bugün

Türkiye'nin güneydoğusunu tehdit eden bir terör örgütü.
amerika'nın suriye'de ki resmi jandarmasıdır. bir de ülkemizde ki çakma devrimci orospu çocukları tarafından sosyalist, komünist bir örgüt gibi lanse edilir.
görsel

dünya tarihinde bildiğim kadarıyla hiç bir sol oluşum bu kadar abd köpeği olmamıştır.
avrupa nezdinde yükselen örgüt falan değildir. avrupa da aşırı solcular dışında bu örgütü büyük sempati besleyen kişi yoktur. kaldı ki bu aşırı solcular pkk'yı da övmekte türklerin her daim düşmanlığını yapmaktadır.

bunun dışında batı ülkeleri için kullanışlı bir örgüttür. iyi itaat eder, solcu olsa da abd bayrağı altında mücadele eder. kendi köpeklerinin reklamını yapar batı medyası zaman zaman. ypg ilk değildir son da olmayacaktır:

görsel
Para karşılığı yaşadığı coğrafyadaki siyasi çıkarları emperyalist ülkelere tahvil etmek için faaliyet gösteren ama bunu çeşitli kanalardan algı operasyonu ile maskeleme yolu benimseyen menfaat organizasyonu. Gücünü tehdit ,tehdiş, bölge halkının düşük eğitim seviyesi , faaliyet gösterdiği devletlerin egemenlik hakkını kullanma konusunda iç ve dış odaklar tarafından düşürüldükleri zaafiyet sonucu yasaları uygulayamaması gibi faktör bileşenlerinden almakla birlikte eşyanın tabiatına aykırı güttükleri amaç yüzünden ve buna bağlı olarak destek almadan kendi başlarına varlık sürdürmeleri imkan ve kabiliyetlerinin dışındadır. .
fırat kalkanı operasyonunda mare güneyinde öso tarafından itlaf edilen (öldürülen) teröristler.

görsel
görsel
görsel
görsel
uzun vadede isid gecici ypg kalicidir, o sebeple turkiye icin asil tehdit ypg dir, abd bunlara turkiyede bile olmayan agir silahlardan vermeyi planliyor, kuresel cevrelerin bunlari destekleyip turkiyeyi otekilestirmeye calistiktan sonra ypg yi yerel bir guc olarak hakli bulurlarsa olacaklari dusunmek istemiyorum.
(bkz: şırnak ta 2 çek teröristin yakalanması)
görsel
Zamanında kürtçü tayfa ve solcu hain tayfa tarafından işidle savaşıyor oho kahramanlar diye sayfa sayfa övülen ve ayn el arab denen yerde iki terör örgütü birbirini yerken desteklenilen terör oluşumu. Hatta peşmergeyi bile bunları desteklesin diye sınırı açıp göndermişlerdide ben daha ne diyeyim.. Çok yakında tsk tarafından munbiç ve azezdende sürüleceklerdir.
ülkesindeki Amerika ve NATO üslerini görmezden gelip Amerikan uşağı olmakla suçlayan dallamaları ortaya çıkaran örgüt.
a.ına konulası terör örgütüdür. öyle bi içimden geldi.
Trump ypg için içinde ağır silahlarinda olduğu bir askeri yardım paketini onayladı..
yavşak pezevenkler grubu.
7 bin kişilik pkk yı yıllardır bitiremeyen akp şimdi stratejik derinlik sayesinde sayısı 55 bini bulan ve bu defa gelişmiş ağır silahları olan militanlarla türkiyeyi karşı karşıya bırakmak üzere.

(bkz: yetmez ama evet)
görsel
görsel
pyd'nin askeri kanadı. pkk/hpg gibi. ABD pek sever bunları.
http://www.yenimesaj.com....a-kalkan-i-h13040788.html
ypg'nin pkk'yla aynı şey olduğunu iddia ederek kendimize eziyet etmekten başka bir şey yapmıyoruz. pkk şengal ve kandil'de. ypg ise menbiç'te. orada bir dünya kanton var, hepsinin ayrı kürdü var. her kantonda ayrı bir kürt grup var. yani kalkıp da barzani'yi kahraman gibi karşılayıp ypg eşittir pkk demek samimiyetsizliktir. o zaman sen terör örgütleri arasında ayrım yapıyorsun demektir. ya barzani'yi de terör örgütü say, ya da ypg eşittir pkk demekten vazgeç. bunu niye anlattım, şunun için. rusya bu pyd'yi bu kadar savunduğuna göre bunlar pkk'yla aynı olmaması lazım. çünkü rusya pkk'yı savunmuyor. mesela amerika barzani'yi de pyd'yi de savunuyor, ama pkk'yı savunmadığını söylüyor. bakın bu kürt gruplar birbirinden farklı. hepsine ayrı davranmayı öğrenmemiz lazım. birbirlerine sempatileri vardır ama türkiye'de yaptığımız gibi hdp öyleyse pkk deyip, yasa benim deyip pyd'yi içeri atamıyoruz. o zaman ne dediklerini dinlemek lazım. pyd ülkemizde kaç tane bebek katletti? sıfır. pkk kaç tane bebek katletti? binlerce. aynı değil. sen aynı desen de aynı değil. sevmem etmem, bana ne pyd'sinden, allahlarından bulsunlar. ama pkk'yla aynı şey değil. yani şöyle, fetö ve akp durumu gibi. fetö ve akp hani ayni kişiler kurdu ama farklılar ya, aynen o şekil.
Terör örgütü olarak görmediğim kendi topraklarını korumak için işit ve daişle savaşan kişilerdir. Bir devlet kurmak için 100 yılda bir fırsat vardır suriyedeki savaşta Kürt halkı ve rejim arasındaki kavgadan kendilerinin çoğunlukta olduğu yerde devlet kurmak istiyorlar. Olabilir bişeydir. Tabi ki bunun artı ve eksileri olacaktır ona bişey demiyorum. Ülkemizin terör örgütü olarak görmesinin sebebi de Türkiye nin önem yitirip ticari çıkarlarıdır. Bakınız Fırat kalkanın sebebi ypg nin akdenize inmesini engelleyip koridoru kurmasını engellemektir.
Türkiye'den başka hiçbir ülkenin terörist olarak görmediği oluşum. Aynı zamanda türkiye dış politikada ne kadar başarısızsa ypg de o kadar başarılı.

Objektif olarak bunları söylemek mümkün.
Onu ancak hdp pkk ayrımı yapabilenler isteyebiliyor yalnız.
sözde komünist pkk nın yan kolu ama kapitalist abd nin favori kuduz köpeği . ortadoğuda ıraka suriyeye türkiyeye herkese

saldırtıyor abd böyle kiralık kuduz köpek.

kuduz köpeklerin sonu malumdur hep aynıdır .

(bkz: itlaf)
işin ilginci türkiyedeki solcu komünist orospu cocukları abd ile beraber müttefik olmasına rağme ypg ye gram ses

çıkartamıyorlar.

e be aq orospu cocukları. hani siz kapitalist amerikan karşıtıydınız. ne oldu . aklınıza yarrak mı girdi .

memlektim solcuları böyle 2 yüzlü gerizekalı kansız dangalak yavşaklardır.
terör örgütü dür.