bugün

Eski türk tarih kurumu başkanı "adam".
geçen gece mecliste garo lavuğunun ermeniler hakkındaki konuşmalarına taaşşak gibi cevap vermiş, kral adam.
ermenicilere ve kürtçülere verdiği ayarla meşhur tarihçi adam gibi adam.
Türk Tarih Kurumu'na başkanlık etmiş ve tarih camiasının parlak isimlerinden olan kalburüstü bilim insanı. Kendisini siyaset sahasında görmüş olmamızla birlikte daha ziyade onun tarih alanında daha fazla üretken olmasını dilediğim şahsiyet. Öyle ki Türk tarihi, birçok soruya cevap bekliyor.
Başkanlık sistemini kimin destekleyip kimin desteklemediğine göre değil, akıl yoluyla değerlendirilmesini savunmuş gerçek tarihin gerçek kahramanlarından biri.
Umarım tabanda sesini duyan seni anlayan birileri olur yusuf hocam.
"başkanlık sistemi Orta Asya Türk Cumhuriyetleri'nde var ve kimse mutlu değil" diyen mhp vekili.

https://tr.sputniknews.co...erandum-hayir-kampanyasi/
sözde ermeni soykırımı meselesinde talat paşa komitesi ile avrupa insan hakları mahkemesinde kazandıkları davadan daha önce bilgi, birikimi ve karakterine hayranlık duyduğum mhp kayseri milletvekili.

duydum ki ihraç edilmek üzere disiplin kuruluna sevkedilmiş. kendim sol görüşlü bir insan olmama rağmen mhp ve meclis adına çokça üzüldüğüm vekildir. başkanlık sistemi konusunda aldığı tavır takdire şayandır; "lidere itaat ayrı meseledir, ülkenin bekası için karar vermek ayrı meseledir." gibisinden bir söylemle, biat kültürünü kabul etmediğini, ülke bekaasının bahçeli'den, erdoğan'dan büyük olduğunu vurgulayan vekildir kendileri.

bu adam bu memlekete lazım efendiler.

bu adam bu memlekete lazım...
10 mayıs 194 kozan doğumlu, eski türk tarih kurumu başkanı, günümüz milliyetçi hareket partisi milletvekili.

ermeni soykırımı meselesinde elinden geleni fazlasıyla yapmış gerektiğinde doğuda kasaba kasaba mezar gezmiş ermenilere gereken cevabı vermiştir.

hem anadolu türkmen boyları, hem türkiye ermenileriyle ilgili pek çok bilgi veren değerli çalışmaya imza atmıştır.

üstelik efendi birisi. partide daima söz sahibi olmasına rağmen ön plana ben çıkayım tarzı tek bir hareketine şahit olmadım.
ve görülen o ki doğru bildiğini de ne pahasına olursa olsun söylemekte.

sanırım bu yüzden 3 dönemdir milletvekili olduğu, emek verdiği partisinden ihraç edilecek.
MHP de ki adam gibi adamlardan biri. Bahceli nin koltuk sevdasi yuzunden partiden ihrac edilecek zannimca.

http://m.sondakika.com/ha...acoglu-balikesir-9260070/
devlet bahçeli denen akıl kıtı kişisi tarafından ihraç edileceği söylentileri yayılan eski türk tarih kurumu başkanı, değerli şahsiyet. 20 senedir koltuğa oturmaktan kıçında koltuk izi çıktı be adam.
Meclisin en bilgili 3 5 milletvekilinden biridir. aldığı parayı son kuruşa kadar hakeden tek milletvekilidir ayrıca adamdır.
MHP içindeki akademi kökenli milletvekilleri hep ihraç ediliyor. Sizce de çok ilginç değil mi?

Sinan oğan, ümit Özdağ, Yusuf halaçoğlu.
an itibarı ile mhp'li muhaliflerin kurduğu hayır cephesi adına

ankara yenimahalle nazım hikmet külür merkezinde bir araya gelen binlerle mhp muhalifine bir konuşma yapıyor.

ve an itibarı ile halk tv ve ukusal kanal'dan canlı yayımlanıyor.

(bkz: 18 şubat 2017 yusuf halaçoğlu konuşması)
--spoiler--
Hayır'ın yüzde 50'yi geçmesiyle devlete karşı terör örgütleri mi kazanmış olacaktır?
--spoiler--
Adamdır adam. ümit özdağ ile sarayı tir tir titretiyor maşallah.
kripto kemalist.
görsel

http://www.gercekgundem.c...yuk-bombalar-patlayabilir
görsel
--spoiler--
Y.halaçoğlu: Keşke bana Türklükle gelmeyin, Türk milliyetçiliğini ayaklar altına aldım diyen, FETÖ ve PKK ile kol kola olan birini de tercih etmeseydi? Hele hesap soracağım diye ilan ettiği birine bu kadar güvenmeseydi? Türk milliyetçileri, bu anayasaya birileri evet veya hayır dediği için değil, bu anayasa ile ülkenin tek adama teslimine karşı çıktığı için hayır diyor. Herkes bunu böyle bilsin."
--spoiler--
"Hani hükümetin referandum karşı asıp keseceğini söyleyip ahkâm kesenler neredesiniz? iş bitmiş hala Habur sınır kapısı, hava sahası açık. Petrol boru hatları çalışıyor. Barzani'nin Türkiye'deki işletmeleri faaliyette. Referandum yapıldı? Eee şimdi ne olacak. Tabii birşey olmayacak. Denecek ki, Barzani'yi cezalandırmak için biz kardeşlerimizi cezalandırmayız. Ama asıl olan arkasında yatan, Barzani'nin ortakları kimler? Petrolü kim satıyor? Barzani'yi kim palazlandırdı? Peşmergeyi kim hangi kafayla eğitti? Kim pyd'ye yardım için peşmergeyi Türk topraklarından Suriye'ye geçirtti? Hatta lahmacun ısmarladı? Sonuçta bütün bunlara baktığımızda nasıl olur da kendi kendilerine yaptırım uygularlar diye düşünüyor insan. Boşa mı Barzani'nin paçavrasını bayrak diye aylar öncesinden direğe çektiler. Boş yere mi Türkiye seninle gurur duyuyor diye alkış tuttular. Boş yere mi Diyarbakır'da el ele tutuşup göz yaşları içinde megri megri diye tempo tuttular. Haaa onlara destek veren birileri de otursun şimdi kına yaksın."
aynı adı taşıyan akrabası intihar etmiş.

http://www.haberturk.com/...basi-intihar-etti-1695549
Adam oğlu adamdır.
kardeşi sdü den 2005 yılında uzaklaştırıldı.
Türkiye nin en underrated siyasetçisidir kanımca.bahçeli,ahmet hoca,binali hepsini sallar da adamda siyasetçi ruhu mu yok nedir?seçimlerde bu adam nerdeyse oyum orayA.tabi bu kararda tarih sevgimin payı büyük.
görsel