bugün

Hele ki pegasusun gece kondu model uçaklarındansa vay halinize! diziniz sıkışır, dimdik oturursunuz, zehir olur dakikalar. Zaten gaz odası gibi koduğumun uçağı...
utanmasa "az da omuzlarıma masaj yap" diyecek öküzdür. Önümüze gelene yüz tekme edalarıyla tekme sallanasıca öküzdür ayrıca.
ayıp eden yolcudur.
bu tipler genelde yolculuğun amına koyarlar.
al o koltuğu adamın götüne sok. sonuna kadar hakkındır.
uçakta yapanları öküz oğlu öküzdür. olası bir türbülansta koltuğun suratıma çarpma ihtimali bulunduğundan uçak şirketi hayvan gibi tezminat ödeyeceğinden bu öküzü uyarmamaları onların ihmalidir.
hayvanlık yapan insandır.
potansiyel maktul.
her yolculukta karşılaştığım hayvan lardır. şimdiye kadar hiç ses çıkarmadım elbet kendisi düşünüp düzeltir diye ama olumlu tepki gelmedi hiç. bundan sonraki ilk yolculuğumda aynı durum karşısında bu sefer kavga çıkarmak için planım hazır.
hakkıdır yapar.
memlekete dönerken kulağına eğilip ana bacı sövmeme neden olan ve utanmadan kulaklığı takıp uyuduğu için beni tınlamayan amcadır.

lan ne güzel laptopu kucağıma açmışım, otobüsün netten film izleyerek yolculuğumu geçiriyorum. bir baktım ekran filmin ending sahnesine gelmiş gibi kapanıyor siyahlaşarak. sonradan çözdüm işi öndeki amca görünümlü öküz cart diye indirmiş koltuğu.

amca herşeyine sövdüm insan bir tenezzül eder, çıkar o kulaklığı daha sövecem...
duy bi duy !
kısa otobüste 43, 44, 45, 46 numaralı, uzun otobüste iseniz 51, 52, 53, 54 numaralı koltuklarda oturursanız sıkıntı yaratmayacak olan insandır, öküz değildir.
arkasında insan olmadığı durumlarda kişinin istediği gibi kullanabilmesi için tasarlanmış olan koltuk bu öküzlerin elinde çok tehlikeli bir silaha dönüşebilmektedir.
çözüm ise dizleri ön koltuğa dayayıp rahat rahat seyahat etmektir. dönüp bir şey derse de "bacaklarım uzun" falan derseniz bunun öküz dilindeki anlamı "bugün yatış yok"'tur; öküz anlayacaktır.
muavinin servis yaparken yanlışlıkla üzerine kaynar su dökmesi gereken öküzlerdir.

familyası bozuktur böyle lavukların, kendi kıçlarının keyfine biz mahsum kimselerin dizlerinin kırılmasına sebep olur.
* *
bu gibi danalar için size tavsiyede bulunayım

şimdi öndeki dana koltuğu yatıracağı zaman zaten hareketlerinden, koltuğun yanındaki mandalı aramasından anlaşılır. uyanık olup dizinizi ön koltuğa dayamak suretiyle belli bir miktar yatırmasına izin verin. "daha gelme ulan ayı" dediğiniz noktada artık yatırmasına izin vermeyin. o da bi iki kanırtır ondan sonra "herhalde son noktası bu" diye debelenmez daha fazla.
sinemada,öndeki koltuğu tekmeleyip duran öküzün kardeşidir.
bu gibileri daha koltuğu yatırmadan koyacaksın dizini koltuğa, yatıramayacak, sonra da sanırım bozuk koltuk geldi şansına deyip dalganı geçeceksin. çok kez yaptım, hepsinde işe yaradı.
ben zaten olduğum yere zor sığıyorum, bi de bu yatırınca camış gibi haliyle ortam geriliyor.
Her otobüs yolculuğum esnasında önümde oturan öküzdür. Belkide hepimizin şikayetçi olduğu öküz aynı öküzdür. Bilemiyorum.
düşüncesiz, bencildir. dünya kendi etrafında dönüyor zanneder, arkada oturanı sandöviç kıvamına getirir.
o koltuğu öyle dizayn edenlerden daha öküz değildir.

hakkıdır, yatırabildiği yere kadar yatırabilir. bence yatırana öküz diyen daha öküzdür.
biraz daha yatır birader saçlarını okşarım, sakallarınla oynarım, masaj falan yaparım derseniz eski haline getirecektir.
sonra bu dizler neden böyle çürük içinde.
sizi sıkıştırır. hayır sormaz bir de camış. babasının yeri sanki. üstüne horlar, muavin kaldırır bunu ağzını şapırdata şapırdata otobüsteki ikramları mideye indirir.
uyarıldığında " ben niye koltuğumu kaldırıyorum, sen biraz dik otur !" cevabını veren yolcu tipidir , tam dövülmeliktir.
camı kırmaya yarayan kırmızı aletle, hunharca kafasına vurulması gereken kişiliktir.