bugün

Hayatı derinlemesine incelemeyen ve bunu yapmadığı için henüz pişman olmayan bireydir. Mutludur, şendir şakraktır.
hayatı teğet geçip ıskalayan insandır. mutluluğu cehaletinden gelir.
yüzeysel insanda derinlik olmadığı için eşyanın aslını algılayamaz, hacim nedir kütle nedir bilemez... bilemez çünkü yapısına aykırı.
numara yapan insandır, yaşanmışlıklar onu çok yıpratmıştır, gerçek yüzünü göstermez, taklit yapar.
her olaya bardağın boş tarafından bakan hayatı boş geçiren boş insandır.
Bıkmıştır. Artık incelemek istemez. Hayatın anlamını kavramıstır. Ve suzulup gıdıyordur yalan insanların gerceklerı arasında.
derin düşünen insana göre daha mutlu daha huzurlu ve dolayısıyla daha az dertlidir. arabası bozulduğunda kaputu açıp bakmak yerine usta çağırır, çekiciye para verir fakat daha mutludur diğerine göre.

(bkz: yıkılmadım ayaktayım)
En akıllıcasını yapan insandır. Niye üniversitede park yeri yok diye oturma eylemi yapan, sağda solda hangi popçu hangi topçuyu döver diye hararetle muhabbet yapan lümpen piçlerle samimi olsun?
Bi örneği için: (bkz: bdrrslsyyf).
Yoktur öyle biri. Yani numunelik bulamadım. En yüzeysel görünen insanın bile içerisinde nasıl bir dalga dümen koptuğunu bilemezsiniz.
olamadığım, insan yapısı.. Hatta çokça şaşırıp hayretler içerisinde izlediğim.
Yüzeysel sohbetler nedir bilmem bile, nasıl hazırlandığı konusunda bir fikrim yok.
Son zamanlarda, acaba bu yüzden mi farklı düşüyorum herkesten diye sorgularım.Hep derin, hep derin yapıyorum, böyle insanlar da az bulunuyor.
Yüzeysel sohbeti'n nasıl yapıldığını bilen var ise ayrıca yeşillendirsin, aydınlatsın.
Sohbeti, muhabbeti tat vermeyen insandır.
Ne algısında iş vardır, ne de yorumunda.
Laf olsun torba dolsun diye birkaç cümle söyler, cümlelerinde de iş yoktur.
Size katacağı zerre faydası yoktur.
Böyle Nasıl desem, brokoli gibi tatsız tuzsun bir zerzavattır.
çoğunlukla kendilerinden kaçmaya çalıştığınız, mecbur kalındığında ise yüzlerine karşı karakterinizi değiştirip basit ve yüzeysel konuştuğunuz insanlardır.