bugün

tüm ygs cilere başarılar sınavıdır.
şansımızı deneyeceğimiz sınav. bakalım bu sene ne gibi kazıklar bizleri bekliyor.
Türk dili edebiyatı eziyetinden kurtulmak isteyenlerin girmesi gereken sınavdır.*
bu yoldan iki kere geçip sonunda hedefine ulaşmış biri olarak tüm girecek arkadaşlara başarı dilediğim sınavdır. bu sene takip edebildiğim kadarıyla oldukça karışık bir sistemle sınava girecekler. emin olun sınavdan sonra herşey çok güzel olacak. her cevabınız doğru olsun *
bakalım bu sefer derece yapabilecek miyim diye gireceğim sınav.
(bkz: tercih yaparken sıralamanızdan 1 kişi çıkarın)*
haftaya bugün yapılacak olan sınav. gerçekten kolay olacağı için çok da seçici bir nitelik kazanacağını zannetmiyorum. esas sıkıntı lys ayağında olacak, esas seçici sınav o olacak. bundan dolayı arkadaşlara önerim, sınav ertesinde hemen ikinci kısım konularına başlamalarıdır. iyi olan kazansın.***
dikkatsizlik lanetini başlara salan sınavdır. her konuyu adım biliyorum mınıskm. her denemede çoku az, azı çok anlıyorum. 7 gün kaldı lan.
kuzenim: k anne bitti: b

k: anne bitti abi bu sınavı kazanmak için kaç soru doğru yapman gerekiyor?
b: 130-140 tane canım.
k: oooo amma çokmuş. peki kaç soru var?
b: 160 soru var canım.
k: yuh! hepsini bi' günde mi yapmak zorundasın?*
b: 2 saat 40 dakikada bitirmemiz gerekiyor.
k: çok saçma. hadi görüşürüz.(ve telefonu suratıma kapatır.)

not: 6 yaşında bir kuzene sahibim.
bu sene ilk kez yapılacak olan yeni sistemin nadide sınavı. şimdi pazar günü bu sınava girecekler hep bu entryleri okuyup, "kolay olacak di mi be?" diyorlardır. entrylerden medet ummayın, buradakiler yalnız tavsiye. ama içinizi de rahat tutun(benim gibi), çok kolay olacak çoook.
zor çıkarsa benden hesap sorun o derece kesin konuşuyorum.
entrylere bakilirsa sadece sozlukten 20-30 kisinin full cekecegi sinavdir. **
11 nisanda girilecek olan 160 soruluk sınav.
beni dolaylı olarak epey güldüren sınav..
çemberlitaş fem'e gidiyorum. yani yıllardır türkiye birincilerinin aşağı yukarı hepsinin çıktığı dersane.. canım ya orda bile bu sözlükteki kadar full çeken yok valla.. özgüven iyi bir şey değerlendirilse hoş sonuçlar doğururda.. 160 soru 160 dakika varken, bu soruların %30'u epey eleyiciyken full çekmek o kadar da kolay bir şey değildir.. (bkz: klavye arkası delikanlıları)
(bkz: sizin gibi gençleri sahalarda görmek isteriz)
fakat sınav günü heycandan bayılınca bir daha almazlar sınava uyandırıyim*.
o kadar kolay olmayacağı ünal beyin açıklamalarıyla anlaşılmış sınavdır.
ygs de zorlayıp , lys de çakacaklar kesin.
(bkz: sağ gösterip sol vurmak)
kolay olacağını söyleyen rehberlik hocasına,"gir de dünya kaç bucakmış gör" dememe neden olan sınavdır. (bkz: ak koyun kara koyun belli olacaktır) *
Bu sınav için heyecanlanan insanları ilk baştan eleyecek olan sınavdır. Öyle ki yorum sorusu, dikkat sorusudur, fazla heyecan göte kaçan olacaktır.
pazar günü yapılacak geleneksel cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışı sebebi ile istanbulda bazı yollarda trafik kapalı olacağından dolayı özellikle avrupa yakasında sahil ve boğaz civarında sınava gireceklerin güzergahlarını iyi belirlemesini tavsiye ettiğim sınav.

edit: imla
ergenlerin çıkışta 'çok kötü geçti yea' diye ağlayarak annelerini öpecekleri sınavdır.

normal bir genç sınava girerken;

+ kızım okunmuş pabucunu giy.
- lan ayakkabıyı da mı okudun?

cool adam'ın sınav yılları;

+ oğlum okunmuş havyarını yedin mi?
- okunmuş cafe de paris soslu bonfilemi yedim ya anneciğim.
yorumsuz ve sadece bilgiye dayalı soruların olmadığı ama buna dayanarak ayrıntı bilmeden girenin yapamayacağı sınavdır.
kolay olacak sınavdır. hatta okadar kolay olacakki puanlar birbirine çok yakın olacak vede yaklaştığı için sadece ygs asılan üniversite adayları sınavdan çıkınca pişman olucak "ulan ygs diye lys yi bıraktık 2 kere 2 yi sormuşlar lys de boruyu alıcaz" şeklinde feryatlar duyulabilir.

sınavın kolay olacağı sınav süresinden bellidir lys de matematiğe verilen süre ile ygs de matematik için ayrılan sürenin arasındaki fark lys deki borunun yarı çapını az da olsa ortaya koyar. kendim dahil tüm adaylara başarılar dilerim.
benim gibi matematikçi olmayanların korkmayacağı sınav. türkçe ve sosyal kolay olucak, fen ide bildiklerini yapılırsa en azından orta sınıf bir 4 yıllık kazanılır.
Türkçe ve Matematik sorularının çok kolay olacağının iddia edildiği sınav. bekleyip göreceğiz.
gecen senenin sorularina kiyasla bu sene turkce sorularinin daha kolay olmasini bekledigim sinav.

sinav sonrasi not: 31.25 ile bu tezim de gotume girdi, hadi hayirlisi.
korkutan sınavdır.

(bkz: yazar burada kendinden söz etmiş)
(bkz: az kaldı az)
ham 330-340 da gezenlerin kazanamayacağı sınav en aşağı 420 yapılmalıdır...**
hemen de eksile yalan mı söyleseydik yahu...