bugün

Anlık gülümsetiyor ama para cidden verilmezmiş.
sadece çağlar çorumlu nun olduğu kısımları güzeldi, gerisi zaman kaybı.
bir şaşırma cümlesidir. açık ve net.
Super filmmis.
Esprileri güldüren fakat yine de verdiğiniz parayı hiç edicek film boşuna izlemeyin.
Bu kadronun ölüsü bile yeter diyerekten sinemaya girip ikinci yarısının ortasında çıktım. Bu kadar mı berbat ve sıkıcı bir senaryo olur arkadaş. Mundar etmişler güzelim oyuncuları. Serkan altuniğne sözüm sana... Yapma kardesim film yapma sen.
baştan sona sıkan film. allahım şu şebnem denen kadını ben mi sevemedim bir tek? o nasıl bir iticilik. ismail abinin olduğu kısım aralarındaki en ipe sapa gelir olanıydı. canım ailem'in seyhan'ına nolmuş öyle arkadaş! vay vay vay. çok mu çok olmuş?

filmin sonlarına doğru ayağını burkan taksicinin karısıyla ilgili aklımızı alacak çok ilginç, dramatik bir olay olduğunu düşündüm ve umutla sonunu beklemeye başladım. burada biraz leyla ile mecnun tarzı beklemiştim. eğer sonuna dram koysalardı belki en azından şaşırırdık. mesela taksicinin bir karısı yoktu. falan filan. bir tek sonundan umutluydum. dumur olmak istiyordum. olmadım.

bir de şunu eklemeliyim. bu ayağını burkan taksiciyle şebnem, hala oynuyor mu bilmiyorum, bir dizide beraber oynadılar. filmde buna bir gönderme var. filmin yönetmeni bakkaldaki televizyonda çıkıyor, oraya da bir espri sıkıştırmışlar. şimdi böyle minik tatlı espriler ancak yaptığınız iş güzelse izleyicinin hoşuna gidiyor. işin içi boş olduğu zaman biz olayın çok çok dışında kalıyoruz. sanki bir grup adam toplanmışınız, kendinizi ilgilendiren espriler yapıyorsunuz, biz daha da gülemiyoruz. onu sadece kendinize güvendiğiniz işlerde yapın lütfen.
inanılması güç olaylarda dudaklardan dökülendir.
Bugün itibariyle yaşadığım diyalogun en bitirici anında verilen cevaptır ve tepkisiz kalmama sebep olmuştur. Ön hazırlık; öğlen saatlerinde ortalama elli metre yukarısında otopark olan sevimli firmamızda bir şeylerle meşgul olurken bir abimiz geldi. Yanında da hanımı ve çocuğu var. Arabayı da kapı önüne bırakmış. Bizim firmaya da hiç yoksa ortalama kırka yakın paket gelir gün içinde kargodan ve tamda o saatler geliş saati kargonun.

+Kardeş, araba biraz şurda kalsın be.
-Abi yukarıda otopark var, kargo gelecek birazdan.
+Geliriz biz beş dakikaya.
-Anahtarı ver o zaman, gelirse ben çektireyim.
+Yok artık!

Yok artık dedi adam. Bunu dedi. Diyebileceği onca şey varken, buna gerçekten şok oldu ve yok artık dedi sonra söylene söylene arabayı çekti ve gitti. Sanki sırtımda taşırım ben otoparka falan demişim gibi. Hayır araba da, yanlış anlamayın ezmek için falan söylemiyorum beyaz şahin. Firmanın servis aracını kaçırırım daha iyi.
Şu videoyu izleyince gayriihtiyari ağızdan fırlayan sözler.

https://www.facebook.com/video.php?v=851310791578296
acun ılıcalı'nın şaşırma ünlemidir.
(bkz: yok artık devenin nalı)
bir şeye şaşırdığımızda, ihtimal vermediğimiz şey olunca "yok artık" deriz bir çoğumuz.
zengin kız fakir oğlan dizinisde nurhan 'ın sürekli söylediğidir.
bıktırmıştır.
(bkz: ismail abi bakışı)
ali sami beyfendiyi akıllara getiren cümle.
durumun aşırılığını anlatmak için kullanılan söz. şöyle tamamlanabilir biz de bokunu çıkardık.
4 eylül 2011 polonya Türkiye basketbol maçındaki hakem kararları için kullanılabilecek en güzel söz.
(bkz: yok artık lebron james)
(bkz: to be continued)
(bkz: turgay şeren)
(bkz: ali sami alkış)
"bundan ötesi de olmaz artık, dana neler" anlamında kullanılan bi şaşma ünlemi.
bir kere söylediniz mi şaşırma, üzülme, sevinç...vb ifadeniz olarak yapışır dilinize; yaa vah vah gerçekten mii oo süper gibi efektlerin hepsinin yerine toptan yok artık dersiniz. yok artık. engel olamıyoruz, yazmaya da başladık.
bir acun ılıcalı klasiğidir kendisi. çok meşhurdur.
(bkz: bir an için umutlandık)
Aref: Acun bey 1 ile 3 arasında bir sayı tutun , ama 1 yada 3 olmasın.
Acun: Tuttum..
Aref: 2 Dimi?
Acun: Yok artık!