bugün

yok.

burası türkiye 2 defa yüksek yap dayıların akepeli değilse bir şey olamazsın.

aynen coni.
Askerliği tecil ettir sonra ben gibi 35'inde gidersin.
Çevreyi daha iyi görebilmek için.
Bir seyler ogrenmek.

Herkes bir sey olamazsin, akademik kariyer bos is falan demis ama hic mi dusunmuyorsunuz ya, bu dunyada ogrenmekten, arastirmaktan guzel bir sey olmadigini?

Yapin, en onemli sebebi ucsuz bucaksiz bilgilerden payiniza duseni ogrenirsini en kotu(!).
Yapmamak için bir sebep olmaması.
Yapma.

Hedefin yoksa neyin kafası bu siktir git AMK. içip içip başlık açıyorsunuz.

Sana hedefi de mı biz koyalım?

Hayır format da sikildi gene yazık.
iyi bir üniversitede güzel bir öğrenim süreci için yapılabilir.
network için yapılabilir.
2. kere üniversitenn güzel günlerini yaşamak için yapılabilir.
vb.
iş hayatına atıldığında yüksek lisans yapmayan meslekdaşlarından bir sıfır önde olursun.
nasıl ki onlar 2 sene fazla okudukları için meslek yüksek okulu mezunlarından önde ise, sende 2 sene fazla okudugundan onlardan öndesin.
Öğrenmenin çok keyifli olması. Öğrenciliğin en sağlam meslek olması. Ekstra taşak points getirmesi.

Ben tatmin oldum.
Issizlik.
Yüksek lisans diploması almak.
(bkz: bilim uzmanı)
Yüksek lisansta kızlar teklif ediyormuş.

Bu yayılırsa muhtemelen yüksek lisans başvurularında patlama olur.
Herkes yapıyo
Benim neyim eksik
Nasıl olsa yeterince vaktim var
A dur ben bir işsizim .
yeni bir arkadaş grubu kurma. evlenecek bay bayan bulmak bindebir de kariyer yapmak.
Üniversite kapılarına bir giriş, Asistan olabilmek ve ilerleyen zamanlarda akademisyenliğe geçebilmek işin yapılan bir eylem.
en büyük vizyonu "kanka şu işten bir çıkayım kendime cafe açacağım lan" olan yurdum insanına batmıştır.

piyasa kötü. ekonomi leş. dolar 3.8. işsizlik uçmuş. yurdum insanının yaptığı şey "ne üretebilirim, neyi daha iyi yapabilirim?" değil de, "ne satabilirim?" olmuş.

oğlum siz hiç kendinizden daha büyük bir organizasyonun küçük de olsa bir parçası olup, uzun veya kısa farketmeyen bir zaman diliminde büyük toplumsal fayda getirecek çalışmalar yapmayı denediniz mi? ne bileyim zuckerberg'ün nasa'daki temizlikçi örneğindeki gibi mesela?

oğlum vizyonsuzluğunuz gözleri kör, kulakları sağır etti aq. yüksek lisans ve doktora tamamlayıp spesifik bir alanda uzmanlaşıp, derine yarar sağlama eğiliminde olan insan battı şimdi de. bravo aq.
ilerlemek istediğin alanda bilgi sahibi olmak ve deneyim kazanmak bu da haliyle iş hayatında başarıyı getirir.
işsizlik.
Çevremde ne kadar yukseklisans doktora yapan tayfa varsa hepsi bir boklardan kaçma derdinde tek bir kişi var oda şu anda abd Tampa şehrinde donermi bilinmez.
Herhangi bir kariyer planlaması veya askerlikten kaçma sebeplerinin dışında bir sebep de olabilir.
ilgi duyulan bir alanda derinlemesine okumak, araştırma yapmak gibi bir güdü de sizş yüksek lisans yapmaya sevk edebilir.
çünkü daha yüksek.
Çünkü sana verilen 100 yıl var dersek bu 100 yılı maddi ve zeka olarak yüksek bi seviyede yaşamak önemli.
en az 2 yıl bir işte çalıştıktan sonra yapılan yüksek lisans insana yeni bir aşamaya taşır.
askerliği erteliyon.