bugün

Geldik yoktunuz.
kargo şirketlerinden iyi olan olmadığına göre, kötünün iyisidir bence.
imza attığım bölüm yerine sigarasını düşürüp yakacak kadar geçerliliğini yok etmiş elemanlara sahip bir kargo şirketidir.
Yurt içi hareket engellenemez.
diğerleri o kadar casat ki yurtiçi bir tık üstte olan kargo.
Kargo demişsiniz ama paket kendi başına yola çoksa daha çabuk bulur bizim evin yolunu.
illallah ettiğim kargo firması.
Ankara'ya getirmesi gereken kargomu Adana'ya götüren şirket...
herhangi bir sipariş vermeden önce, satıcıya '' sadece yurtiçi kargoyla çalışıyor musunuz yoksa alternatif firmalarla da çalışıyor musunuz ? '' diyorum. Sadece yurt içiyle çalışıyorsa sipariş vermiyorum. Böylelikle ağrımayan başımı ağrıtmıyorum. ondan sonra '' ürünüm gelmesi gereken güne kadar gelmediğinde, direkt iptal ederim'' diyorum. böylelikle ağrımayan başımın, ağrıma iptalini baya bir düşürüyorum.

hepsiburada 'da satıcıyla iletişim kurulmadığı için oradan hiç sipariş vermiyorum.

Bu yöntemlerle siz de katil olmanın ucundan dönebilirsiniz. Yoksa bunları ölümle tehdit etseniz bile getirmiyorlar. Cidden insanları sinir etmek için ölümüne mücadele ediyorlar.
"Geldik sizi bulamadik" dedigi adresin is adresim yani fabrika oldugunu, hic gelmemissiniz ki dedigimde aa arkadasimiz yanlis bildiri gondermis cok ozur dileriz bugun teslim ederiz diyen kargo firmasi. Hep yanlislikla bunlar, hep.
Diğer kargo firmaları ile bir alışverişi olmayan kimselerin eleştiri yağmuruna tuttuğu kargo firmasıdır.

'Müşteri her zaman haklıdır' savunmasıyla kurye hatalarının kuruma yapışmasından mütevellit sevilmeyen aşağı görülen ama diğerleriyle kıyaslandığında hiç de öyle olmayan bir kurum olduğunu düşündürür.

Alışsanız seversinizdir.
aynı evde 6 kişi yaşadığımız hâlde kapıyı kimsenin açmadığını iddaa eden firma.
" evde bulamadık" notunu artık bırakamayacak olan birçok kargo şirketinden biridir.

- evde bulamadık, kargonuz teslim edilemedi.
- layyyynnn!!
evde olduğumuz halde evde bulamayan firma.
Milletin parasını göz göre göre gasp eden firma.

Yılbaşı ertesinde bizim de, üstelik gıda kargomuzu parasını verdiğimiz halde adrese getirmemişler, kendim gidip almak istediğimde ise "satıcı işlemi iptal etti" diye yüzüme baka baka yalan söyleyip kargomuzu daha 2. gününde geri göndermişlerdi.

Yıllardır alışveriş yaptığımız yer, aradık sorduk, tabii ki öyle bir şey yok dediler.

Yani öyle veya böyle parasını ödüyoruz. 1 lira bile olsa kazandığım parayla bedelini ödüyorum.

Siz niye benim paramı gasp ediyorsunuz?
Kapida odemeli secenek ile teslimat yapip yapmadigini merak ettigim, her halukarda paketi acip kontrol ettirmeyeceklerini bildigim icin odeme yapmadan hadi yallah deyip geri gondermeyi dusundugum kargo sirketi.

Bu corono gunlerinde Dinsizin hakkindan imansiz boyle gelmeyi planliyor iste kardesim.

Gelismeleri editleyecem.
evinize geldik yoktunuz diye notlar bırakıyorlar halbuki öyle bir durum söz konusu değil insanı salak yerine koyuyorlar.
akapeliler siz bi ikileyin size bir şey yok.

diğer ;

vatandaş olduğuna inananlar

bu müşterisine saygı duymayan

müşterisinin kişisel bilgilerini korumaya gerek duymayan

itin köpeğin

ne idüğü belirsiz tiplerin şahsi bilgilerimizi

istediği zaman, istediği gibi

paylaşmasına yol veren bu sorumsuz şirketi

bundan sonra kullanmayacağım

kendim bunlara bir tane bile gönderi teslim etmeyeceğim

irtibatlı olduğum yerlere

bunlarla yapacakları gönderileri teslim almayacağımı bildireceğim

akabeliler haricinde

tüm vatandaş olduğuna inananları da

müşterisine saygı duymasını

kişisel bilgilerini korumak zorunda olduğunu öğrenene kadar da

bunları protestoya davet ediyorum.
görsel
Sonuçta bu insanlarda hamal değiller 30 kiloluk ürünleri katlarca yukarı çıkarmak zorunda değiller. Çıkarmak zorunda olan firmalar var horoz lojistik gibi. Ama diğer firmaların böyle bir zorunluluğu bulunmuyor.
Bugüne kadar bir kere bile sorun yaşamadığım kargo şirketi. Bana göre ups’den daha iyidir.
aras kargodan çok çok iyi bir firma. en azından beni evde buluyorlar.
eskilerde sürekli "evde bulamadık" yalanına sarılmış olan ama bugünlerde bu klişeyi kırıp atmış olan kargo şirketidir. diğer kargolardan daha iyidir. en azından sürekli çalıştığım 3-4 şubesinin elemanları diğerlerine nazaran daha sevimli daha cana yakın çocuklar. diğer kargo şirketlerinde elemanları kırbaçlayarak çalıştırıyorlar galiba alayının suratı sirke satıyor.
türkiye'de en sağlam kargo firmasıdır. (bkz: kötünün iyisi)
Yurtici kargo ile is yapacaksaniz ya alici odemeli ya da kapida odemeli olarak alacaksiniz. Boyle olunca adamlar getirmek zorunda kaliyor. Yoksa gecmis olsun, uc kurusluk kargonun pesine dusersiniz.