bugün

(bkz: patriot)
o uzun saçlı yknın kesinlikle harcandığını düşündüğüm, keşfedildiği an ismail den çok daha büyük bir başarı elde edeceğine kesin gözüyle baktığım çete. kliplerdeki hareketleri biraz dikkatle izlenildiğine farkına varılacaktır.
(bkz: kanka)
ismail yk'nın albümleri hariç, güzel albümleri * ve iyi yorumladıkları birçok şarkıları * * olan grup. üstelik kasetlerini plak şirketi aracılığıyla değil, evlerinde kurdukları stüdyoda hazırlıyorlar, hiçbir yardım almadan! sadece dağıtım aşamasında yardım alıyorlarmış. bu yüzden birçok şarkıları birbirine benziyor. yine de dinlenebilecek bir gruptur. * *
ismail yk gibi bir grup uyesine sahip şanssız insanlar topluluğu.
seda sayan ablalarinin programina cikmis bir grup birseyler. korler sagirlar birbirini agirlar.
riveyete göre yediz olarak doğan gruptur.
(bkz: maskeli beşler)
ülkemizdeki turbofolk açığını kapatan topluluktur. fazla dinledim dersem yalan olur ama halay coverlarını beğendim lan, var mı ötesi?
içlerinden ayrılıp solo albüm yapanların sadece yurtseven kardeşler kelimelerinin baş harflerini kullanıp karizma yaptıklarına inandığı iki kelime.

ismail yk * *
"Madem yurtlarını o kadar seviyorlardı niye bunca yıl Almanya da yaşadılar ? " sorusunu akıllara getiren bir müzik ! grubu.
ismail yk 'yı ilk kez gören bünye şoktadır.
" bu kim ya? hadi yapımcı uyarmadı. annesi, babası, kardeşi falan da mı uyarmadı bunu ya? bu ne hal böyle?"
sonradan öğrenilir ki kardeşleri varmış.
60'larda davulla zurnayla yola çıkıp "alamanyalarda" bando ile karşılanmış türk evlatlarının oluşturduğu yarı franga, yarı turka ama asla belirginliği bulunmayan müzisyen aile mensupları.

son zamanlarda öne çıkan ismail kardeşleriyle artık dinleyicinin kafatasından beynin fırlayıp tavana ve salonun çeşitli köşelerine çarpmasını sağlayacak denli "saçma-sıçma" işler sunan müzik-sikenler.
mayoz bölünmeyle önce birer birer çoğaldığı kanaatine varılan, sonra içlerinde bir daha bölünüp ismail yk denilen terliksi hayvanı çıkaran ve dünyamıza salgın olarak gönderen enfeksiyonel grup.
boğaziçi gibi kallavi üniversitelerden mezun olmuş bros. artık nasıl olduysa.
Haklarında olumsuz eleştiri yapanların gerzek olduğunu düşündüğüm, efendi, saygılı, adamın hası gruptur. 90'lı yıllara damgasını vurmuşlardır ve yeni albümleri de nisan ayında gelecektir. albümlerdeki altyapılarını tamamen kendileri kurmaktadır ve sağlamda kurmaktadırlar. almanya'da yaşamalarının sebebi de hayat şartları öyle gerektirdiği içindir, bilip bilmeden konuşan gerizekalı arkadaşlarıma hadlerini bildirmek gerekir. şarkılarını beğenmeyip olumsuz eleştiri yapanları gerçekten anlayamamaktayımdır. bu kadar mı zayıf müzik zevkiniz amk ?? buyrun efendim bi de bunu dinleyin bu şarkıda onlardan çıkmıştır; http://www.youtube.com/watch?v=LiIUgKDkBzM boru mu ? videoları youtube'da en çok izlenen türk grubudur bu da mı boru ?? her biri adam gibi adam sanatçılardır. ama bizim millete yaranamazsın ki istersen ayağına kapan yok yaranamazsın efendim illa dalga geçecekler, babalarının hayrına konuşacaklar. tek müzik dinleyen kendileri zaten herkes onların dinlediğini dinliyo bu ülkede. (bkz: bi siktirin gidin)
Betanın hayko cepkin, mc kubur ve kendisinden nefret ettiği grup.
özledik reyisler...
gerekli olan olmuştur. ortalıktan kaybolmuşlardır.
küçükken idölüm olan grup.
azalarak bitmislerdir. bir ismail yeka kaldi. onu da yanlarina alirlar umarim.
aslında hiç sevmeyen kişilerdir.
(bkz: yurtseven brothers vs jacksonsfive).
aklımda ilk başta mobilya imalatcısı veya kasap gibi gelse de sonradan hatırladım ne olduğunu.
ortadan kayboldular. şaşırdık mı, hayır.
özledik mi, hiç değil.
olduğunuz yerde mutlu olun çocuklar.
Mahallemizin marketinde bulunan personeller tarafından hiç bıkılmadan dinlenilen artık baymış olan grubumsu.

Birkaç ay önce bir sabah ekmek almaya gittiğimde bir elemanın "beş kardeşin beşinin de mi sesi güzel olur?" sorusuna maruz kalmış biri olarak bu insanları dinleyenleri esefle kınıyor ve ne zaman bu ve bunun gibi bir soruyla karşılaşsam ekmekleri bırakıp olay yerini terk ediyorum.