bugün

özet: istihdam sağladı, vurdular. hani parası varsa yatırım yapmamalı ya, sonra züğürdün çenesini yormalı o para öyle yatırım falan yapılır mı hiç amk, güldürürsünüz adamı. hehehe.

ben bunu anladım hacı.

not: ibrahim tatlıses'i sadece sanaçı kişiliğiyle bilirim, tamamen yılmaz özdil'in yazısına göre yazmışımdır.
benimde bugün gazetede hayretler içerisinde okudugum köşe yazısıdır. sayın özdil'in hasta yatagında daha akıbeti belli olmayan bir "insan" için "belki kafası dank etmiştir" sözü akıllara durgunluk verecek cinstendir. türkiye'de kalan sayılı aydınlardan oldugunu dusunuyordum bugune kadar ama bu yazı kendisini tamamen bitirmiştir gözümde hoç umrunda olmayabilirim belki ama sadece ben degil bir çok kişinin gözündeki yerini sarstıgını dusundum bu yazının.
beğenmediğim yazısıdır.
yine on ikiden vurmuştur. * hepimiz ibo muyuz? vallaha öyle.
bi insanın kafadan vurulmasına kafasına dank etmiştir gibi bir dille yorum katması hiç iyi olmamıştır, muhtemelen bu yazıyı zaman gazetesinden filan yazsalardı o yazar bitmişti, aydın doğanın adamı olunca bişey olmuyor tabi.
ibo gibi bir tipin kurtulsa da kafasına dank etmeyeceğini bilememiş yazarın yazısıdır.
son yazısında yine saçmalamıştır.
yürüttüğü mantık bir ortaokul öğrencisinin mülahazası ayarındadır.
adamın daha neden vurulduğu bile belli değil.
nasıl çıkıp, "herif işini yapsaydı da başka işler yapmasaydı" diyebilirsin. nereden biliyorsun inşaat işi yüzünden olduğunu?
hem, bütün mesele, herkesin essas işini bırakıp yabancısı olduğu işe giriştiğinde mi?
peki hiç düşündün mü; o kadar bakanlık var hangisi kendi mesleğine göre bakan olmuş?
şimdiki meb bakanı'nın esas mesleği ne? onlara da reva görüyor musun yürttüğün mantığı?
eğer öyleyse sayın özdil, sen de yazdıklarınla ne kadar yanlış bir işte olduğunu ne zaman anlayacaksın? birinin de senin kafana dank ettirmesi mi gerekiyor yani?
öyle olsun demiyorum, senin mantığın o ya!
yapamadığımız ama yaptığımızı sandığımız bir çok işi ,işin ehline bırakmamız gerektiğini haklı olarak dile getirmiştir.mesela erdoğan başbakanlık yapmayıp kendi mesleği olan imamlığa devam etseydi memleketimde daha az işsiz olabilirdi.ama bu seferde çok sayıda dinsiz olurdu yani iki ucu boklu deynek .
hepimiz adına konuşarak saçmalamış olan yazısıdır, zira ben ibo filan değilim. ben vurulsam ibo bad influence olur mu, tabii olmaz. onu geç askerler şehit olur, o yaptığı programlarda bunu kutlar.
herkes kendi işini yapsın, anlamadığı işlere burnunu sokmasın temalı bir yazıdır. bu konuda da haklıdır.
bu adamın yazılarına normalde hiç hak vermem çünkü çok aşırı derecede saçmalar ama ilk defa beğendim, güzel yazı yazmış. benim yıllardır söylediğim şeyleri söylemiş; herkes bildiği işi yapsın kardeşim. almanları sırf bu yüzden severim çünkü adamlar bilmedikleri, anlamadıkları işi hayatta yapmazlar.

bu yazıda güldüğüm bir bölüm vardı:

"geçenlerde bi vatandaş yakaladı sokakta, matbaasına aldığı krediden batmış, faizleri şikâyet ediyordu, necisiniz dedim, arkeolog çıktı, komşusuyla ortak olmuş, komşu emekli albay..."

yardı geçti.
hemen '' özdil yazacağını yazmışsın gene be senden korkulur valla'' dedirtecek makale.
bizim farkına varamadığımız kast sistemini bize anlatmaya çalışmış yozdil.

ibo türkülerini inşaatta söyleseydi, hiç türkücü falan olmasaydı diye de bir satır arası okumak mümkündür.
bu adam mağarada doğmuş fakir bir aileden geliyor üstelik kürt, ne işi olur sanatla manatla. sanat elitlerin işidir hem türkü de sanat mı ki opera dururken. evet bu ülkenin halkı hiçbir zaman haddini bilemedi, kendisine dayatılan sınırları zorlayıp durdu. işte alt kesimlerden en tepeye yükselen ve diğerlerine de kötü örnek olan kişinin "kafasına dank ettirilir!!!"
cesaret gerektiren bir yazı. helal olsun valla be diyelim.
herkes kendi işini yapsın anlamadığı işlere kimse burnunu sokmasın diyen özdil yazısında diyor ki; başka işlere bulaşanların %99.99'u para kaybedermiş. herkes kendi işini yapsın, bu tür varsayımları(!) biz ekonomistlere bırakalım değil mi sayın özdil kendi işimizi yapalım.
bombayı çekmiştir, kimseden korkmayan yazardır.
allahtan bülent ersoy un başına gelmedi boyle bir olay.