bugün

her gece yaptığım üzücü hadise.
hayatım boyunca bir kere dahi başıma gelmemiş şey. o kadar zayıf mı lan karakteriniz?
gençlik yıllarımın vazgeçilmez aktivitesi.
hâlâ özler, yaparım.
Bir keresinde annem benim kafamda tahta kırmıştı bende tuttum girdim yorganın altına Ağladım ağladım sonra baktım lan o kadar acımadı dedim aslında ve vazgeçtim gittim top oynadım arkadaşla.
herkesin en azından ergenlik çağında mutlaka tecrübe ettiği şey.
her insanın hayatta en az bir kez yaşadığı durum. bundan seneler önce kız kardeşim vefat etmişti. taziye için gelen eş, dost, akrabaların yanında güçlü durmaya çalışmıştım. herkes gittikten sonra da gece yorganın altına girip ağlaya ağlaya bir şekilde uyuyakalmıştım. hiç unutmam.
sonra uyuyakalınır.
üniversitedeyken bunu çok yaşadım ben. adımı içiciye çıkardılar. gözüm hep şişmiş, yataktan çıkmıyormuşum muş.
ulan embesil bunalmışım alışamamış cebimde para kalmamış çıksam ne olacak?
son bir kaç aydır geceleri tekrar düştüğüm durum. yapacak başka şeyin kalmadığında olur genelde. ama iyi de gelir aslında.
Yurt odasında kimse görüp dalga gecmesin diye yapılır.
Umarım bu başlık altında bunlar değil de yorgan altında aklınıza gelen komik bir şey için kendinizi tutmak için girersiniz. ya da bunun için de girmeyin. umarım hep mutlu olursunuz.
Nefessiz bırakır.
kaybedilenler hatırlandıkça gerçekleştirilendir. omuzların sarsıla sarsıla ağlarsın. geceye sığınır, içini dökersin.
Ve bunu yapanın çok sevdiğiniz biri olduğunu biliyorsanız tüm akan gözyaşlarından daha acı verir...
Gizli bahçenizde olmaktır.
Teselliyi, konuşmayı istemediğiniz andır.
Sadece ağlamak istersiniz delice... Ve yorulup uyumak...
Kimseyi yalnız bırakmayacağım durumdur. Saatlerce dökülebilirsiniz, ayırabileceğim vaktim vardır.
Ulan hayatta ağlamam diyen insandım ben. Hıçkıra hıçkıra ağladım lan. Sesim duyulmasın diye yorganı sıka sıka ağladım. Sabaha kadar ağladım. Her şey üst üste geliyor bazen. Dayanamıyorsun artık yeter diyorsun.
Sabah kimse hiçbir şey bilmeyecek.
sıcak basar, dayanamaz çıkarsınız. makyajla ağlanmışsa ertesi gün sıkı bir yorgan yastık temizliği de sizi bekler. boşverin, adam gibi bi' yerde ağlayın en iyisi.
bu aktivite sırasında suratın aldığı şekli birinin görme ihtimali akla geldiğinde, yorgan altında bile olsa derhal son verilen harekettir.
en güzel ağlama yöntemidir. dışarı ses gitmez. hem yorgan altındayken mimiklerinizi de kullanıp iyice tribe girebilirsiniz.
sümüklerin yorgana yastığa bulaşmasıyla iğrençleşen durumdur.
oracıkta öyle uyunur ve sabah muhteşem bir baş ağrısıyla kalkılır.
bu yorganın altında yapılacak başka şeyler de var diye düşünülerek kesilmesi gereken hadise.
çok tatlı bir duygudur.içinizi boşaltırsınız doya doya ağlarsınız kimse bilmez,kimse boş sözlerle teselli etmez bir süre sonra da öylece uyur kalırsınız.
uzun sure icine attıgı dertlerin hal degistirerek gozyasına dönüstügü insanın kendine kaldıgı bir anda bunları ayıklama işlemi.
gün boyunca tuttuğunuz ama karanlık çökünce, yalnız kalınca tutmanın daha fazla anlamı kalmayan, aniden boşalan gözyaşlarınızı kimse görmesin; hıçkırıklarınızı, iç çekişlerinizi ve derin nefes alışlarınızı kimse duymasın diye yapılan eylemdir. ağlanabilecek en rahat yerdir.
en etkili rahatlama yolu, keşke insan her istediğinde yapabilse hedesi. yastığa kapanıp ağlanır bir de etraf sırılsıklam olur yaşlarla... *
açıklama yapılmayacak durumlarda, hüzün bir karabasan gibi çöktüğünde üstünüze, ses çıkarmamaya çalıştıkça hıçkırarak ve iç çekerek, kendi nefesinden ısınıp, kendi gözyaşınla ıslanarak, ve en önemlisi gerçekten kendinle ve duygularınla başbaşa kalma durumudur.