bugün

Bazı insanlarda olan durumdur. Sebebi vucuttaki kortizon insülin t3 gh gibi hormanların oluşturduğu bir metabolik hız vardır. Bunu arabalardaki verim gibi düşünebilirsiniz. On kilometrede iki tl yakan araba da var üç tl yakan da. Bu yiyip kilo alamayan insanlarda verim düşüktür. Aynı yolu yürüseniz siz 300 kj yakarken o 400 kj yakar. Geçmişte olsaydı siz daha az yemekle hayatta kalırdınız ama öyle bir durum yok şimdi verimsiz olmak avantaj çünkü kilo almazsınız. Uyurken bazal metabolizma hızınız harcadığınız enerji bile herkeste farklıdır. Olayın özeti budur kısaca.

Edit: benim de verimim düşük
Şu hayatta bende kıskançlık uyandıran tek insan modeli.
ne yediğinize ve ne zaman yediğinize bağlır.
Bunu söyleyen bir kız olunca kalkıp saç baş yolasım geliyor.

Öyle ki iğrenç bir cümle.
Soyleyenin ağzına kürekle vurmak caizmis arkadaşlar.
Öyle duydum.
(bkz: iyi bok yiyon)
Al benden de o kadar. Ulan arkadasim iki bira ard arda icemiyor göbek yapacak diye, ben 3-4 tane gomuyorum bana misin demiyor.
Askerde alirim belki, du bakalim.
(bkz: yemek için yaşama yaşamak için ye)
(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
yediğini sıçıyorsa normaldir yoksa bir doktora görünmesi gerekir.
Düzenli yiyeceksin, biraz fazla yiyeceksin.

Ve tabi ki de düzenli uyuyacaksın.

Yoksa zor.

Bir de hamur işleri (pek sağlıklı değil böyle kilo almak evet ama) çok işe yarıyor. Kemiklerin görünmesinden (bence) iyidir.

Börek çörek lazanya pizza mücver lahmacun döner etli pide vs dalın arkadaşlar.

Özellikle de yağlı yiyecekler yiyin.

Not: Açım.
tiroid testi yaptırsın.
Ekmek yemeyen, çayı şekersiz içen, çaktırmadan diyet yapan kız tipidir.
Tin tin tüm şehri gezen geze geze eriyen günde en az beş farklı mekanda bulunan kız beyanı.
Evet dayaklık insanlardır.
kilolu birisini görünce " of ya keşke bende kilo alabilsem" dediği kilolu arkadaşında ağzına kürekle vurmak istediği insancık.
iyi yiyemeyen daha doğrusu kalorili beslenemeyen kişi serzenişidir.
kiskanmayin ipneler. tamamen bünye ile alakalıdır.
Ezik siskolarin zoruna giden laf.

Okuz gibi yiyip dana gibi yatarsan ayi gibi sisersin tabi. Sonra gelip burda spor yapan, hareketli yasayan insanlara cemkirirsin.

Yiyip yiyip kilo almamanin sirri hareketli yasamdir. Yerinde durmamaktir.

Bi oturusta bi ekmek yerim ama 70 kiloyum. Neden cunku sizin gibi malak gibi yatmiyom siskolar.
ne yenildiğine bağlı olarak gerçekleşebilecek durumdur.
yiyorum yiyorum kilo alamıyorum diyen kişi ya yediğini yakıyordur ya da bir rahatsızlığı vardır. ben de bu kişilerden olduğumu düşünüyordum. gece yenen yemekler, sevgiliyle bir şeyler yerken onun bitiremediğine bile sulanmalar vs. yine de hep normal kilomun altındaydım. sonra şunu keşfettim. meğer sürekli dolana dolana ders anlattığım ve okulun içinde asansör kullanmadığım için yakıyormuşum. tatile girince aynı düzeyde yemek yemeye devam ettim ve tablo benim açımdan pek hoş olmadı. okul açıldığından beri yine yemeye devam ediyorum. öğrencilere "sessiz olun" demek bile birkaç lokma kesin yakıyor.
Ciddi anlamda yemek yiyip kilo almayan biriyse gerçekten çok şanslı olan kişi. Zira üstteki yazarımızın dediği gibi bisey yemeyip ay şöyle ay böyle diyorsa -bende katılıyorum- ağzının ortasına vurulması gerekir.
Ağzının ortasına terlikle vurulası yavşakların sarf ettiği söz. Götün yediği iki kaşık bişey. Sanırsın bi oturuşta beş tabak gömüyor. Dürüm söyleyip 2/3 ünü masada bırakıp kalkıyor. Bi de yiyorum yiyorum kilo alamıyorum diyor. Yavşak ibne.
(bkz: susar msn gerizekali kız diyette şu an s s s).*
çok çok yanlış anlaşılmış cümle öbeğidir, söyleyen kişi artık daha fazla kilo almasının fiziken imkansız olduğunu anlatmaya çalışmış fakat becerememiş.
(bkz: tahammül edilemeyen tipler)