bugün

yine protesto eylemi yapılmış kriz ülkesi.
alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste sözünü tam anlamıyla karşılayan ülke. umarım kriz yüzünden selanik'i satılığa çıkarırlar ve türkiye satın alır. memleketimde yaşamak istiyorum.
avrupa'nın şımarık çoçuğu.
biti kanlandıkça türkiye'nin sabrını zorlayacak atraksiyonlar sergileyen, şabalak bir ülkedir.
8 milyar euro'luk yardımı bekleyen ülke.
türkiye'nin komşusu olan ve şu sıralar ekonomik krizle boğuşan bir ülke.
avrupanın yeni (bkz: hasta adam
bu milletten olanlara neden tvlerde ve bilimum yerlerde yunanlı dendiğini anlamıyorum yunan değil mi bu adamlar en azından bize öyle öğrettiler, mesela hırvatistanlı bir adama hırvat derken, hırvatlı demezken neden yunanistanlı birine yunan değil de yunanlı deniyor.
ege denizinde birbirinden güzel adaya sahip olan ancak kriz yüzünden bu adaları sağ sola satmaya başlayan roma imparatorluğunun torunu. atinaya gidemeden elden gidecek ülke ona üzülüyorum.
aristo'nun sokrates'in platon'un çocukları anasını siktiniz güzelim ülkenin. demek ki tarihin ne kadar şanlı olursa olsun yeni dünya düzeninde hiç bir şey fark etmiyormuş.
avrupa nın yavru vatanı.
selanik gibi dünyanın en güzel şehirlerinden birine sahip olan, kriz ülkesi.
maalesef ki bilinç altıma hep düşman olarak işlenmiş ülkedir. yeni yeni tanımaya başladım.
(bkz: kardak krizi olduğunda çocuk olmak)
pılımı pırtımı toplayıp atina'ya mı yerleşsem fikirlerine büründüğüm sırada ekonomik krize ve demokratik çöküşe bürünmüş ülke. ben artık hiçbir fikre bürünmüyorum, düşünmüyorum da, susuyorum!...
osmanlı ülkeler topluluğu kurulduğu vakit en çok sıkıntı çıkarak halkın ülkesi.
içinde bulundukları ekonomik kriz yüzünden türkiye ile vizeleri kaldırma, takas yolu ile işletmeleri devretme gibi planlar içinde olan ülkedir.

umarım türkiye ile ilişkiler konusunda en azından vizeleri kaldırma gibi bir şey olmaz. o güzelim şehirleri gidip birer bağcılar birer güngören gibi curcuna merkezi haline çevirmeye gerek yok.

biz 2 kişi gittiğimiz halde bile şehirde köklü değişikliklere sebep olduk. gerçekten. 5000 türk, selaniğin çehresini değiştirir. almanya'dan biraz örnek alsınlar. kriz falan illaki aşılır da kültürel bir değişimin geri dönüşü olmaz.

selanik için konuşursak bir kere kesinlikle çin mahallesi ile türk mahallesi kavgalı olur. akşam 4 te kapatan bütün yunan marketleri ve bakkalları gece 12 lere kadar çalışan türk işletmeleri yüzünden batar. turist-yerli fiyatı uygulamasına geçilir.

duy beni yunanistan. türkiye ile ilişkilerin şu an yeşil pasaport seviyesinde vizesiz ve gayet güzel.
yunan milliyetçilerinin götünün tutuştuğu ülke. megali idea hayalleri atina çöplüğüne dökülüyor ve onlar çaresiz gözlerle bunu izliyorlar.

türkiye>yunanistan+kıbrıs rum kesimi
hala batmamış ülke..abd örneğinde olduğu gibi.
kendileriyle bir avrupa birliği projesi kapsamında iletişimde bulunduğumuz ülke. (bkz: helenacım selamlar)
krizi bir nebze olsun hafifletmek için, Türk vatandaşlarının meriç nehrinin batısındaki bölgelere * günübirlik geçişlerinde vizeyi kaldırmayı düşünen ülkecik.
her koşulda şımarık çocuklarını destekleyen ab(d) olmasa, değil türk vatandaşlarına, çin halk cumhuriyetine ülkeyi toptan açsanız bile o krizden nah kurtulursunuz.
Kızları türk kızlarından kat kat karekterli olan, hristiyan olmaları haricinde bizden farkı olmayan bireylerin yaşadığı devlet.
pireus ve chalkida ya hayran kalan biri olarak cennet gibi bir yer olduğu bir gerçektir.
selanik'te içişleri bakanı kastanidis’in sinemaya gittiğini haber alan 100 kadar öğrenci ellerinde pankartlarla sinema salonunu basarak yunanlı bakana yoğurt kaseleri atmıştır.
başkent atina'da aralarında eğitim bakanlığı'nın da bulunduğu birçok kamu kurum ve kuruluşunun binaları göstericiler tarafından yine işgal edilmiştir.
geçirdiği ekonomik kriz yüzünden malzeme olmadığı geyik kalmadı bugünlerde...heey gidi hey,madara oldu koca ülke...

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=142234