bugün

yalancı durumuna düşüren kargo şirketi.

postacı amca mektupları daha iyi teslim ediyor.
Kardeşimin okul kitaplarını internetten aldığım sitenin anlaşmalı kargosuymuş.

işlerini gayet iyi yaptılar. Tenks beybs.
Zile basma huylari yok. hemen geri gidiyorlar. sonra ugras dur.

(bkz: tutma lan beni)
Şubesinden şubesine göre hizmeti değişiyor diye düşünüyorum. Ben pek sorun yaşamadım.
bir kargo şirketi düşünün kargo ücreti 4 lira olmasına rağmen 7 lira isteyen 10 tl verince de bozuk yok deyip alıp giden çalışanlara sahip olsun.
Tanım: Bu hayallerinizi gerçekleştirebilecek kargo şirketi.
Kargocu beyin arayıp adresi yanlış yazmışsın diye bağırıp atarlandığı kargo şirketi. Tüm gün evde olmana rağmen gelmeyen kargo arıyorum geldik yoktunuz diyorlar.
Oturduğunuz daire ikinci kattan daha yukarıdaysa büyük ihtimal o kadar katı çıkmaya üşenip apartman kapısına "adrese geldik evde yoktunuz." vızvızını yapıştırıp giderler. Son birkaç yılda çok çakal ve leş bir firma haline geldi.
Bu firmayla çalışan online alısveriş siteleriyle iş yapmamak lazım.
Başka türlü kurtulamayız bunlardan.
En berbat kargo firmasıdır.
Rezalettir. Ürün geliyor ve bekliyor rafta.
Sırf onların şubelerine saldırmak için molotof yapmayı öğrendim. Gelmeyen kargomuz için arkadaşımla sırayla arıyorduk, aramızda geçen diyaloglar da geçen sefer ben bağırdım şimdi sen bağır şeklinde oluyordu.
özensiz, bir garip kargo şirketi.
ben ilk başta benim ilçemdeki şubeyle alakalı bir sorun sanıyordum ama internette yazılanları okuyunca genel bir zırvalığa sahip olduklarını anladım.
arkadaşlar inanamazsınız bu sabah eppek almaya giderken yurt içi kargo minibüsü gördüm kargo teslimatı için mahalleye gelmişler herhalde. ufo görmüş masum köylü gibi, ferrari görmüş tiki kız gibi kalakaldım yerimde geçişini izledim. vay amk bizim kargo işimiz yok tabi getirirsiniz. bizim işimiz oldu mu bi hafta uğramazlar gider biz alırız millet ne şanslı anası satim evine kargo geliyor.
şu ana kadar sorun yaşamadığım yerli kargo firması. gerçekten iyi çalışıyorlar. şu ana kadar bir sorunum olmadığı için aramadım hiç, bu yüzden nasıl konuştuklarını da bilmiyorum.
ibnelikte master yapmis calisanlari ile guzel ulkemin boktan sirketlerinden sadece birisidir.
şubeye gittim. diplerinde arıyorum telefonlarını. bakıyorum ne yapıyorlar diye. ip telefonları var bunların. yaptıkları tek şey mute tuşuna basmak. işte çalışanları böyle olan ama kurumsal olduklarını düşündükleri firma.

tırt.
saat 18:00'dan sonra ayaklarına kadar götürdüğünüz kargoyu almıyor. gün içerisinde telefona cevap vermiyorlar. saat 14:30 gibi ulaşabildiğinizde de "14:00'dan sonra kuryeyi gönderemiyoruz kendiniz getirebilirsiniz" diyorlar. Çalışma saatlerini çözmeye matematiğimiz, mantığımız falan yetmiyor. kendilerine hayatta başarılar dileyerek, mesai saatlerinin tam istediğimiz gibi olmasından dolayı personel ihtiyaçları varsa da ofiscek başvurmak isteriz.
önceden hepsiburada.com n11.com gibi sitelerden alışveriş yaptığımdan olsa gerek hiç sorun yaşamıyordum. bugün normal bi arkadaştan kargo bekliyordum ama malum herkesin şikayet ettiği durum başıma geldi. bugün dağıtıma çıktıklarını görünce evde kalıp akşama kadar bekledim. gelmediler ve sitelerine "evine gittik bulamadık not bıraktık" yazdılar. cidden bi kapıya baktım ama not falan da yoktu.
kargo işleminin yurtiçinde yapıldığını isminden belli eden firma. he yurtdışına da servisi varsa ismi ile müsemma diyemem.
yurtiçindeki yurdu türkiyeyi kastederek kullandıklarını düşünmediğim marka. öğrenci yurdu kastedilmektedir. gerçi 1. kattan 2. kata bile kargo yollayamaz bunlar orası da var.
şimdi aradılar. kozmoya.com diye bi siteden şampuan siparişi verdim.

diyorki beyfendi, kozmoya şubenin adresini vermiş gelin alın. aradım kozmoyayı dedim ben evime kadar getirmeniz için kargo parası ödedim siz neden şubeye gönderiyorsunuz? adresinize gönderdik dediler.

yani bu ibnelerle iş yapmayacaksında diğerleri de farksız çözemedim gitti.
Son bir aydır inanılmaz düzgün çalışan kargo şirketi.

Sıkıntı çekenlere tavsiyem: Hiç buralarda yazı yazmakla uğraşmayın, size eza eden şubeyi hem yurtiçi kargonun müşteri ilişkiler departmanına şikayet edin hem de şikayet sitelerinde olabildiğince detaylı şikayetler yazın (mesela şubede ilgilenmeyen görevlinin adını, telefonunu, neler yaptıklarını destansı bir şekilde anlatın).

Nasıl yola geldiklerini göreceksiniz.
sana yalan söylemek bile yakışıyo...

balık baştan kokar..

problemler aşağıda çünkü nedeni tepede..

tepe değişmezse, anlayış da değişmez..

adamların, dağıtıma gitmiyorlar, kağıt bıraktık, evde bulamadık diye söyledikleri yalanlar, diğer yalanlarının yanında, çocuk masalı gibi kalır..

müşteri memnuniyeti anlayışı yok bi kere..

ayrıca eleman sistemlerinde liyakat olayı yok..
2 günde teslim edilecek şeyi 2 haftada teslim eden sirket.
insanları evde bulmama konusunda bir dünya markası. evet.