bugün

yürüyen merdiven yorulmamak için yürümek istemeyenler içindir. çok mu yürümek istiyorsun git merdivenden çık o basamakları malak.

bir de sol tarafta durmayın yeaa ağzı yapıyorlar, bugün bir tanesi tersime geldi vermedim yol yürüyeceksen bak merdiven orada dedim dondu kaldı herif.

korkutucu da bi tipim yok kibar zayıf bi tipim..

neyse asıl mesajı da verdiğime göre 22 yaş üstü kızlar yazabilir mi..

yürüyen merdivenin yürümeyenler için olduğunu anlayamayan gerizekalıdır.
yürüyen merdivende solda duran görgüsüz insan aforizması.
yürüyen merdivende yürüyen insan eğer ki merdivenle aynı yönde ilerliyorsa zaman kazanmak istiyordur. siz de biliyorsunuz ki vakit nakittir. belki sevgilisini ağaç etmiştir üst katta. belki de sinema bileti yanmak üzeredir. her şey olabilir. tabi bunları alışveriş merkezleri için söylüyorum. belki de metro merdivenlerinde yürüyordur. o merdivenin yukarıya çıkmasını beklerken metroyu da kaçırabilir yani.

(bkz: ben bu yazıyı neden yazdım)
klişenize sokayım.

geçen ay şirkete geç kaldığımda.metrodan koşarak çıktım.
önümde bir adet yürüyen bir de normal merdiven vardı.
ben de yürüyen merdivenden koştum.

neden?

çünkü bir yandan da o ileri attığı için, daha az yorucu oluyor süper zeka.
Dahil olduğum mallık.

Bekleyemem lan ben onun beni aşağı indirmesini ya da yukarı çıkarmasını.
Ona mı kaldım amına koim.
sadece sabırsızdır.
Katıldığım genelleme. Madem yuruyeceksin normal merdiveni kullan niye meşgul ediyorsun orayı.
aptal soylemi.

merdivenin sol tarafinda yol vr deyince vermeyen bi dingile rastgelsem anasini sikim iterim merdivenden assagi.
ben yukarı hızlı çıkmak için yürüyorum mal mıyım.
ülkede tek sorun yürüyen merdivenlerin nasıl kullanılması gerektiği konusu sanırım.

her yerde yürüyen merdiven bilirkişileri...
Bir defa her ne olursa olsun o merdiveni çıkarak vücudunu az da olsa çalıştırdığı için çıkmayan adamdan daha akıllıdır. ikincisi olarak acelesi olabilir.
Yürüyen merdivenlerde sol tarafta bekleyen mal mal işgal eden maldır.
bir metro klasiğidir angutluğun resmidir.
mantığa aykırı bir söylemdir. çünkü argoya dönüşmüş olan ''mal'' sözcüğü -tarımda kullanılan, köylünün alıp sattığı- hayvanları karşılar. insana mal diyerek bir ad aktarması yapmak için benzetme ilgisi bulunmalıdır. bir amaç uğruna çaba sarf eden yani yürüyen merdivenin basamaklarını tırmanıp zaman tasarrufu yapmaya çalışan bir insanı büyükbaş/küçükbaş hayvana benzetmek pek de mantıklı değildir. şu da var ki yürüyen merdivende dikilmek insanın teknolojiye kendini teslim etmesi, yürüyen merdivende tırmanmak ise teknolojiyi kullanarak enerji ve zaman tasarruf etmesidir. ki teknolojinin amacı da budur. bu doğrultuda yürüyen merdivende öylece duran kişiyi mala benzetmek çok daha mantıklıdır.

şimdi sorarım size, ben bütün bunları neden yazdım?
solda durulmaz kuralını bize özgü sanan görgüsüz beyanı. halbuki uluslararası bir kuraldır. büyük şehirlerde insanlar işlerine yetişmek için koşturmaca içinde olduklarından her adımın hesabını yaparlar. fakat bazı öküzler sağda dursa hiç bir şey kaybetmeyecek olmasına rağmen "merdiven orda yürümek istiyorsan" lafını sarfederek yazılı bir kuralı da çiğnemiş olurlar. öküzlük parayla mı? e değil.
Evet mal mısınız acaba yürümeyn yorulmayın diye var onlar..
Yürümenin mantığı ne afedersiniz!