bugün

yaşlı bir amcayı karşıdan karşıya geçiren veya yürümesine yardım eden erkeğin dışındaki yolda kol kola gezen ve genellikle akran oldukları görülen ikili erkek grubudur. aksaray civarında çokça görmüşümdür. niye böyle bir tutum içersine girerler, akıl almıyor gerçekten.
necip fazılın havada çiftleşen kara sineklere benzettiği hal veya davranış.
gay club sahnesi.
muhabbet eden erkeklerdir.
kolkola giren insanların erkek cinsiyetli olanlarıdır.
genelde sarhoş olanlarında görülen birbirine destek olmak amacı ( umarım başka bi durum yoktur )taşıyan harekettir.
Roma'da antik yunan'da oğlancılık, ibnelik, ensest vb kültürlerin günümüzdeki batıya yansımasından ötürü batılılar tarafından garipsenen, Günümüzdeki Batı hayranı veya da benliğini kaybederek batılılaşmış Türklerin de garipsediği durumdur.

oysaki Türk milleti ve birçok doğulu toplum için durum pek böyle değildir. Onlarda Batılılar kadar ibnelik vb sapkınlıklar yaygın olmadığı için kolkola girmek birbirine sarılıp öpüşmek, aynı yatakta yatıp zıbarmak ibneliği çağrıştıran bir durum olmaz.
samimi iki arkadaş olan erkeklerdir içiniz fesat sizin.
birisi gol atmış, diğeri asist yapmıştır muhtemelen. hangi maçta el sıkışıp birbirlerini yanaktan öpen futbolcular gördünüz lan?
(bkz: yolda kol kola gezen erkekler)
karadeniz bölgesinin kıyı yerleşim alanlarında örneğin bir samsun, ünye, fatsa, akşam gezmeleri yapan insanlar arasında sıkça görülebilir durumdur. ilk görüşte yadırgansa da, çabuk alışılır davranıştır. samimiyet göstergesidir.
Kızlarda bile anlam veremiyorum bu halk oyunu efektine, bir de koca koca adamlar karşıdan kol kola gelince başkası adına utanmak nedir, onu yaşıyorum.

Ayrılın da gelin.
Çok komik duran bir görüntüdür. Okuldan kızılaya kadar iki kız iki erkek olmak üzere dört kişi kol kola yürüyerek gitmiştik, insanların bakışları efsaneydi. Nasıl bir kafadaydık bilemiyorum.