bugün

nedendir bilinmez aşırı bir bağlılığım olan marka. yakında her ürünüm bu mağazadan olacak sanırım her girdiğimde beynimin içinde dönmeye başlıyor "ohaaa bilmemnesi de varmış ben gitmiş ne kullanıyorum" diye.
kahveli duşjeliyle beni benden almış gönlümü fethetmiş durumda zaten. kahve kokan nefes yetmezmiş gibi her duştan sonra miss gibi de kahve kokuyorum. lakin çok ağır geldiği için her seferinde kullanamıyorum ama başka duş jelleri de yokluğunu aratmayacak kadar güzeli.
geçen gün bir girdim doğal çiçeklerden oluşan bir serileri varmış onun güllü olanını şöyle bir denemek istedim ama adım gibi eminim sırf gül kokan bir parfüm olabilir mi? mümkün değil senelerdir arıyorum şahsen yok. ama yves rocher olunca bir umut deneyelim dedim. sonuç hayallerim gerçek oldu. bildiğiniz gül kokuyorum miss gibi. bileğime sıkıp çıktım hemen mağazadan bir saate falan kokusu değişir mi dedim. geri dönüp alana kadar bileğimi kokladım. eğer olur da o parfümü üretimden falan kaldırırsan çok pis bozuşur yves rocher bilesin.
son ümidim şampuanları henüz denemedim ama saçlarımı yumuşacık yapması konusunda çok ümitliyim.
sonuç olarak hem organik, pahalı gibi dursa da aslında değil müthiş güzel indirimler yapıyorlar, hem de mis gibi kokuyor her şey. daha nolsun.

edit: Şampuanları çok kötü uzak durun. cilt bakım ürünleri çok güzel. cilt bakımı diye gidip pahalı markalara o kadar para yatırmayın ucuz diye kozmetik markalar kullanmayın.
Ucuz kozmetik, makyaj satan marka.

Son zamanlarda organik takılıyor. Bazı ürünleri fena değil, ama fiyatları baya baya çıkardı.

Bu arada [iv roşe] diye söylenilir. *
Organik ürünlere agirlik veren markadir. Viyanadaki subelerinin calisanlari nedense macar kizlari. Gaza gelip bir sepet hediyelik olanlarindan aldim, kizlardan degil amk sampuan krem vb seylerden.
aşık olduğum leylak ve hindistan cevizi aromalı parfümleri üreten marka.

yazın leylakla, kışın hindistan ceviziyle aşk yaşıyorum.
''ive roşe'' şeklinde telaffuz edilen marka. sanıldığı gibi ''iv roşe'' şeklinde telaffuz edilmez. çünkü fransızcada hece ortasındaki ''e'' harfi okunmak zorundadır.

''evidence'' isimli parfümü de çok hoş kokmaktadır.
fransız bitkisel kozmetik markası. parfümlerinin başarısı kadar cilt bakım ürünleride mükemmeldir. özellikle yüz temizleyicilerini tavsiye ederim. bunun haricinde hayvan deneyi yapmayan markalardan biri oluşu tercih sebebimdir.
hafif yapılı fondöteninin, rujlarının, lipglosslarının, kremlerinin ve "naturelle" isimli parfümünün hastası olduğum bir kozmetik markası.
Vanilyalı tüm ürünlerine bayıldığım marka. Ürünlerinin organik olması ve gerçekten kaliteli bir marka olması tercih sebebimdir.
iv roşe diye okunur. yarıın öbür gün arkadaşınıza şuraya gidelim derken pot kırmayın diye söylüyorum kızlar.
evidence bana hep annemi hatırlattığı için anne parfümü gibi gelmiştir.

light blue ya alternatif olarak naturellesini kullandım. aynı sayılırlar. ama sadece sayılırlar.

kahveli duş jelini merak içinde alsam da yok bu da olmadı.

ama çok tatlı saç ve cilt bakım ürünleri vardır. o maskeleri peelingleri filan aman yarabbi.

koku konusunda daha iyi alternatifler mevcut. (bkz: l occitane)
kayısı çekirdeği özünden yapıldığı söylenen bir yüz peelingi var, alınan sonuç gayet iyi. güzel kokusu da cabası.
parfümlerine bayıldığım fransız kozmetik markası.
hassas cilde sahip olan herkesin rahatça kullanabileceği bitkisel ürünler üreten fransız kozmetik markası.

göz kalemi bile sürünce gözlerim deli gibi yanıyordu bırakın maskara kullanmayı. lakin yves rocher nin maskarası dehşet bir şey kesinlikle öneriyorum.
edirneye açıldığında hatunun gözleri japon çizgi filmlerindeki karakterlerinki gibi olmuştu istanbulda her avmde bulunuyor. Ünlü bir fransız firması olsa gerek.
iv roşe diye okunur.
kız bi şeyler anlatırken arada bu laf geçer anlamazlar rezil olmasınlar donup kalmasınlar diye erkeklere söylüyorum. bi de şuna göz at :

(bkz: yves saint laurent)
ürettikleri ürünlerde kimyasal olmadıgını idda eden marka.tabi bizde para yetmıyor bunlara maybelline new york neyimize yetmıyor.
izmir karşıyaka çarşıda da şubesi bulunan kaliteli fransız kozmetik markası .
if roşe diye okunur.
ifin basinda sanki y varmis da yokmus gibi, r biraz girtlaktan. tebrikler, artik bir fransiz gibi "yves rocher" okuyabiliyorsunuz.
Ürünleri paraben içermediği için tercih ettiğim marka. Piyasada zararlı kimyasallar içeren birçok ürün varken, yves rocher hem kalite açısından hem de doğallık açısından diğerlerinden bir adım öndedir.
çoğu makyaj fırçasının sentetik değil gerçek keçi kılından oluşunu sevdiğim marka. alışverişe çıktığımda farı eyeliner gibi sürmek için kullanılan far çizgi fırçasından alacağım. başka hiçbir yerde satıldığını görmedim. içimde bi o ukte kaldı.*
Magaza iÇinde yatan sokak kopeklerini gordugumde neden cıkarmadıklarını sordum. Kopeklerin kesinlikle kovalanmaması gerektigi yonunde talimatları varmıs. Rahatsız olan müsteri gelmesin diyorlar bravo dediğim marka. Maddiyata dayalı menfaatlerin olmadıgı yer kalmadıgını dusunmekteyken kendileriyle tanıstım.
indirimde bile bir nemlendiricisi 85 lira olan marka.

(bkz: bir arkadaşım ekolü)
benim bir arkadaşım var,yemek yemeye,kahve içmeye param yok ucuz yere gidelim der, kozmetik ürünlerini burdan alır. allah akıl fikir versin.
"evidence" isimli parfümü güzeldir. baş döndüren, hafif ve çiçeksi bir kokudur.
Ne zaman reklamını görsem evreşe yolları dar diye mırıldanmaya başlıyorum.