bugün

kendime turbanlilardan olusan bir harem kurarim.
ben tek maça 20 lira atıp 100 lira kazanma hayalini kuran adamım ve o olmazken 60 milyon mu ? ya bir siktir git.
gider bileti bozdururum.
dolar yapar tüm çabaları boşa çıkarırdım.
60 milyon tl'si olan biri gibi yaşamaya başlardım. Daha sonra para bitince sokaklarda yatıp şarapçı olur, herkese felsefe yapardım.
önce borçları kapatır giderim bir kaç tane ev alırım bir kaç tane araba alırım kendi oturduğum evler dışındakileri kiraya verirdim geri kalan parayla o şehir benim bu ülke senin gezerdim. bankadaki faizi söylemiyorum bile.
Kimseye haber vermeden bu diyardan defolup gitmenin sevincini yaşardım.
altıma sıçarım.
görsel
1: istifa
2: hanıma güzelinden çiçek sepeti, manolyalar orkideler....
3: belki saçma gelecek ama vw golf hayranıyım, full+full tdi golf alırım bir tane.
4: eşim fiat 500x seviyor bide ona.
5: annemin ve kayınvalidenin borçlarını kapatırım.
6: akşamına güzel bir yemek
7: ertesi gün 10 yıllık pasaport başvurusu.
8: eşimle yıllardır hayalini kurar dururuz, uzak doğu seyahati yapmayı. 1 ay önce uzak doğu, ardından dünya turu.
9: istanbuldan 4 daire alır kiraya bağlarım.
10: 5 milyon kadarını faiz hesabına yatırırım.
11: 5 milyona hadımköy tarafında fabrika kurarım. hangi sektör olacağı bana kalsın.
12: istihdam istihdam istihdam

Şaka bir yana, 60 milyon tl ile mutlu olunmaz. yaşadığımız ana şükretmemiz lazım. 60 milyon yokken yukarıda saydıklarım benim gece yatarken kurduğum hayaller. bu hayaller 60 milyon gelince silinip gidecek. hiç hayali olmayan, gelecek kaygısı yaşamayan bir ot olarak yaşamaya devam etmek hiç de iyi olmayacaktır.
lan biz iddaa oynayan, 1,50'lik oran üzerinden yarım saat kg olur mu olmaz mı diye tartışan çapsız insanlarız. bu paranın hayalini kuramayız. vizyonumuz dar bizim.
türkiyeden siktir olup gitmek eylemini gerçekleştiririm.
BANA ÇIKMAZ
ÇÜNKÜ ÖMRÜM BOYUNCA HiÇ PiYANGO BiLETi ALMADIM.
ilk işim okulu bırakmak olur.
Ne mi yaparım? Kafayı yerim amk.
dolar alırım. hep yükseliyor.
Eve çıkarım.
devletten de destek alır tesla tarzı bir fabrika kurar elektrikli otomobil üretirdim.
çıldırırım lan...kafayı yerim hiç bi bok yapamam.
Çok o çok. Ceyrekten 15 milyon çıksa yeter gerisi gerisine kalsın.
Hepsiyle camii yaptırırım. Memleketteki camii eksiğini gördükçe içim burkuluyor.
60 milyonda 1 olan ihtimal için 60 lira veriyorsan seni iyi silkeliyorlar demektir. 60 milyon lira, 2 sene düzenli ve inovatif şekilde kendine çalışmayla rahatlıkla kazanılabilecek bir rakam.

dünyada 7,5 milyar insan var. bunun 100.000' ine aylık 1 $'lık satış yaptığında, 100.000$ ciro yapıyorsun. rakamları alt alta yazalım:

7.500.000.000
100.000

sence halen yapılamayacak bir şey mi? boş şeylere umut bağlamayın, hele kumara hiç umut bağlamayın. kumar para kaybederek eğlenmeniz gereken bir eğlence türü.

sevgiler.
ilk olarak sözlükte kimse tam bilet almaz alsa alsa çeyrek alır buda 15 milyon yapar
hadi bu çıktı diyelim bundan kesilecek vergiler ıvır zıvırlar 14 temiz diyelim
4 milyonu veririm aileme babamlar abimler paylaşsın
geri kaldı 10 lira ing bank ne güzel hoşgeldin faizini 11.50 yapmış 5 milyon yatırırım.
geriye kaldı 5 milyon
1 milyon keyfi harcamalara
geri kalan 4 milyonada eskilerin mantığı ile toprağa yatırırım ev arsa alırım dursun değerlenir.
paranın bir kısmını eğitimime ayirirdim, ygs-lys'de pilotajlığı kazanamasam da parayı basıp okurdum. istanbulda bir ev bir araba alırdım mutlaka. alanyada yazlık alırdım. güzel bir bilgisayar toplayabilirdim.

baya da hayalim varmış keşke çıksa

bir kısmını da lösev gibi kurumlara bağışlardım.
görsel