bugün

her yerde görmeye alıştığım durum. deli ederler adamı.
kesin türbanlıdır.
öküzün önünde giden öküzün de önünde gidenidir.
bunu da anlamayacaktır.
istanbul'da değildir.
artık alıştığım ve umursamadığım durumdur. eğer o kişi erkekse omuzu koyar geçerim bir bayansa geçebilir miyim diyip yol isterim.
ankara veya istanbulda yaşamıyordur bu mal. yani keşke yaşamasa. bazen görüyorum böyle. koca şehir adam edememiş bunları.
benimdir. bir kere biri omuz atmak istedi kolunu kırıp hastaneye gönderdim. o omuz atarım diyen gelsin bakalım kime neyi atıyor?

adam gibi adamdır. yürüyen merdiven adı üstünde amına koyim.
ya beni gıcık ediyolar bazen. özellikle taksim gibi kalabalık bir metro durağında solda duruyo mal mal, arkasındaki 35 kişiyi kitliyo amın feryadı. olm ilk okuldan beri bas bas bağrıyolar sağdan inilir, sağdan çıkılır diye, dal yarrak nerde yaşıyosun. arkanda bi ton millet var. çekil diyince de tip tip bakarlar bi de var yaaa. suçlu bizmişiz gibi.
müsaade eder misiniz dediğinde de sanki orada durması normalmiş gibi aval aval sana bakan maldır.
Kuralları sevmem ama bunu yapan cahil Aptal ın tekidir.
metrodaki versiyonu maldır. insanların acelesi olabilir.

ama avm'lerde falan dursunlar ya ona lafım yok.*
mal değildir bi Çakar size geberirsiniz.
yenikapı-hacıosman metrosunda bolca bulunur bunlardan. özellikle iranlı turistler başını çeker. küfür edin anlamıyorlar zaten.
eğitim şart...
aynı zamanda "acelesi olan normal merdivenden gitsin." diyebilecek kadar maldır. durmaması yönünde bir görgü kuralı vardır.
tescilli maldir. bi keresinde ankarayda bi saniye diyerek izin istedigimde adam madem yuruyen merdivene biniyon niye yuruyon demisti sinire bogmustu beni gavat. bende sizemi sorucam beyfendi? diyerek hizli hizli cikmistim basamaklari. oda oyle bi animdir.
akepe li bir maldır, teknoloji özürlüdür. sol tarafta duranlara "MAKARNA" VERiyorlar diye kandırmışlardır.
şimdi sağda dursa götünü sadece tam arkasındaki görecek ama solda durunca herkes görecek. oo tepsi göötttt..
karı, kız falan geçiyordur.evlilik hayalleri içerisindedir belki de.