bugün

sabırla bekliyorum, türkiye nin benim için yurt dışı olmasını. bağnaz kafasız görgüsüz saygısız eğitimsiz insanlar canıma tak etti
israil işide olmadi iyi ki çevreyi değiştirelim dedik.
Sinirlar, onyargilar, tarih, kayitlar hepsini bir saniyede yok olsa keske.
Ne hikayeler doğurur bu eylem ne hikayeleri de sonlandırır.

içinizde varsa bu istek gerçekleştirmek için elinizden geleni yapın. Belki daha mutlu olursunuz.
bizde başka ülkelerin yurtdışıyız olaya bir de bu açıdan bakın.
türkiye halkı aç olduğu karın tokluğuna çalıştığı için en çok isteği kimileride benim gibi mutlu olamayan kendini buraya ayit hissetmeyen belki orada mutlu olurum diyenler.
zaman stadyum, büfe ve meyhane özlemiyle geçer. gereksizdir.
Sanıldığı kadar pembe olmayan, hayaller ve hayatların birbiriyle çeliştiği bir yaşamdır.
Ne oraya, ne buraya ait hissedersin.

Ülkeni özlersin, sevdiklerini, elinde çorbayla geçmiş olsuna gelen komşunu, en zorlu günlerinde sımsıkı sarılan yetmedi evine konuşlanan dostlarını, zaman zaman veresiye aldığın bakkalını, takım çantasını kapıp musluğunu tamire gelen üst komşunu, istediğin her şeyi şakkadanak buladildiğin çarşısını, pazardan aldığın taptezecik ıhlamuru, ebegümeciyi, hamsiyi özlersin.

Zordur farklı kültürde, farklı coğrafyada, bambaşka insan ilişkilerinin yaşandığı topraklarda var olmak.
Her daim, hafiften sızlayan yürektir yurtdışında yaşamak.
Hayat standartlarının yüksek olduğu coğrafyadır.
Yaşamayana çok tatlı gelir.

Yaşayana ilk zamanlar mükemmel gelsede, sonra yıllar geçtikçe özlem artar.
oldukça güzeldir. yaklaşık 10 yıldır yaşıyorum daha kötü bir yanını görmedim.
hiç sevemedim.

bedenim burda, ruhum memleketim de...
Kan emici siyasetçilerin eli uzanamadığı için rahat rahat söversiniz geçen almanyaya giden bakanın elinden mikrofonu almışlardı gıkını çıkaramadı mesela.
Her ne kadar artısı çok olsada, genede özlüyor insan memleketi.

Vapurda içtiğin zehir gibi çayla bayat simit bile özleniyor bazen.
gitmeyen gitmeye, giden dönmeye bakar, bir döngüdür gider. anla anlayabilirsen.
Cok iyi bir kariyer yapmadikca, fark yaratmayacak olaydir. Arkadasimiz yazmis, ingilizce ve almanca kasiyorum diye, bu guzel bir ilk adimdir sadece. Hele de almanya istiyorsan, iyi bir muhendislik fakultesinden mezun olmalisin ikinci adim olarak. Seni ozel yapan birsey olmali ki, almanyada guzel bir isin ve guzel bir hayatin olsun. Siradan bir iste calisirsan (turk oldugumuz icin zaten bi ezik gozuyle bakiyorlar) ezilirsin kardesim.
Yavşağın birine kızıp yaptığım eylem. Güzel netice aldım.

Hoşgörü ortamı, alışveriş esnasında araya kaynamayanlar, trafikte sayılı, iş yerinde acımasız rekabetin olmadığı, sosyal hayatta tacizci ve gereğinden fazla cahil insan ile muhatap olmamak iyi gitti.
ankara antlaşması beyazıd döneminde değil miydi amk?
Covid den bahsedip mitinglerde üzerine çay atılan bir kitleye maruz kalmamak için tecrübe edilebilir.
kötü bir haber vereyim, ingiltere avrupa birliğinden resmen ayrıldığı için ankara antlaşması geçerliliğini yitirdi.
6 kişinin eksilediği bir entry vermişim. Tam olarak araştırmadığınız için bazı şeyleri başaramıyorsunuz. Ankara Antlaşması aralıkta bitiyor, ve Londraya taşımdım. Şuan evimin bahçesine bakıp çayımı yudumlarken entry giriyorum.
Entry tanımı : 1 aydan uzun zamandır Londrada yaşıyorum. 22 senedir boşuna hayvan gibi yaşamışız dedirtti bu ülke kendine. Herkes çok nazik, kimse kimseye gereğinden uzun bakmıyor, görgü kurallarına herkes uyuyor, kafelerde insanlar kendi çöplerini kendileri atıyorlar.
Sanatın merkezlerinden birinde yaşamanın heyecanı ile her gün yürüyüşe çıkıyorum.
Eksi yanları : Ailemi ve arkadaşlarımı özlüyorum.
Mezuniyetten sonra iş bularak abd, kanada, ingiltere veyahutta Avustralya'ya giderek yapmak istediğim eylem.
ömrü uzatır ömrü. oraları gezmek, görmek, dil öğrenmek, euro kazanmak, maddi açıdan sıkıntı çekmemek, eğlenmek, markete girince tedirgin olmamak, adalete güvenmek bilimum saymakla bitiremeyeceğimiz kadar artısı vardır. örneğin almanya gibi kaliteli ülkelerden bahsediyorum. yurt dışı derken tutupta kosova gibi fakir bir ülke demiyorum. avrupa sevdalısıyım. oradan bir kız bulup evlenmek falan var bir hayalimiz.
Tanıdığım bir çok kişinin geyik muhabbeti yapmayı bırakıp projelendirdiği ve harekete geçtiği konudur. Bakalım, gitsinler de bizim de yaz tatillerinde avrupada uğrayacak dostlarımız olsun.
yaşadığın ülkede yabancı, ana vatanında misafir olmaktır.
iki kimlik arasında sıkışıp aidiyet duygusunu yitirmektir.