool atatürk olimpiyat stadı'nda şampiyonlar ligi kupasını kaldırdı. eğer o gün bunun farkında olsa şöyle yazardı eminim:

kupa aslında bizim.
neden mi?
çünkü
cumhuriyet tarihimizde ilk kez
şampiyonlar ligi kupası atatürk stadı'nda kaldırılıyor.
bu coşku hepimizin.
türkiye'nin ortak şampiyonudur liverpool.

bu adamın ne kadar sığ bir görüşe sahip olduğunu buradan bile anlamak mümkün. karşı karşıya getirdiği şeylere bakar mısınız? şükrü saracoğlu'nu ali sami yen'i inönüyü bi tarafa atatürk'ü bi tarafa koyuyor. yahu bunlar aynı. hepimizin. burası türkiye. alooooo.
bugünkü yazısında yine saçmalamış baykal olayındaki duruşuyla sınıfta kalmış yazar.
ayrıca
''17 defa Şükrü Saracoğlu.

17 defa Ali Sami Yen.

13 defa inönü.

6 defa Avni Aker.

Hangi renklere gönül verirsen ver...

Türkiye'nin ortak şampiyonudur Bursa.

Çünkü, Cumhuriyet tarihimizde ilk kez 'Atatürk' Stadı'nda kaldırılıyor kupa!''

diye yazmıştır fikir güzel de ben 19 yaşımdaki bu halimle zamanında üç büyüklerin inönüde oynadığını orada da şampiyonluklar kazandığını biliyorum. bir bilgi eksikliğidir bu.
sırf chp yandaşı yazılar yazıyor diye destekleyen insanların artık gerçek yüzünü görmesi gereken yazar. bu adam ne demokrat, ne özgürlükçü, ne insancıl. bildiğin, körü körüne bir düşünceye saplanmış aşırı milliyetçi* kendi gibi olmayanları düşman gören iğrenç bir zihniyetin temsilcisi işte. kemal kılıçdaroğlu söylemlerinin altını doldurur, gerçekten chp'yi sosyal demokrat bir çizgiye getirirse isminin altındaki mhp sempatizanlarını görmemiz olası.
tırttır...
beyaz şova uğur dündarla katılıp, uğur dündarın ne kadar mükemmel(?) olduğunu bir milyonuncu kez belirtilme toplantısında yer alan laf cilacısı.
baykal aşkıyla yanıp tutuşan yazar.
çakma gandi'ye öyle bir çakmış ki kendisini yalayıp duranların ne diyeceği merak edilir.

http://www.hurriyet.com.t...sp?yazarid=249&gid=61
deniz baykal'ı desteklemesi ile saygın kimliğinden çok kaybeden köşe yazarı. zira gözümde feci derecede imaj kaybına uğradı.
Türkiye'nin en kolay para kazanan adamıdır. ilkokul çocuğu zeka seviyesinde, 5 cümleden oluşan, köşe yazıları ile milyarları götürmektedir.
eskilerin özlü bir sözü vardır;

'sıçtığı yerde ot bitmeyen adamın bokunda boncuk aramak'

diye. o'nun şimdilerde baykal için yapmakta olduğu da bundan farklı bir tutum değildir ve beyhude bir çabadan öteye gideceği de yoktur! bu uğraşının.
Yeter be adam saçmalamayı kes artık dedirten yazısıyla beni bugün sinirimi zıp zıp ettirmiş insandır. neymiş be bu baykal! buyrun yazı da burda okuyun gari : http://www.hurriyet.com.t.../14779414.asp?yazarid=249
kemal kılıçdaroğlu chp seçmeninin erdoğan'ıdır demiş.
sabah sabah yardırdı.
19 Mayıs 2010 Satıyorum saaaattt... köşe yazısı ile bünyelerde hayal kırıklığı yaratan yazarımsı.

sende mi baykalcı sın be adam!
muhalif oluşunu takdir etsem de , içerik fukarası bir yazardır. son yazısında hepmizin aptal olduğunu varsayarak baykal propagandası yapmıştır. kılıçdaroğlu'nu tayyip'e benzeterek, kılıçdaroğlu'nu destekleyenleri aşağlamaya, bilgisiz olarak yaftalamaya çalışmıştır. sözün özü ne sosyal, ne de demokrattır.

edit: link http://hurarsiv.hurriyet..../ShowNew.aspx?id=14779414
bu adam için bağımsız, harika, süper vatansever şeklinde yorum yapan tüm ulusalcıları, yaptığı baykal yalakalığı ile göte çevirmiş komik şahsiyettir.

sözlüğün türkan saylan'ı olarak lanse edilen karma meraklısı bir ulusalcı var bildiğiniz üzere. önce baykal'ın türkiye'nin geleceği olduğunu söylüyordu, baykal gitti kılıçdaroğlu gelince aydınlık türkiye geyiklerine başladı tabii bu sırada yılmaz özdil'i övmekten hiç geri kalmıyordu. ama şimdi kendisini ve sürekli artı istediği o kankişlerini yılmaz özdil başlığında göremez olduk. harbiden yazık la.*
baykal'ın şok kasetinden sonra çok atıp tuttu, o koltuğa oturan kucağa oturur falan dedi ama o da şimdi kemal kılıçdaroğlu rüzgarına kaptırmış gibi kendini, çaktırmadan sıyrılıyor ama bizden kaçmaz.
11 mayıs tarihinde yazdığı korkunç benden söylemesi yazısı, http://hurarsiv.hurriyet....=249&tarih=2010-05-11 ,ile baykal sonrası chp genel başkanlığına oturacak kişi anıtkabire sokulmamalıdır diyecek kadar kendinden geçmişken,
artık 3 kere 180 derece yapmak suretiyle ,
son 3 yazısında (bkz: ulan işte benim liderim kılıçdaroğlu) edası ile döktürmektektedir.
http://www.hurriyet.com.t.../14801437.asp?yazarid=249
gerçi bu 180 derece dönüşler ilk değil,kısa bir hafıza tazelemkte yarar var,

sene 2000, uzan-doğan kavgasının hararetli yılları, özdil beyler uzanın star gazetesinde doğana karşı en büyük silahı. her gün bir aydın doğan vb haberi haber yapıyor manşet sürmanşetten giriyor star gazetesi.

sene 2005, sabah-doğan gurubu karşı karşıya, sabahın henüz çok parlamamış,ancak kendi çapında bir okuru olan prensi yılmaz özdil bu sefer doğana karşı sabahta cephe almış,her yazısında inceden bindiriyor.

ve hemen 1-2 sene geçmek suretiyle sabahın el değiştirmesi üzerine, beyefendiler de doğan grubuna kapağı atar ve vaadettiği büyük istikballe hem 3.sayfaya konuşlanır hem de kankisi uğur dündar ile star haberde yıldızlaşır.

uzan-sabah-doğan. vay babam vay bu nasıl döngüdür benim başım döndü.
şimdi bir de kalkıp utanmadan birilerine dönek,yandaş diye iftiralar atabilmektedir.
25 mayıs 2010 tarihli köşe yazısı yine ayarı veren cinsten olmuştur.
--spoiler--
Bey'an...

Öğrenci, Türkçe dersinde "parti" kelimesini harf harf kodluyormuş, "Paris'in P'si, Ankara'nın A'sı Dede'nin R'si, Trabzon'un T'si, izmir'in i'si...2 Öğretmen müdahale etmiş, "Evladım, Dede'de R yok ki " demiş... "Nasıl yok?" demiş öğrenci, "Benim dedemin adı Recep!"

*
AKP'ye AKP denmesini yasaklayan AKP, şimdi de, isimlerinden biri Recep olan Başbakan'a " Recep Bey " denmesine kızıyor iyi mi...
*
Çorabına "Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik" kartviziti yazdıran Hüseyin Çelik, "Recep Bey" denmesini "yakışıksız" bulmuş mesela...
"Gandi oldu Dandi" diyen Bülent Arınç ise, Recep Bey ifadesinin "küçültücü" olduğunu söylüyor.
*
Halbuki, Çankaya meselesi tartışılırken, aynen şöyle demişti Başbakan: "Abdullah Bey'le Bülent Bey'le istişare ederim."
*
"Sen Türkiye'sin büyük düşün " afişleri asıp... Sonra da, "sen" diye hitap edene, "Sen bana sen diyemezsin" demeleri gibi bi şey yani.
*
CHP'ye yıllardır "elit" diyen yandaş medya ise, topluca Lordlar Kamarası'na geçti... Kalemlerinden asalet damlıyor, "CHP avamlaştı" diyorlar!
*
Osman Hamdi Bey, Hacı Arif Bey, Çakabey, Kiziroğlu Mustafa Bey, Tamburi Cemil Bey hakaret midir? Beyoğlu'na Sayınoğlu mu diyeceğiz bu saatten sonra?
Emel Sayın'da sorun yok da...
Beylerbeyi Sarayı'na ne diyeceğiz?
*
(Milli Eğitim Bakanlığı yapan Hüseyin Çelik'in kalbini kırmak istemem ama, Sakarya'da "Recep Bey Endüstri Meslek Lisesi" var... Yakışıksız mıdır?)
*
işin daha enteresan tarafı...
*
"Hukuktan anlamıyor" diyor.
"Ekonomi bilmiyor" diyor.
"Rüşveti bitireceğiz" diyor.
"Soydular memleketi" diyor.
"Hesap soracağız" diyor.
"Bunların dokunulmazlığını kaldıracağız, siyasi ahlak yasası çıkaracağız, parlamentoda vurguncunun talancının yeri yok, naylon faturacıdan, Ali Dibo'dan bakan olmayacak" diyor.
*
"Kalpazan" diyor.
*
Çıt yok.
*
Vay efendim "bey" dedi...
işte orası gücüne gidiyor.
--spoiler--

kemal kılıçdaroğlu'nun gömleğini bile konuşacak kadar küçülebilen insanların bu yazıyı okuduktan sonra verdikleri tepkiyi gerçekten merak ediyorum.
arada denk gelinen yazılarının altında çok kötü butonu aranan yazar.
görünen o ki kemal kılıçdaroğlu ile ilgili olumsuz saptamaları ve baykal fanatikliği okurlarının büyük bir kısmını hayal kırıklığına uğrattı. fakat bu gidişatı önceden kestiremeyen sayın özdil kılıçdaroğlu ile ilgili tutumundan vazgeçiyor gibi. bu denli büyük bir okur kitlesine sahip olmasının en büyük nedeni iktidarı kendi üslubunca yerin dibine sokmak olan özdil, kemal kılıçdaroğlu'nu da karşısına alınca birden ortada kalıverdi. tabi böyle gitmezdi bu iş. küçük manevralarla "u" dönüşü yapmak kaçınılmazdı. ilk manevrayı yaptı. bakalım nasıl kıvıracak.
hükümetin bir numaralı muhalefeti.malum partiyi çekinmeden eleştiren yazar.
geçirmiş bizlere yine..
vallahi kandım..Hakkını da verdiğim abimiz..
siyaseti mizahla harmanlayan cesur köşe yazarıdır.