bugün

delikanlım, vursalar ölemem gibi süper şarkıları ve "yatağımı döşeğimi" gürültülerini nasıl aynı kişi yapabilir diye düşündüren kadındır.
kendisinden tiksindirecek her türlü hareketi yapmayı başaran, yamuk ağızlı, arabesk şarkıcısı.
kim ne derse desin canlı performanslarının eline su dökecek çok az ses var bu memlekette.
ilk kasetlerinde harikalar yaratmis, kendine hayran birakmis, 'iste buu' dedirtmis..sonra ne hikmetse (idobayla calismaya baslayinca, 4., 5. kasetlerinde ve sonrasinda ) birden bire sesinin guzelligini yitirmis, eski besetelerinden eser birakmamis, agzini yaya yaya sarki soylemeye baslamis, artik duygulu degil, slogan sarkilar yazmayi uygun bulmus, ve o eski sarkilarinin hatiri olmasa, onu dinlemeye tahammul edemeyen hayranlar olusturmus kadin sanatci.
arzum onan'ı eşittirin diğer tarafına atarsanız elinizde olacak şey.
bir ara * * ayrılıkçı-etnik türkü olayına girmiş; tutmayınca, aykırı gelince kısa sürede popüler kültürüne? * geri çark etmiş kişi.
her ne kadar hareketleri itibariyle, pek tasvip edilmese de, yapmış olduğu ilk iki albümü; özellikle de çıkarmış olduğu delikanlım albümü ile övgüyü gerçekten de hak eden şarkıcı kişi..

gelgelelim son zamanlarda kantarında topuz falan kalmamış olacak, çıkardığı albümlerle de pop olayının dışına taşmış, arabesk sularında kendisini yıkamaya adamıştır. nerede bir delikanlım, hele hele gitarın baş rolde olduğu harika düzenlemesi ve de buna mukabil sözleriyle bir sana değer..
(bkz: indirgeç)*
bir zamanlar kaset çalarımdan * kasetlerini çıkaramadığım, küçücük yaşımla dinleyip hüzünlendiğim, şimdilerde kaçık gözüyle bakılan, aşktan çektiği çok belli olan, hani nerde eski şiirlerin -ki yazdıklarına şarkı sözü demek hakarete varabilir- diye haykırmak istediğim, yenilerin popçusu, eskilerin şairi.

(bkz: el adamı)
(bkz: yalnız çiçek)
(bkz: kış güneşi)
(bkz: kop gel günahlarından)
(bkz: aşkın benden de öte)
(bkz: yolumun içinde)
vucudu beyninden hükümsüz çalışan sanatçı.
yaşamda sahip olduklarını tırnaklarıyla kazıyarak sahip olabilen pop görünümlü arabeskçi aykırı kız.
(bkz: el adamı)
daha ne denilebilir ki?
en iyi bestekarlardan biridir.
iyidir de
dansına bittiğim...
garip olmakla birlikte, arzular arsız diye güzel bi şarkının sahibi.
--spoiler--
kalbim duraksız haykırışlarda
ne yapsam ayrılamam senden asla
hafife alma aşk vurur insana
bu kadar kolay sanma delikanlım
--spoiler--
sevemedim ayrılığı şarkısı kalbimizde taht kurmuş şizofren şarkıcı .
hande yener'den daha güzel dans eden kadın.
çenesinin sol tarafındaki büyük beni, mao ile arasındaki tek benzerlik olan muhteşem sesli kadın...
aşk acısı çekenlerin tercüümanı, içten gelen en hakiki bedduanın sahibi, kalbi güzel sanatçı. *
türkiye'nin kanımca en iyi söz yazarıdır..
Yıldız Tilbenin nefret duygularımı kabartan gidip kopartasımın geldiği benleri..Şahsen çok iğrenmekteyim.(çenesinde birkaç adet ben bulunmakta)
kullandığı uyuşturucunun çokluğu ve ayarsızlığı nedeni ile etrafındaki birlikte çalıştığı müzk adamlarınca utanılan kişi.
ben senin var ya klibiyle dün, aksam aksam beni gülmekten yarmıs sarkıcı.hele domalip, ellerini dizkapaklarının üzerine koyup uygun bir taraflarini sallayarak dumurdan dumura girmeme sebep olmuştur kendileri.**
Perihan Mağden kendisi için Ynagında en son kurtarılacak listesindedir der.
(bkz: çirkin kadın yoktur yıldız tilbe vardır)